English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky se drží v polovině tabuly

Mladší žačky se drží v polovině tabuly 20.12.2012 14:36:49 - autor: , přečteno 2090x


Posledním družstvem ke zhodnocení podzimní části mistrovských soutěží jsou mladší žačky. Krize, která dolehla na nezájem dětí o sportování, se v plné míře odrazil do získávání dětí do našich družstev přípravky, miniházené a mladších žaček. Klub DHK ZORA Olomouc býval vždy nejsilnější baštou v získávání dětí do svých družstev začínajících házenkářek v našem nejširším okolí a nebylo problémem každoročně ve vyhlášeném výběru dětí, získat 30 - 50 děvčátek a s nimi začít pracovat a připravovat je ke sportování. Tato situace se ale v posledních třech až pěti letech rapidně zkomplikovala, výběr se postupně měnil na nábor a ani ten nebývá ani přes masivní kampaň v nejrůznějších formách, včetně náborových letáčků v MHD úspěšná. Na nábor přijde jen několik dětí, z nichž nelze vůbec sestavit skupinku z níž by bylo možno soustavně a kvalitně pracovat. Důsledkem tohoto stavu je skutečnost, že z „velmoci", kterou jsme byli, se stal v podstatě malý oddíl, který se musí spokojit s tím, že má v soutěži mladších žaček pouze jediné družstvo.

Samozřejmě, že ani trenérka družstva, ani děvčátka, která s velkým zápalem trénují, hrají na turnajích a také mistrovskou soutěž, nemohou ovlivnit to, kolik jich pravidelně na hřiště dochází. Letošní realita je taková, že do zápasů se pravidelně zapojilo jen 10 děvčat a tři družstvo doplnily družstvo v průběhu podzimu a házenou se začínají učit vlastně za pochodu. I za této situace se děvčata nevzdávají, je radost sledovat s jakým zápalem bojují a u některých z nich se i v tak krátké době začínají projevovat už i náznaky toho, že celá tato práce má cenu, výkonnost se postupně zvyšuje a o některých z nich se už dá mluvit i o talentu.

Největším problémem však stále zůstává hodně nízký počet dětí v družstvu. Jednak chybí jakákoliv konkurence, která by mohla vnést mezi děti soutěživost a samozřejmě s kvantitou roste také kvalita, která by se postupně promítala do výsledků v zápasech. Navíc je třeba si připomenout, že v našem družstvu hraje přesně polovina děvčátek ročníku narození 2002, tedy ve věku miníků, které by si měly ještě hrát tak říkajíc na písku, nebo s panenkami a ne aby byly svazovány nějakými technickými prvky, kombinacemi, či systémy házené.

Družstvo našich mladších žaček hraje v lize Olomouckého kraje a je po podzimní části soutěže, která se hrála dvoukolově na třetím místě. (viz tabulka na konci článu). Umístění družstva, ani to kolik která z děvčátek vstřelila branek, není v této fázi jejich sportování to nejdůležitější. Přesto děti, ale zejména jejich rodiče vždy se zájmem sledují, jak se jejich dcerkám vede, proto uvádíme také celkovou tabulku střelkyň.

Trenérkou družstva mladších žaček je Monika VYKOUKALOVÁ , její asistentkou pak je Tereza KAŠPAROVÁ.

STATISTIKY:
Počet odehraných mistrovských utkání:

8 - Klaudie KLEISLOVÁ, Ema VYKOUKALOVÁ, Sára KOREBAŘOVÁ, Daniela FIŠEROVÁ, Kristýna LEŠNOFOVÁ, Michaela ŠTĚPÁNOVÁ, Markéta GROFKOVÁ, Eliška SIVKOVÁ, 7 - Claudie ROUPCOVÁ a Marina NOVÁKOVÁ, 4 - Tereza MORÁVKOVÁ, 3 - Šárka SOBKOVÁ, 1 - Julie NAVRÁTILOVÁ.

Střelkyně branek:

1. Adéla VELKOVÁ (Žeravice) 62
2. Lucie ŽÁKOVÁ (SK UP HSC Olomouc) 53
3. Julie ROŽKOVÁ (DHK Litovel) 44
4. Anna MOŽÍŠOVÁ (Žeravice) 38
5. Ema VYKOUKALOVÁ (ZORA Olomouc) 37
6. Sára KORBAŘOVÁ (ZORA Olomouc) 34

7. Veronika HORYCHOVÁ (DHK Litovel) 31
8. Renáta ČECHÁKOVÁ (Žeravice) 30
9. Kateřina KLIMKOVÁ (SK UP HSC Olomouc B) 29
10. Claudie ROUPCOVÁ (ZORA Olomouc) 25

18. Danilela FIŠEROVÁ (ZORA Olomouc) 8
25. Kristýna LEŠNOFOVÁ (ZORA Olomouc) 4
30. Michaela ŠTĚPÁNKOVÁ (ZORA Olomouc) 3
41. Marina NOVÁKOVÁ (ZORA Olomouc) 1
43. Markéta GROFKOVÁ (ZORA Olomouc ) 1

Tabulka

1.

SK Žeravice

8

8

0

8

153 :   65

16

2.

DHK Litovel

8

6

0

2

145 :   79

12

3.

DHK ZORA Olomouc

8

4

0

4

113 : 109

8

4.

UP HSC Olomouc A

8

2

0

6

91 : 145

4

5.

UP HSC Olomouc B

8

0

0

8

60 : 164

0