English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Výborná házená v Olomouci - DHK ZORA Olomouc – Egle Vilnius 37:27 (15:13)

Výborná házená v Olomouci - DHK ZORA Olomouc – Egle Vilnius 37:27 (15:13) 14.09.2006 08:12:00 - autor: dhkzora, přečteno 2501x

Ve středu bylo ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc sehráno mezinárodní utkání házenkářek, v němž se proti domácímu týmu postavil mnohonásobný mistr Litvy a v současnosti prakticky reprezentační družstvo Litvy, celek Egle Vilnius. Litevky se v Olomouci zastavily na své cestě do Bosny k utkání 1. kola Poháru EHF. Pro domácí děvčata bylo utkání příležitostí k získání sebedůvěry po zbytečné víkendové porážce v Praze se Slávií v utkání interligy.

Domácí hráčky zejména ve druhé půli předváděly zase svou hru se kterou slavily úspěch na přípravných turnajích před sezonou, i když některé hráčky zatím stále hledají svou dřívější formu a herní pohodu. Ve výborném světle se představily obě brankařky Černá a Raníková, které si zachytaly, protože obrana domácích děvčat nebyla ještě úplně bezchybná. V útočné fázi byli trenéři spokojeni především s rychlostí a proměňováním šancí ze strany křídelních hráček, střelecky se dařilo také spojkám, hlavně Růžičkové a Kovačíkové, Šašková byla tentokrát vytížena více na rozehrávce, takže nezopakovala svůj střelecký koncert z Prahy.

Hostující hráčky ukázaly, že patří k elitě, nepřekonatelné pro ně však byly Olomoucké gólmanky, které zlikvidovaly řadu vyložených šancí jinak mohl být výsledek pro hostující družstvo přijatelnější. Ve druhém poločase se již projevila částečně i únava z dlouhého cestování. Nejlepší hráčkou hostí byla jejich nejúspěšnější  střelkyně Bernataviciute.

Lze si přát, aby zápas a hlavně výsledek s velmi kvalitním soupeřem pomohl Hanačkám zejména po psychické stránce a že stoupající formu potvrdí v sobotu v Trenčíně, kde nastoupí proti ambicióznímu nováčkovi interligy HK Štart Trenčín..

Utkání řídili: Macharáček, P. Novotný       7m hody:  2/2  -  7/6   Vyloučení:  2  -  4.

Sestava a branky ZORY:  Černá, Raníková – Hejtmánková 4/1, Růžičková 7/1, Stuchlová 5, Kovačíková 4, Marcišová 1, Kovářová 3, Šašková 2, Hrbková 2, Dostálová 5, Kňourková 1, Chmelařová, Spíchalová 2, Tomečková 1.

Za hosty nejvíce branek: Bernataiciute 9/3, Pavybite 5, Zarakauskaite 5/1, Ruginyte 4/1.