English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu startuje druhá část interligy házenkářek

Ve středu startuje druhá část interligy házenkářek 14.01.2013 14:48:05 - autor: vasek, přečteno 1364x

V sobotu skončila svým 13. kolem první polovina dlouhodobé části interligy WHIL, která bez jakýchkoliv prodlev pokračuje již tuto středu svým 14. kolem, které je prvním kolem odvet. Soutěž pokračuje bez přerušení každý víkend dalších deset kol, jedno kolo, celkově 21., se odehraje opět ve středu 27. února a až 15. března nastane týdenní reprezentační přestávka. Mají toho tedy interligové házenkářky naplánováno dost a příznivci se mohou těšit na zajímavé duely. Pojďme si tedy přiblížit, jaký program skýtá středeční kolo.

Předem ještě několik slov k předchozímu kolu. Všechna sobotní utkání v podstatě skončila podle očekávání, jediným překvapením se může zdát porážka Slavie v Partizánskem, Slovenky ale doma prohrály v této sezoně jen s Porubou a Mostem a je známo, že v Partizánskem se moc často nevyhrává. Ostatní zápasy skončily podle očekávání, ve šlágru si před tisícovkou diváků v Mostě poradili domácí Černí andělé s ambiciózní Šaľou, český úřadující mistr Poruba nezaváhal v Pezinku a přivezl si oba body ze souboje s ŠKP Senec. V moravském derby nepřipustilo komplikace ani Veselí proti Zlínu, dva důležité body si připsaly Hanačky proti Nitře.

Ani ve středečním kole se nedají očekávat příliš velká dramata. Výjimkou bude jistě další zápas Černých andělů v domácím prostředí, kam míří Slavia, prahnoucí po odvetě za podzimní porážku v Edenu. Samozřejmě vyrovnaný souboj se očekává na Hané v utkání našich děvčat se Zlínem a neméně zajímavé může být také utkání mezi ŠKP Senec a Šaľou. V obou dalších zápasech na Slovensku - v Partizánskem, kde bude hrát J. Hradec i v Michalovcích kde nastoupí Nitra a také v zápase Veselí - Písek, by byl jiný výsledek, než výrazná výhra domácích týmů, velkým překvapením. Volný los má v tomto kole český mistr Sokol Poruba.

A nyní tedy k jednotlivým utkáním podrobněji::

Středa 16. ledna 2013 v17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín
Utkání dvou odvěkých rivalů se bude odehrávat v poněkud jiném aranžmá než v předchozích letech. V obou táborech byly hráčky i jejich příznivci zvyklí, že se bude bojovat o nejvyšší příčky, letošní realita je však poněkud jiná. I když trenér hostujícího družstva Jan Salač, ve svých vyjádřeních, spřádá v mysli plány, že ještě s postupem do nejlepší české čtyřky není všechno ztraceno, reálný pohled na skutečnost je však jiný. To však neznamená, že by v jednotlivých utkáních nemohlo některé družstvo ze spodní české čtyřky porazit někoho ze špičky. V každém případě by však šlo o velké překvapení. Jiná je situace družstev, která jsou tak říkajíc na stejné lodi. V těchto utkáních, z nichž jedno se právě na Hané bude ve středu hrát, lze očekávat vyrovnané a dramatické zápasy, v nichž by nemělo nic z kvalitní házené chybět. V obou družstvech uvidíme řadu velmi dobrých házenkářek, kterým chybí snad jen větší zkušenosti. V Olomouci se všichni na utkání těší a očekávají dobrou házenou. Domácí by měly nastoupit kompletní, otazník visí nad zdravotním stavem Lucie Fabíkové, také v družstvu hostí asi ještě nenastoupí nejzkušenější z kádru Míša Budajová. Jinak je vše připraveno včetně největších hvězd obou týmů, mezi které lze zařadit v domácím družstvu především Barboru Raníkovou, očekává se návrat podzimní formy kanonýrky Růžičkové, v celku hostí jsou největšími tahounkami současnosti, dvojice Šárka Marčíková a Leona Šviráková.

