English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky zahajují sérii čtyř zápasů se sobě rovnými

Hanačky zahajují sérii čtyř zápasů se sobě rovnými 03.01.2013 09:31:28 - autor: , přečteno 1336x

Přesně 51 dnů trvala přestávka mezi posledním utkáním interligy a prvním kolem v roce 2013. Přestávka to však byla pomyslná. Česká reprezentace žen si klubové povinnosti odložila svým postupem do druhé fáze ME, kterým potěšila celý házenkářský národ, Slovenky zase vstoupily úspěšně do kvalifikace o postup na MS, když z kvalifikace hrané v domácím prostředí se probojovaly do play-off. V obou zemích, kde se hraje interliga, se před koncem starého roku dohrály domácí pohárové soutěže závěrečnými koly. Pro 12. kolo WHIL, které se hraje už za dva dny a které má na programu několik hodně zajímavých duelů je příznačné, že největším šlágrem bude právě souboj v Praze, kde se v neděli představí oba vítězové národních pohárů - český vítěz, domácí Slavia Praha a vítěz Slovenského poháru Iuventa Michalovce. Pohárovým repete bude také druhý šlágr v Ostravě, kde si semifinále poháru zopakují domácí lídr interligy Poruba a Baník Most. Třetím z hodně sledovaných zápasů bude slovenské derby v Šaľe, kde proti sobě nastoupí semifinalisté Slovenského poháru Duslo Šaľa a Danlog Partizánske, který nakonec hrál i finále proti Michalovcům..

Také na druhém pólu interligové tabulky dojde ke dvěma zajímavým utkáním. To první bude sehráno ve Zlíně, kde domácí budou chtít potvrdit svou roli pátého českého týmu a na druhé straně Jihočeský Písek už musí také zabrat, jeho ambiciózní hráčský kádr zatím hodně tápe. Hanačky pojedou na hřiště druhého Jihočeského zástupce v interlize Jindř. Hradce. Mají před sebou čtyři zápasy, v nichž musí nutně potvrdit své ambice. Pokud by se jim to nepodařilo už v sobotním prvním dějství, vznikl by mezi nimi a soupeřkami už šestibodový odstup a to by pro sebevědomí hráček nebyl nijak příjemný pocit. Posledním utkáním, ve kterém by ale mělo být všechno jasné už před zápasem, se bude hrát na jihu Moravy. Výkonnostní rozdíl mezi Veselím a Nitrou je tak velký, že ani jinou volbu nepřipouští. Šestice víkendových zápasů každopádně prokáže, jak které družstvo využilo dlouhé interligové přestávky k přípravě. Volný los má v toto kole ŠKP Piccard Senec.

Sobota 5. ledna 2013 v 16:00 hod.: HC Zlín - Sokol Písek
Obě družstva zatím zaostávají za svými výkony z předchozích sezon, domácí Zlín sice dvě své poslední vystoupení vyhrál, jeho soupeři však nebyla družstva nijak zvučných jmen, vyhrát v Nitře a doma s Jindř. Hradcem byla víceméně povinnost. Nyní čeká Zlíňanky další soupeř ze dna tabulky, což je další signál k povinnému zisku bodů. Na Moravu však přijede soupeř, který nemá příliš moc bodů na rozdávání. Obě družstva se mohla připravovat klidu, narušení přípravy z důvodu reprezentace se jich netýkalo. Moravanky hrály na začátku prosince turnaj v polských Kielcích a nevedly si vůbec zle. Na obou stranách by mělo nastoupit to nejlepší, co mají oba trenéři k dispozici. Svou roli v tomto měření sil může sehrát domácí prostředí, proto v tomto střetnutí mírně favorizujeme domácí Zlín.

Sobota 5. ledna 2013 v 17:00 hod.: HC Britterm Veselí n. Mor. - UDHK ŠG Nitra
Také druhé utkání se hraje na Moravě, původní los, kdy se utkání mělo hrát v Nitře, byl po dohodě obou soupeřů změněn, v Nitře se koná o víkendu jiná významná sportovní akce. Panenky sice těsně před vánocemi neuspěly v semifinálovém klání Českého poháru v Praze se Slavií, hráčský kádr je však natolik zkušený, že tento fakt na děvčatech určitě nezanechá žádné negativní stopy. Jejich soupeř zatím nezískal v soutěži ani bod a těžko se dá očekávat, že by si nějaké odvezl právě z Pekla veselské haly. Spíš se dá očekávat jednoznačný průběh a na hřišti se určitě objeví v domácím dresu také hráčky z lavičky, které toho ještě moc nenahrály. Jednoznačnými favoritkami jsou domácí hráčky.

