English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky podruhé v řadě vyhrály a postoupily na 9. místo

Hanačky podruhé v řadě vyhrály a postoupily na 9. místo 12.01.2013 21:59:10 - autor: vasek, přečteno 1627x


DHK ZORA Olomouc - UDHK ŠG Nitra 28:23 (15: 9)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 7:5, 7:7, 8:8, 13:8, 13:9, 15:9 - 15:10, 16:11, 18:11, 19:13, 20:15, 23:16, 25:17, 25:21, 26:21, 26:23, 28:23.

Rozhodčí: Králíček, Letev                   175 diváků                      7 m hody: 4/3 - 7/3                     vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:  
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 5/1, Uličná, Remešová 4, Berová 2, Hofírková, Dostálová 4, Severová 2, Kubáčková 2/1, Salašová 2, Huráňová 2/1, Ždánská, Gebre Selasie 5.

Trenér: Jan BĚLKA

UDHK Nitra: Kvasnicová, Csáková - Bujnochová 2, Ďurechová, Königová 3, Danišová 2/1, Halmová, Vargová 10/2, Šimáková 4, Ivanová, Sýkorová 2.

Trenér: Slavomír VARGA

Olomoucké házenkářky zahájily sobotní interligové utkání s posledním týmem tabulky Nitrou hodně vlažně, jako by na nich ležel stín toho, že Lucie Fabíková do utkání zase nenastoupila, zradila ji totiž střevní chřipka, která nedovolila zápas absolvovat. Proto také v zahajovacích minutách byla na hřišti lepším celkem mnohými podceňovaná a bez zisku bodu v celé soutěži hrající Nitra, jejíž družstvo přijelo na Hanou v hodně okleštěné sestavě. Pouze 9 hráček a dvě brankařky se ale pustily neohroženě do boje, aby tuto neblahou bilanci změnily. V sestavě ale nechyběla žádná z jejich klíčových postav, doma zůstaly jen některé hráčky, které zrovna nepatří k jejich oporám.

První minuty utkání na obou stranách hřiště byla k vidění řada nepřesností, kterých využila v domácím dresu hbitá Adriana Remešová, k samostatným únikům a vstřelení dvou branek. Postupně se ale začaly prosazovat Slovenky, zejména Vargová potvrzovala svou pověst kanonýrky a několikrát prostřelila Báru Raníkovou v domácí brance. Čtyřgólová šňůra vstřelených branek znamenala vedení Nitry 3:5. Domácí v té době hrály dost individuálně, prosadila se však naštěstí Anna Gebre Selassie dvěma brankami po samostatných akcích a v polovině prvního dějství svítil na ukazateli skóre stav 8:8. Domácí družstvo během tří minut využilo několika zaváhání Slovenek, několikrát skvěle zasáhla Raníková, která se blýskla chycením dvou sedmiček a výsledkem bylo vstřelení pěti branek, domácích v řadě a převzetí otěží utkání. Výsledek se změnil do 21. minuty na 13:8 pro domácí a do poločasové přestávky se odcházelo za vedení Zory 15:9.

Druhý poločas začal úspěšnou ofenzívou domácího družstva, rozstřílela se Růžičková které se první poločas příliš nevyvedl a vyšla střelecky úplně naprázdno. Nasázela za záda obou brankařek Nitry, které se v brance několikrát vystřídaly čtyři branky a v závěru ještě přidala úspěšnou sedmičku, kterou pečetila výhru domácích. Ty si vypracovaly v průběhu druhého poločasu až osmibrankové vedení, naposledy v 16. minutě 25:17. Následovala však desetiminutovka, kdy domácím jakoby zvlhnul střelecký prach a nebyly schopny rozvlnit síť ani z těch nejvyloženějších šancí. V domácí brance v tu dobu už stála Lucie Rašková a domácí obrana jí roli příliš neusnadnila, když nechávala Nitranky skórovat z vyložených šancí. Hostující děvčata vycítila šanci na zvrat, čtyřmi rychlými brankami snížila na 25:21 a domácí se začaly obávat o výsledek. Naštěstí vytáhla několik výborných zákroků Rašková, která tím otupila aktivitu hostí, přesto se jim však podařilo snížit na 26:23 a to v době, kdy do konce chyběly tři minuty. Rozhodující a uklidňující branku zaznamenala Remešová a když potom nejlepší střelkyně hostí Vargová neproměnila v utkání už svou třetí sedmičku a Růžičková naopak svůj 7 m hody proměnila, bylo o výsledku a zaslouženém zisku bodů rozhodnuto.

Ze strany domácích to bylo hodně upracované, chyběla lehkost a největším problémem domácích střelkyň bylo i tentokrát proměňování šancí. V družstvu domácích byly oporami obě brankařky, Bára Raníková se blýskla za 45 minut hry dvaceti úspěšnými zákroky včetně tří sedmiček, Lucie Rašková přidala v posledních 15 minutách také šest důležitých zákroků. Z hráček v poli není potřeba nikoho zvlášť chválit. Všechny hráčky hrály s plným nasazením, někomu se dařilo víc, někomu méně, výborné utkání odehrála Remešová která platila na soupeře svou rychlostí, několik samostatných akcí předvedla Gebre Selassie, někdy však až zbytečně vedla míč přes celé hřiště místo přihrávky volnější spoluhráčce, střelecky se prosadila Dostálová a ve druhém poločase Růžičková.

V dresu hostí měla několik výborných zákroků vysoká brankařka Kvasnicová, Jasmínka Vargová potvrdila i přes neproměnění tří sedmiček svou střeleckou úspěšnost, dařilo se i Šimákové a prosadila se i další děvčata od kterých se to očekávalo, tedy Sýkorová a Königová.

Komentář dodal trenér družstva Mgr. Jan BĚLKA:

Utkání bylo velmi bojovné, s větším množstvím technických chyb na obou stranách. V prvním poločase jsme měli slušnou obranou fázi, kdy jsme hostující hráčky pustili do minimálních jasných střeleckých příležitostí. Naproti tomu se nám ve druhém poločase nepodařilo uhlídat nejlepší hostující hráčku Vargovou, především díky ní se hostující tým dostal pár minut před koncem zpět do hry o body. Bohužel jsme ve druhém poločase neproměnili řadu jasných střeleckých příležitostí a udělali spoustu technických chyb, čehož soupeř využil ke snížení skore. Holky musím pochválit za bojovnost během celého utkání, bez které by výsledek určitě mohl skončit i v náš neprospěch