English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Poslední „podzimní“ kolo WHIL se hraje celé v sobotu

Poslední „podzimní“ kolo WHIL se hraje celé v sobotu 09.01.2013 17:21:11 - autor: vasek, přečteno 2067x

Poslední kolo první poloviny interligové soutěže už má za sebou předehráno jedno z utkání, kterým byl zápas v Jindř. Hradci, kde se zastavil cestou z nedělního střetnutí na Slavii, celek Iuventy Michalovce. Utkání bylo jednoznačnou záležitostí favorizovaných Slovenek (25:32), které sice v prvním poločase hrály s domácími vyrovnanou partii a vedly v poločase o jedinou branku. Po prvních deseti minutách druhé půle se však na jihu Čech strhl uragán a Iuventa si vytvořila devítibrankový náskok, který domácí družstvo v závěru jen korigovalo.

Minulé kolo se odehrálo v podstatě podle předpokladů, i když v obou vrcholech zápasů jsme dávali víc šancí domácím družstvům (Poruba - Most a Slavia - Michalovce), v obou případech vyhrála hostující družstva. Hosté byli úspěšnější i v zápasech spodní poloviny tabulky, když ve Zlíně vyhrál Písek a naše děvčata si poradila s Jindř. Hradcem. Na čele tabulky se usadil Baník Most a za nimi se seřadila další dvě česká družstva Poruba a Veselí. Dá se předpokládat, že i druhá polovina soutěže bude zajímavá hlavně na špici a každé vzájemné utkání první šestice může hodně zamíchat pořadím. Už v tomto kole připravil los další lahůdku v podobě střetnutí vedoucího Mostu doma se Šaľou a také některá další utkání slibují velké boje a vyrovnané průběhy. Volný los v tomto kole má Sokol Písek

Sobota 12. ledna 2013 v 17:00 hod.: DHK Baník Most - Slovan Duslo Šaľa
Avizovaný šlágr kola má v sobě další pikanterii na lavičce hostujícího týmu. Renomovaný kouč Tomáš Kuťka šéfoval totiž před touto sezonou dva roky právě Černým andělům a zná tedy zázemí i hráčský kádr do úplných detailů. Mostecký lodivod Dušan Poloz se mohl v Ostravě před týdnem spolehnout zejména na ty nejzkušenější, Martínkovou, Beňuškovou, Vítkovou a Růčkovou a dá se očekávat, že to budou zase ony, kdo zvedne prapor domácí ofenzívy. Šaľanky si smsly na svém rivalovi Partizánskem a vyprovodily jej domů s dvanáctibrankovým debaklem, když se prosadily zejména spojky Szarková s Demajovou a samozřejmě rychlé a zkušené křídlo Bérešová patřící k nejproduktivnějším hráčkám celé interligy. Utkání v Mostě by se mohlo stát také soubojem brankařek, jak domácí Müllnerová, tak i Túrocová, vévodí statistikám úspěšnosti mezi interligovou brankařskou elitou. Utkání je těžké tipovat, ale Andělé ve své hale moc bodů neztratili.

Sobota 12. ledna 2013 v 17:00 hod.: HC Britterm Veselí n. Mor. - HC Zlín
V moravském derby by nemělo být o vítězi pochyb, hráčsky jsou na tom v této sezoně daleko líp hráčky z Veselí, Zlíňačky utrpěly před týdnem hodně kruté probuzení v podobě porážky doma od Písku a je otázkou, nezanechalo-li to nějaké nepříznivé dopady na psychice mladých hráček. Veselankám hraje ve výborné pohodě exzlínská dvojice Štěrbová, Salčáková i dlouholeté opory Fleková s Chmelařovou. Ve zlínském družstvu hraje stabilně na vysoké úrovni pouze Šárka Marčíková a to je, jak se ukázalo před týdnem hodně málo.

Sobota 12. ledna 2013 - 17:30 hod: DHK ZORA Olomouc - UDHK-ŠG Nitra
Hanačky nastoupily před týdnem u Vajgaru se svou trenérkou na hřišti - Lucií Fabíkovou a na jejich hře to bylo na první pohled poznat. Hra dostala určitý řád, děvčata se oprostila od křečovitosti a nejistoty a po vyrovnání náskoku soupeře z prvního poločasu převzala iniciativu a bezpečně si dokráčela pro dva body. Vedle zkušené spoluhráčky se chytily další hráčky, zejména potěšil výkon Slovenky Katky Berové v jejich dresu a o spolehlivosti Báry Raníkové snad už není třeba ani hovořit. Bohužel se trochu trápí kanonýrka Růžičková, věřme však, že se brzy dostane znovu do své bývalé střelecké pohody. Soupeřky z Nitry jsou sice bez bodového zisku, ale mají ve svém středu několik hodně nebezpečných hráček. Především je třeba eliminovat hru Vargové, zkušená Šimáková dovede soupeři hodně zatopit a střelecky produktivní jsou i další mladé Nitranky - Königová a Sýkorová na spojkách, které nastřílely o hodně víc branek než naše druhá nejlepší střelkyně Kubáčková. Podají-li domácí děvčata podobný výkon jako před týdnem, mohly by se radovat z dalšího bodového zisku.

Sobota 12. ledna 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - Sokol Poruba
Slovenky měly před týdnem volný los, neznáme tedy jejich aktuální formu, už tak silný hráčský kádr se před druhou polovinou posílil o mladou Bačíkovou z Michalovců. Nejvýraznějšími oporami družstva hrajícího svá utkání v Pezinku je další z exmichalovčanek Polláková, mladičká Kodajová a zkušené hráčky ještě z dob ŠKP Bratislava Štetáková a Kochanová, nebo další ze zkušených Weibelová která přišla ze Šaľy. O kvalitách úřadujícího českého mistra netřeba pochybovat, má sice za sebou trochu nečekanou porážku doma od Mostu, ale mimo silné slovenské enklávy disponuje řadou českých reprezentantek - Chrenkovou, Hrbkovou, nebo Poznarovou. Další zaváhání mistra by už mohlo být kritické, nebude to však mít v Pezinku vůbec jednoduché.

Sobota 12. ledna 2013 v 18:00 hod.: HK Danlog Partizánske - DHC Slavia Praha
Další z česko - slovenských duelů z popředí tabulky bude mít také svou vysokou kvalitu. Mladý celek Danlogu je v domácím prostředí hodně silný a často přehrává i soupeře zvučných jmen. Rozhodně to Slavistky v Partizánskem nebudou mít vůbec lehké. V dresu Partizánek se představí nejlepší střelkyně inerligy Michnová, nebo další vynikající kanonýrky Kerteszová a Šáteková, nebo zkušená Janšáková.
Slavistky budou muset podat mimořádně koncentrovaný výkon, aby v Partizánskem uspěly. I přes porážku před týdnem s Michalovcemi nehrály špatně a v Partizánskem by měly sehrát roli favorita. Jejich spojková řada Kutlvašrová, Černá, Keclíková, nebo rychlá Knedlíková a důrazná Stellnerová mohou uspět kdekoliv.