Středa 16. ledna 2013 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - UDHK ŠG Nitra
Druhé utkání se začátkem v17:30 hod. by mělo být jednoznačnou záležitostí domácích, jejichž hráčský kádr je úplně jinde, než mladý kolektiv Nitry. Michalovské profesionálky se jistě s utkáním vypořádají jako s tréninkem před dalšími zápasy, jejich soupeř, který hrál v sobotu v Olomouci zde nezanechal vůbec špatný dojem. Má ve svém středu mimo zkušené Šimákové i další kvalitní házenkářky, zejména Vargovou, Sýkorovou a Königovou, to je však docela známá skutečnost, kterou zatím Nitranky nijak nezužitkovaly. Že by se jim to ale podařilo právě na Zemplíně se však dá jen těžko předpokládat.

Středa 16. ledna 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Slavia Praha
Utkání bude určitě největším tahákem kola, očekává se opět plný dům, v sobotu na Šaľu přišla tisícovka příznivců, na Slavii se dá očekávat ještě větší zájem, Pražanky prahnou po odvetě za podzimní porážku v Edenu a za určité konstelace se jim to může podařit. Důležité bude, jak se jim prosadí jejich klenoty, zejména spojky Černá, Kutlvašrová, Keclíková a křídla Knedlíková s Jonášovou. To domácí Černí andělé prožívají euforii, po výhře s družstvy ze špičky tabulky v Porubě a se Šaľou stouplo jejich sebevědomí, výborně jim chytá Müllnerová, trenér Poloz spoléhá také na své spojky Martínkovou, Růčkovou a Beňuškovou, vysokou kvalitou se prezentuje také Vítková. V utkání je jen těžké hledat favorita

Středa 16. ledna 2013 v 18:00 hod.: HC Briterm Veselí n. Mor. - Sokol Písek
O Panenkách toho není příliš slyšet, ale hrají stále svou nenápadnou hru a kosí jednoho soupeře za druhým. Po výbuchu na Slavii, kde prohrály desetibrankovým rozdílem, mají za sebou tři výhry a nic jiného se neočekává ani v zápase s Jihočeškami. Všechno v družstvu se točí hlavně kolem exzlíňaček Štěrbové se Salčákovou, svůj standard si udržují také zkušené ikony klubu Fleková, Kočí a Chmelařová, k stabilně produktivní Slovence Rajnohové se po vleklém zranění postupně zapojuje do hry její krajanka Drotárová. Uvidíme, jak prospěla sobotní přestávka Jihočeškám. V prvním utkání v novém roce si odvezly dva veledůležité body ze Zlína, po zranění se prosazují Borovská, Vyhnalová i křídlo Malá, nervozitu již otřepala i Jitka Kutlvašrová, Sokolky mohou překvapit, proti zkušenému domácímu celku to však budou mít hodně těžké.

Středa 16. ledna 2013 18:00 hod.: HK Danlog Partizánske - Házená Jindř. Hradec
Po výhře Partizánskeho nad Slavií asi jen málokdo očekává, že by v Partizánskem vyhrál tým J. Hradce. Půjde opět o souboj družstva z horní poloviny soutěže s týmem ze spodní části a vysokým favoritem bude bezesporu domácí tým. Navíc vyhrály Slovenky i v prvním kole na podzim na jihu Čech a to velmi výrazným rozdílem 29:18. Domácí hráčky v čele s nejlepší střelkyní interligy Klaudií Michnovou a dalšími oporami Kertészovou, Šátekovou, nebo oběma brankařkami Súlovskou a Škvareninovou budou i tentokrát vysokými favoritkami.

Středa 16. ledna 2013 v 18:30 hod.: ŠKP Piccard Senec - Slovan Duslo Šaľa
V Pezinku je možno očekávat zajímavé střetnutí. Domácí ŠKP stále posiluje, jeho nejčerstvějším úlovkem je Katarína Dubajová, která naposledy hrála v Sokolu Poruba a která by se mohla stát výraznou osobností týmu. V ŠKP už hraje řada výbrrných házenkářek v čele s Pollákovou, Štetákovou, Kodajovou, Weibelovou a dalšími. Bude-li to ale stačit na konsolidované Duslo ukáže až samotné střetnutí. V dresu Šaľy uvidí diváci hvězdy jako na příklad mladou Szarkovou, rychlonohé Bérešovou a Súkenníkovou, brankařky Túrociová a Grandtnerová patří k brankařské špičce interigy. Favoritem je samozřejmě hostující Šaľa, ale i domácí mohou v tomto duelu překvapit.