English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se opět hraje interliga házenkářek

O víkendu se opět hraje interliga házenkářek 17.01.2013 09:23:04 - autor: vasek, přečteno 1443x


Dvěma sobotními utkáními pokračuje interliga házeářek, další dva zápasy se hrají v neděli a kolo ukončí slovenský duel Nitra - Partizánske, který se dohrává ve středu 23. ledna. Středeční kolo přineslo jedno překvapení, kterým je určitě výhra Sence nad Šaľou, i kdy jsme dramatickou zápletku v tomto souboji v naší pozvánce připouštěli. To ohlašovaný šlágr Most - Slavia nakonec skončil poklidnou výhrou domácích, znamenající jejich upevnění vedení v soutěži. Rekordní rozdíl ve skóre se zrodil v Michalovcích, které porazily bezzubou Nitru 47:17. Veselí v přestřelce mezi Šterbovou a Vyhnalovou, porazilo Písek, v Partizánskem vyhrálo domácí nad Jindř. Hradcem a naše děvčata vyhrála výrazně nad svým rivalem ze Zlína. Charak teristické pro všechna tři poslední utkání byly velmi těsné poločasové výsledky, v obou zápasech na Moravě dokonce hostující celky o branku vedly.

V nasrtávajícím 15. kole WHIL se dají očekávat tři vyrovnaná utkání, v sobotu zápas z čela soutěže v Šaľe, kde přivítají českého mistra Porubu a utkání z druhého konce tabulky na jihu Čech kde v Písku nastoupí naše družstvo v souboji se Sokolkami. Třetí vyrovnaný duel lze očekávat v Praze, kam v neděli přijede ve výborné formě hrající ŠKP Senec. Zbývající zápasy mají vysoké favority, ve Zlíně nastoupí slovenský mistr Michalovce, v Mostě bude hrát Jindř. Hradec a ve středeční dohrávce v Nitře nastoupí Partizánske, i když zde mohou domácí překvapit. Volný los v tomto kole má Britterm Veseli.

Sobota 19. ledna 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc
Utkání na jihu Čech slibuje nelítostnou bitvu, obě družstva v tomto roce prokazují nárust formy, Jihočešky vyhrály ve Zlíně a ve středu ve Veselí sehrály až nečekaně vyrovnanou partii, formu budou chtít jistě potvrdit doma v souboji se třetím moravským soupeřem. V oslnivé formě se ve Veselí představila Vyhnalová, s 12 přesnými zásahy nejlepší střelkyně utkání, své odvedly i další dvě navrátilkyně po zranění Borovská a na křídle Malá. Uvedená trojice nastřílela celkem 21 branek, z celkového počtu 25, celého družstva. Tato skutečnost může být vodítkem pro Hanačky, odkud bude asi hrozit největší nebezpečí pro branku Báry Raníkové. Ve výborné formě chytá také písecká brankařka Stojarová. Hanačky mají za sebou třízápasovou sérii vítězství a na tuto skvělou bilanci by chtěly v Písku navázat. Očekáváme vyrovnané utkání. Podzimní zápas na Hané vyhrály jednoznačně Olomoučanky 33:17. V Písku se ale Hanačkám moc nedaří, naposledy tam vyhrály před pěti lety, na jaře roku 2008 - 26:28.

Sobota 19. ledna 2013 v 16:00 hod.: HC Zlín - Iuventa Michalovce
Zlíňačky mají za sebou středeční výraznou porážku na Hané, když jejich výkon ve druhém poločase byl hodně bezzubý a místy děvčata vypadala úplně bezradně. Uvidíme jak se se sérií tří porážek v řadě mladé Zlíňanky vyrovnají, mají však mimo tohoto utkání před sebou hodně obtížnou sérii sedmi zápasů v řadě, kde budou jen velmi těžko hledat rovnocenného soupeře se kterým by mohly uspět. Michalovce přijedou na Moravu s visačkou rekordní, třicetibrankové výše vítězství a ani v nejhorším snu neočekávají ve Zlíně nic jiného, než jistý import bodů na východ Slovenska. Na podzim v Michalovcích slavily vítězství domácí hráčky v poměru 30:18.

Sobota 19. ledna 2013 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba
Jeden z vrcholů kola se odehraje v městské hale v Šaľe, kde se utkají sousedé v tabulce, čtvrtá Poruba s pátou Šaľou, bodově je už ale dělí čtyři body. Slovenky mají za sebou dvě nepříjemné porážky, a zejména ta poslední ve středu v Pezinku s ŠKP Senec je nečekaná, o to víc však nepříjemná. V Šaľe se utkají dvě vyspělá družstva plná současných, nebo bývalých reprezentantek, v hale bude nejvíc slyšet slovenštinu, v dresu Poruby může totiž do Šaľy přijet 5 slovenských hráček a také oba trenéři jsou ze Slovenska. I přes dvě porážky favorizujeme domácí tým, který si prostě třetí porážku v řadě nemůže dovolit. Na podzim v Ostravě vyhrála domácí Poruba 31:28.

Neděle 20. ledna 2013 v 15:00 hod.: DHK Baník Most - Házená Jindř. Hradec
Domácí Černí andělé dohánějí manko domácích zápasů a už potřetí v řadě budou hrát na domácí palubovce. Po zisku bodů se silnými celky Šaľou a Slavií v domácím prostředí, kterým předcházela i výhra v Ostravě s českým mistrem Porubou, budou mít domácí nepoměrně slabšího soupeře, kdy by zisk obou bodů neměl být problémem. Domácí tým šlape jako dobře namazaný stroj a suverénně se blíží svému cíli. Hostující Jihočešky naopak třikrát v řadě podlehly a stejný osud se dá očekávat i tentokrát. Od Vajgaru si na podzim odvezly výhru 21:28 Severočešky.

Neděle 20. ledna 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - ŠKP Piccard Senec
Ještě na konci minulého roku nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo družstvo ŠKP začít počítat mezi favority. Citelné posílení kádru o několik výborných házenkářek a zejména výhra ve středu nad Šaľou, rázem dělá z policajtek obávaného soupeře, kterého není radno podcenit. A to ještě nehraje poslední velká ryba v síti ŠKP Katarína Dubajová, jejíž transfer z Poruby údajně její bývalý klub stále blokuje. Pražská Slavia zažívá nepříjemné období se třemi porážkami za sebou potřebuje se už zase konečně zvednout, protože špička tabulky jim nebezpečně uniká. Zisk Českého poháru těsně před koncem minulého roku jako by byl těžkým břemenem na spanilé jízdě Slavistek v předchozích utkáních.

Středa 23. ledna 2013 v 18:30 hod.: UDHK ŠG Nitra - HK Danlog Partizánske
Utkání se bude dohrávat ve středu, v obou družstvech je několik juniorských reprezentantek Slovenska, které o víkendu hrají na mezinárodním turnaji ve Švýcarsku, proto bylo utkání odloženo. Slovenské derby slibuje vyrovnaný boj, domácí prokazují postupné zlepšování své hry, naopak Danlog v posledních kolech ubral na své suverénnosti z počátku sezony. Nitra stále čeká na první body, dá se předpokládat, že to nebude dlouho trvat, protože hráčský potenciál a jeho kvalita to potvrzují. Favoritem však přesto ještě zůstává hostující Danlog, který na podzim doma Nitru porazil 30:23.