English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky vybojovaly na jihu Čech důležitou výhru

Hanačky vybojovaly na jihu Čech důležitou výhru 20.01.2013 17:37:22 - autor: vasek, přečteno 1454x


Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 23:24 (10:13)

Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:10, 6:10, 6:11, 7:12, 8:13, 10:13 - 11:13, 13:14, 14:15, 14:17, 15:21, 17:23, 19:23, 19:24, 20:24, 23:24.

Rozhodčí: Hanák, Novák 160 diváků 7 m hody: 3/2, 3/3 vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky:
Písek
: Brožová, Stojarová - Vrabcová, Boorová, Součková 8, Keslerová, Borovská 5/2, Vyhnalová 2, Michková 1, Veselá, Jandečková 1, J. Kutlvašrová, Kalčíková, Malá 4, Dvořáková 2.

Trenér: Jan SLAVÍK

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 6/3, Šteffanová, Uličná 1, Remešová, Berová, Hofírková, Dostálová 3, Severová 5, Kubáčková 1, Salašová, Huráňová, Ždánská, Gebre Selassie 3, Fabíková 5.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Olomoucké házenkářky nemají na píseckou Obloukovou halu příliš dobré vzpomínky. Naposledy zde vyhrály před pěti roky, kdy na jaře 2008 vyhrály 25:28. Jinak čtyřikrát odjížděly z Písku s prázdnou. I proto panovaly před utkáním určité obavy, jak se jim povede tentokrát, když písecké družstvo, obhájce bronzu z minulé sezony si vede v letošní sezoně podobně jako Olomoučanky. Kdo však viděl první dvacetiminutovku utkání nevycházel z údivu. Pozorná a hodně důrazná obrana Hanaček na domácí družstvo platila, co prošlo pochytala opět skvělá Raníková, která navíc posílala přesné pasy svým spoluhráčkám a ty bez váhání zakončovaly. V 16. minutě utkání vedlo hostující družstvo 1:10 a vypadalo to na velký debakl domácího družstva.

Opak však byl pravdou. Bylo jasné že v nasazeném empu nemohou děvčta vydržet hrát celé utkání, bylo provedeno několik zásahů do rozjetého stroje a výsledkem bylo probuzení domácích střelkyň. Zejména vysoká Součková byla k neudržení a sama nastřílela do konce poločasu 5 branek, které hodně napomohly ke snížení vedení hostí, takže do poločasu se domácím podařilo rozdíl branek snížit na tři góly. První desetiminutovku druhého poločasu se hrála vyrovnaná partie, rozdíl se udržoval stále na dvou až tří brankách, dalších pět minut se však hostům podařilo odskočit na 15:21, zejména se dařilo Fabíkové, autorce tří branek. Šestibrankové vedení Olomoučanek vydrželo do 23. minuty, kdy byl stav 17:23. Od této chvíle se začaly hostující hráčky obávat o výsledek, domácí každou minutou stahovaly jejich náskok. Hodně důležitá v té chvíli byla branka Terezy Kubáčkové, žel jediná v celém utkání, která znamenala přesně 6 minut před koncem, zvýšení vedení na 19:24. Hororový závěr, kdy domácí nastřílely čtyři branky, byl v režii kanonýrky Borovské, která se trefila v té době třikrát, na štěstí pro Hanačky, naposledy to bylo v čase 59:54 a to už mohla naše děvčata radostně zvednout ruce a slavit zasloužený zisk dvou bodů.

Největší strůjkyní vítězství byla Barbora Raníková, u které jsme si už zvykli v posledních utkáních na vysoké číslo úspěšných zákroků kolem dvaceti, i tentokrát se dostala znovu na toto číslo. Tentokrát se mohla navíc také spolehnout na skvělou obranu, děvčata stačila likvidovat pokusy domácích kanonýrek, zejména Vyhnalové a Borovské a tím otupily ostří jejich ofenzívy. Vítězství je dílem celého družstva, kterému je třeba poblahopřát k velké bojovnosti a nasazení po celou dobu hry.

Pohled hrající asistentky Lucie Fabíkové

Olomoucká děvčata odjížděla ke svému dalšímu soupeři do Písku s velkou touhou prolomit prokletí písecké haly, kde už několik let nevyhrála, a vleťela do zápasu - jak se říká - rovnou po hlavě. Hned od první minuty se Olomoučanky do domácího týmu agresivně pustily, vycházely z velmi tvrdé obrany, a pokud děvčatům náhodou někdo unikl, veškěré naděje nekompromisně zastavila Bára Raníková, která po mnohých úspěšných zákrocích vysílala své spoluhráčky do rychlých útoků a ty je vesměs velmi úspěšně zakončovaly. Tento scénař probíhal zhruba až do dvacáté minuty, kdy si Zora dokázala vypracovat náskok až devíti branek. Domácí tým byl takovým tlakem ze strany Olomouce velmi zaskočen a utlumen, velmi důležitým faktem bylo, že se Zoře podařilo eliminovat dvě písecké ostrostřelkyně Borovskou s Vyhnalovou, a v podstatě jedinou hráčkou, která v začátku zápasu činila Olomoučankám potíže,byla velmi dynamická a agilní křídelnice Malá.

K probuzení na písecké straně došlo zhruba ve dvacáté minutě prvního poločasu, kdy střelecký prapor domácích zdvihla střídající spojka Součková, k níž se postupně přidávaly i ostatní spoluhráčky, naopak na straně hostujícího týmu jsme zaznamenali útlum, Olomoučanky jakoby měly pocit, že jejich náskok jim vystačí až do konce zápasu, přestaly plnit taktické pokyny, polevily ve své tvrdosti a soustředěné hře a hlavně zbytečně rychle a mnohdy velmi nepřesně zakončovaly, jejich náskok se rychle ztenčoval, a tím vrátily domácí družstvo zpět do zápasu. Druhý poločas začal velmi bojovně a nepřesně na obou stranách, střelecky efektivnější bylo družstvo Písku - konkrétně vysoká Součková byla v této fázi k nezastavení a domácí tým po krátké chvíli prohrával už jen o jednu branku a zápas začínal znovu. Olomoucké družstvo zareagovalo změnou obrany - na neudržitelnou Součkovou vysunulo obranu - což je opět nakoplo, zase jim začala vycházet tvrdá obrana a přechod do rychlého breaku, v útoku se konečně uklidnily a nehrály tak zbrkle, začala jim vycházet také spolupráce s pivotem a rázem vedly zase o 5 gólů.

 Kdo by si však pomyslel, že znovu nabytá sebedůvěra je dovedla ke klidnému vítězství, velmi by se mýlil a za závěr zápasu se nemusel stydět ani mistr hororů Alfred Hitchock. Olomoučanky si asi řekly,  že jejich klidné vítězství by diváky nebavilo, že jim zkrátka připraví pořádné vzrušení, a to splnily dokonale. Opět začaly zbytěčně rychle zakončovat, místo toho, aby v klidu podržely balón a tím systematicky znervózňovaly soupeře, který musel honit čas, a tím, jak se zápas blížil ke konci, tak chyběla Olomouckým mnohdy i síla k proměnění i těch vyložených šancí a to posadilo Písek na koně, rozstřílela se opora Borovská a drama bylo rázem na světě. Co ale olomouckým hráčkem nemůžeme upřít je nesmírná bojovnost, kterou ukázaly, i když se jim nedařilo - čím větší problémy měly v útoku, tak o to víc se zakously v obraně a byly odhodlané vydřít vítězství za každou cenu a to nakonec rozhodlo a Olomoučanky si odvážejí z Písku velmi cenné a zasloužené vítězství.