English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Smíšené pocity z losu Challenge Cupu

Smíšené pocity z losu Challenge Cupu 24.07.2007 15:11:52 - autor: vasek, přečteno 2629x

Challenge Cup 2007-2008

V sídle Evropské házenkářské federace bylo dnes losování 2. kola Evropských pohárových soutěží. Po stránce sportovní může být na Hané s losem spokojenost. Hanačky byly nalosovány do skupiny „A" a jejich soupeři budou družstva Megas Alexandros Giannitsa z Řecka, starý známy z interligy HC Bitterm-Slokov Veselí nad Moravou a nizozemský celek VOC Amsterdam.

Zatímco síla moravského rivala je dostatečně známa obě družstva - jak nizozemský celek z hlavního města, tak i řecký soupeř z města Giannitsa (asi 60 km severně od Soluně) jsou velkou neznámou. Dá se však předpokládat, že výkonnost bude srovnatelná s našimi předními družstvy. Po informacích o hráčských kádrech a družstvech budeme usilovně pátrat a samozřejmě o nich budeme na našich stránkách informovat. Ze skupiny postupují první dvě družstva.

Los také rozhodl o tom, že právo první volby pořádání turnaje má právě naše družstvo. Do 6. srpna musíme na EHF závazně sdělit, zda na pořádání náš klub bude reflektovat, nebo nikoliv. Otázka je to veskrze ekonomická. Pořádající klub totiž hradí pobytové náklady (ubytování a stravování) všem třem zbývajícím družstvům v počtu 18 osob na jedno družstvo po dobu 96 hodin, samozřejmě náklady na halu a cestu z letiště do místa konání. O náklady na rozhodčí a delegáty se účastníci rozdělí rovným dílem. Rozhodnutí o tom, zda v Olomouci turnaj 2. kola Challenge Cupu naši diváci uvidí, záleží jen na rozhodnutí vedení klubu.

V případě odmítnutí pořadatelství mají právo volby ostatní družstva skupiny v pořadí: Giannitsa, Amsterdam, Veselí.

Pro úplnost ještě jaké je složení dalších dvou skupin: Ve skupině „B" (právo volby pořadatelství má nizozemský Cothen) startují: Gazi University Ankara (Turecko), ŠKP Bratislava (Slovensko), Arkatron Minsk (Bělorusko) a nizozemský Fortissimo Cothen. I z této skupiny postupují první dva celky. Ve skupině „C", odkud postupuje pouze vítěz skupiny hrají: portugalský Juve Lis, HC Biseri Plevia z Černé Hory, ZRK Ljubuski Trgocoop z Bosny a Hercegoviny a HC Victory Regia Minsk (Bělorusko), který má právo volby pořadatelství.

Tolik tedy první informace o výsledcích losování.