English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Obhájce Českého poháru si finále nezahraje

Obhájce Českého poháru si finále nezahraje 20.12.2012 08:11:14 - autor: , přečteno 1455x

 

Dvěma semifinálovými zápasy pokračovala po účasti naší ženské reprezentace na ME v Srbsku ostrá prověrka interligových týmů. Český pohár, který je druhou nejprestižnější domácí soutěží, už zná své dva finalisty. Stala se jimi obě družstva, která měla v semifinále výhodu domácího prostředí, tedy Slavia Praha a Sokol Poruba. Obhájce trofeje Britterm Veselí, který hrál finále Českého poháru v posledních třech sezonách a dva vítězné poháry z let 2009 a 11 má vystavené ve vitríně haly ve Veselí, si své čtvrté finále v řadě tentokrát nezahraje.

Semifinálová utkání:
DHC Slavia Praha - HC Britterm Veselí n.Mor. 30:24 (14: 8)

Rozhodčí: L. Frieser, B. Frieser 7 m hody: 0/0 - 0/0 vyloučení: 3 - 7

Nejlepší střelkyně Slavie: Černá 7, Knedlíková 7, Kutlvašrová 6
Nejlepší střelkyně Veselí: Salčáková 7, Štěrbová 5, Chmelařová 3

Slavistky měly k postupu do finále výrazně blíže už na konci prvního poločasu. Dokázaly se totiž vyrovnat s vysunutou obranou soupeřek z Veselí a Černá se Stellnerovou se postaraly o šestibrankový náskok. Pnankám dělala problémy i domácí brankářka Kudláčková. Podle očekávání střelecky v zápase zářily hlavně reprezentantky, Keclíková, Štěrbová nebo Salčáková. Hostujícím házenkářkám se nedařilo korigovat ztrátu víc než na pět branek rozdílu (20:15). Poslední desetiminutovku už střela stíhala střelu, avšak rovnoměrně na obou stranách a tak se šestibrankový rozdíl mezi soupeřícími celky ani nezvětšoval, ani nezmenšoval. Domácí Pražanky se tak v poměrně jednoznačně se vyvíjejícím utkání dočkaly po jednoroční odmlce postupu do finále Českého poháru

Sokol Poruba - DHK Baník Most 36:29 (18: 8)

Rozhodčí: Horáček, Novotný 150 diváků 7 m hody: 5/4 - 3/2 vyloučení: 2 - 0

Sestavy a branky:
Poruba
: Roháčková, Doláková - Osinová 1, Lešková, Chrenková 9/2, Poznarová 2, Tothová 2, Hrbková 6/1, Adámková 4, Revajová 4, Uhráková 3, Mičiníková 1, Selucká 4, Mýlková.

Trenér: Jan BEŇADÍK

Most: Bezpalcová, Müllnerová - Dvořáková, Tomášková 1, Beňušková 6/2, M. Vysloužilová 4, Vítková 3, K. Vysloužilová, Martínková 1, Šplechtová, Janoušková 1, Weisenbilderová 4, Kylarová 1, Růčková 8.

Trenér: Dušan POLOZ

Sokolky loni ve finále nestačily na Veselí, rozhodně však znovu chtěly do finále a tentokrát na trofej dosáhnout. Černé anděly porazily přesvědčivě 36:29, ještě ve 49. minutě vedly 30:18! Poruba měla totiž velmi dynamický nástup do utkání. Na konci první patnáctiminutovky zápasu vedly domácí házenkářky 10:2 a trenér Poloz bral Time out hned v osmé minutě za stavu 7:1. Za celý první poločas se ale Severočešky nedostaly do tempa a prvních třicet minut zápasu prohrály 18:8. Ani nástup do druhé půle se jim nevydařil lépe. Ve 40. minutě to bylo 25:12 a Mostečanky se už jen těžko vzmáhaly k obratu v utkání. Zkušený domácí tým tažený reprezentační ostrostřelkyni Chrenkovou si spolehlivě držel bezpečný odstup. Korigovat vysokou ztrátu dovolil Mostu jen mezi 50. a 55. minutou, kdy tento úsek Most vyhrál 6:1. Rozdíl ve skóre byl však stále alespoň šestibrankový a domácí házenkářky si postup pohlídaly.

Finále Českého poháru se hraje příští sobotu 29. prosince 2012 v Praze v hale DHC Slavia Praha v Edenu.