Sobota 5. ledna 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - DHK Baník Most
Posledním utkáním hraným na Moravě, bude jeden z avizovaných vrcholů, souboj prvního s druhým. Pohárové semifinále před několika dny skončilo zaslouženým a jednoznačným vítězstvím domácího celku. Hostující trenér Poloz s výkonem svého celku v Ostravě nebyl vůbec spokojen a slibuje úplně jiný výkon a přístup k utkání od svých svěřenkyň. Do jaké míry se to hráčkám povede, uvidíme. Domácí celek je však vyzrálým kolektivem s řadou skvělých hráček. Rozsáhlá slovenská enkláva v čele s Tothovou a Uhráková, Mičiníková, Revajová, Rechtorisová, pětice českých reprezentantek - Poznarová, Chrenková, Hrbková, Selucká, Adámková bude velkým favoritem nejen v tomto utkání. I z tohoto výčtu je patrné, kdo bude v zápase favoritem.

Sobota 5. ledna 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc
Utkání u Vajgaru je očekáváno zejména na Hané s velkým zájmem. Hanačky mají na svém kontě pouze dva bodíky a to je pro družstvo, myslící nejméně na klidný střed tabulky zatím hodně málo. Pravda je, že v řadě utkání podaly Olomoučanky dobrý a srdnatý výkon, byly i těm nejlepším vyrovnanými soupeřkami, jejich snažení však většinou končilo v době, kdy do konce těchto utkání chybělo jen pár minut. Dost to připomínalo vystoupení naší reprezentace v Bělehradě na ME. Po odehrání skoro poloviny soutěže už však nestačí jen dobrý pocit ze hry, nutně se musí začít také hromadit body na kontě a postup v tabulce do vyšších pater. Zora začíná sérii zápasů, v nichž by měla bodovat. Po J. Hradci hraje dvakrát doma, s Nitrou a Zlínem a pojede do Písku. To všechno jsou „hratelní" soupeři, kdy za příznivých okolností by si mohly nějaký ten bod připsat. Uvidíme však, jak se na družstvu projeví menší herní rozehranost. Družstvo totiž neabsolvovalo ani jediný oficiální zápas, dvě konfrontace s tvořícím se novým juniorským výběrem ČR a několik tréninkových střetů s chlapci tento handicap mohou jen ztěží nahradit. Stejně na tom ale budou asi i jejich soupeřky, o nichž toho v poslední době také moc neprosáklo. Utkání slibuje vyrovnaný boj a obě strany věří v zisk bodů. My však věříme, že radovat se budou naše děvčata.

Sobota 5. ledna 2013 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - HK Danlog Partizánske
Jediným utkáním kola, které se bude hrát na území Slovenska je tento duel, dvou sousedů v tabulce na 6. a 7. místě. Vzájemná utkání minulé sezony byla vyrovnaná, oba soupeři dokonce byli úspěšnější v cizím prostředí. Duslo hrálo před vánocemi na silně obsazeném turnaji v St. Gallenu, kde sehrálo několik utkání s předními evropskými celky, domů se ale družstvo vrátilo bez vítězství. Partizanske hrálo před týdnem dvě utkání závěru Slovenského poháru, nejprve v semifinále vyřadilo Senec 30:27 a ve finále podlehlo Michalovcům 24:20, když bylo favoritovi důstojným soupeřem. V lepší psychické kondici by proto mohlo být Partizánske, my však tipujeme těsnou výhru domácích.

Neděle 6. ledna 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce
Vrchol kola uvidí Praha na Tři krále, kdy se hraje toto nejdůležitější utkání kola. Slavia je v euforii, po Veselí se vypořádala ve finále poháru také s Porubou, pětice jejich reprezentantek patřila k oporám reprezentace na ME. Co víc si přát ? Slovenský lídr má asi vyrovnanější hráčský kádr, trenér Packa sází na množství přípravných zápasů, slovenský mistr jich sehrál od skočení první části interligy šest, včetně tří zápasů závěru Slovenského poháru. Do družstva se vrátila z hostování v Šaľe Zuzana Piskayová, naopak v družstvu už není Ukrajinka Bachirieva, která je na mateřské a Bačíková, která posílila Senec. Obě družstva hlásí plný stav, očekává se bojovné a vyrovnané utkání, rozhodnout mohou maličkosti. Iuventě se proti Slavii obvykle daří, v posledních pěti letech vyhrála osm zápasů, podlehla pouze dvakrát ve famózní Slavistické sezoně 2009/10.

Hned v pondělí pokračuje inteliga předehrávkou utkání 13. kola. Po zápase v neděli v Praze se přesune Iuventa Michalovce do Jindř. Hradce, kde v pondělí 7. ledna 2013 od 17:00 hod. sehraje utkání 13. kola proti domácímu družstvu Házená Jindř. Hradec.