English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Mezi svátky se hrají v Praze a Pezinku první vrcholy sezony

Mezi svátky se hrají v Praze a Pezinku první vrcholy sezony 26.12.2012 09:32:23 - autor: , přečteno 1268x

Závěrečnými zápasy českého i slovenského poháru připomenou házenkářky mezi vánocemi a Novým rokem, že se neúprosně blíží pokračování interligového kolotoče. Program 12. kola WHIL, který bude předposledním kolem první, tedy podzimní části sezony je na pořadu už v první lednovou sobotu, tedy 5. ledna 2013 (olomoucká Zora jede do Jindř. Hradce).

Druhá nejprestižnější soutěž v obou zemích, jejichž družstva jsou účastníky WHIL, tedy závěrečné boje domácích pohárových klání, se odehrají ještě před koncem roku 2012. Na slovenské straně se budou hrát ještě tři poslední utkání. Dvě semifinále jsou na pořadu v sobotu 29. prosince ve sportovní hale v Pezinku, kde se utkají od 15:30 hod. Iuventa Michalovce se Slovanem Duslo Šaľa a v 18:00 hod. nastoupí domácí ŠKP Piccard Senec proti Danlogu Partizánske. Vítězové obou semifinálových zápasů se utkají v neděli 30. 12. 2012 v 11:00 hod. na stejném místě o cennou trofej.

Český držitel poháru bude znám o den dříve. České týmy si svá semifinále odehrály již před vánocemi. V Praze na Slavii si postup do finále vybojovala domácí Slavia Praha, která porazila Britterm Veselí n. Mor. 30:24. Druhým finalistou se pak po souboji dvou aktuálně vedoucích týmů interligové soutěže Sokola Poruba a Baníku Most, který se uskutečnil v Ostravě, stal domácí Sokol Poruba, po výhře 36:29. Sobotní finálový duel se uskuteční v Praze ve sportovní hale na Podvinném mlýně, kde od 19:00 hod před kamerami ČT sport nastoupí v obou družstvech devítka účastnic nedávno skončeného ME v Srbsku. V domácím týmu Slavie by se měly představit brankařka Satrapová, trojice spojek Černá, Kutlvašrová a Keclíková na křídle hrající Knedlíková, v hostuíccím celku Poruby pak nastoupí nejlepší česká střelkyně na ME Chrenková, dále pak Hrbková, Poznarová a Selucká.

Za favority na zisk poháru mezi slovenskými týmy bude jednoznačně Iuventa Michalovce, české finále bude naprosto otevřenou záležitostí, mírně favorizujeme Slavistky, které mají o motivací navíc. Vedení klubu vyhlásilo, že v případě zisku poháru přihlásí celek po pětileté odmlce do Evropského poháru.