English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V sobotu se hraje 16. kolo WHIL

V sobotu se hraje 16. kolo WHIL 23.01.2013 20:58:29 - autor: , přečteno 1335x


Sobotní kolo interligové soutěže žen se hraje opět v jediném termínu, všech šest zápasů je na pořadu v sobotu, tři z nich se hrají v Česku, tři na Slovensku. Pouze jediné lze bez uzardění označit za šlágr kola (Poruba - Slavia), ve všech ostatních se střetnou vždy soupeři z opačných pólů tabulky. Volný los má celek Slovan Duslo Šaľa.

Pojďme se ještě vrátit několika slovy k minulému kolu. Ve víkendových zápasech k žádnému extra překvapení nedošlo, dvě utkání skončila nejtěsnějším výsledkem o jedinou branku, v Písku vyhrály Hanačky 23:24, ty ale měly bleskový nástup, vedly už rozdílem devíti branek, aby nakonec horko těžko ubránili nejtěsnější výhru. O jedinou branku vyhrála také Šaľa nad dalším z favoritů Porubou. Ve Zlíně neponechal slovenský lídr Michalovce nic náhodě a bez problémů si pohlídal výhru 26:34, stejně jako Slavia Praha, která porazila jednoznačně ŠKP Senec 39:30. Vedoucí celek tabulky Baník Most si upevnil vedení ve střetnutí s Jindř. Hradcem, když mu povolil vstřelit rekordně nízký počet osmi branek v utkání. Tak malý počet úspěšných zásahů interliga ve své více než 10 leté historii nepamatuje. Zatím nejnižšího počtu branek v utkání bylo dosaženo v ročníku 2002/3 v utkání Kunovice - Michalovce 9:27 a v minulém ročníku v utkání Zlín - ŠKP Bratislava 30:9. Posledním utkáním minulého kola je utkání Nitra - Partizánske, které se dohrávalo ve středu 23. ledna a hostující celek v něm potvrdil roli favorita a veze si domů výhru 24:30. Ve stejném termínu se hrála také předehrávka zápasu 17. kola ve Zlíně, který přivítal Baník Most. Utkání skočilo jednoznačnou výhrou hostujícího Mostu 21:29

Sobota 26. 01. 2013 v 17:00 hod.: DHK Baník Most - UDHK ŠG Nitra
Mostečanky hrají příští víkend dvě utkání Challenge Cupu proti Sokolu Písek, proto si musely zápas ve Zlíně předehrát. Bez problémů vyhrály stejně jako předchozí zápasy a jsou bezpečně v čele tabulky soutěže. Ani tentokrát na ně nečeká nijak těžký soupeř a očekává se podobný průběh jako v zápase proti Jindř. Hradci. Jejich soupeř Nitra zcela nepochopitelně pouští své hráčy v průběhu sezony (Sláviková do Šaľy) a družstvo, které se před sezonou pyšnilo soupiskou na které bylo více než 22 hráček, najednou absolvuje poslední dva zápasy WHIL v počtu 11 děvčat a navíc zařazuje do družstva neustále nové a nové dorostenky. Paradoxně však Nitra dosáhla svého nejlepšího výsledku v této sezoně právě v utkání 3. kola proti Mostu, když podlehla o jedinou branku 26:27. Favoritem je domácí Baník Most.

Sobota: 26. ledna 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Britterm Veselí n. Mor.
Domácí družstvo má za sebou vítěznou šňůru čtyř utkání a rádo by v ní pokračovalo i proti daleko silnějšímu soupeři. Uvidíme jak si Hanačky povedou v dalších utkáních, jejich herní projev, vůle po vítězství a bojovnost se po příchodu Lucie Fabíkové rapidně zvýšily a při troše štěstí by mohly potrápit, zejména pak v domácím prostředí i družstva z čela tabulky. Nebudou to však mít vůbec jednoduché. Panenky v minulém kole odpočívaly, mohly si vyléčit šrámy a plně se věnovat přípravě na příštího soupeře. Veselankám se v Olomouci v minulosti dařilo, poslední tři roky zde domácí družstvo porazily. I přesto jsou domácí odhodlány neprodat kůži lacino a pokusit se překvapit. Na podzim Hanačky ve Veselí prohrály vysoko 31:19, mají proto soupeři co vracet. Papírovým favoritem však zůstává Veselí.

Sobota 26. ledna 2013 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - Sokol Písek
Na Zemplíně se očekává jednoznačný průběh utkání. Jihočešky sice před dvěma týdny sehrály dobré utkání ve Veselí a Panenky potrápily, když po většinu utkání vedly a prohrály až v samotném závěru. To o týden později proti Hanačkám doma hrály hodně odevzdaně a je otázka jak se s touto rolí vypořádají proti silným Michalovcům. Domácí hrají v pohodě, kosí jednoho soupeře za druhým a nic jiného, než jejich pohodlná výhra se neočekává ani tentokrát. Vysokými favority je domácí celek, který na podzim na jihu Čech vyhrál vysoko 17:35.

Sobota 26. ledna 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - DHC Slavia Praha
Šlágr 16. kola se bude hrát v Ostravě, kam přijedou Slavistky. Půjde o reprízu finálového souboje o Český pohár v Praze, který těsně před koncem minulého roku vyhrály Slavistky 29:25, když v poločase prohrávaly 11:15. Bude zajímavé sledovat, jak se obě družstva z této konfrontace poučila. Poruba má po novém roce bilanci 2 vítězství a dvě porážky (doma s Mostem a v Šaľe), Slavia má v letošním roce už za sebou tři porážky (doma s Iuventou, v Partizánskem a v Mostě) a vyhrála jen doma se Sencem. Do Ostravy tak ani z tohoto pohledu nepojedou rozhodně v roli favoritů. Dá se očekávat vyrovnaná bitva o každý míč a rozhodnout mohou i maličkosti, na příklad domácí prostředí. Mírným favoritem zejména z tohoto pohledu je proto domácí Poruba.

Sobota 26. ledna 2013 v 18:00 hod.: HK Danlog Partizánske - HC Zlín
Přestože se jedná také o utkání mezi družstvem první poloviny s celkem ze spodní poloviny tabulky, může dojít k zajímavé konfrontaci. Bodový rozdíl po středeční dohrávce Partizánskeho proti Nitře už sice narostl proti Zlínu na 12 bodů, každopádně Zlín potvrzuje dlouhodobě, že jeho tabulkové postavení není nikterak v souladu s výkonností družstva. Také ve středeční předehrávce proti Mostu se hrála vcelku vyrovnaná partie, zbytečné chyby ale rozhodly o vysoké výhře favorita. I v tomto utkání se však nakonec přikláníme na stranu Partizánskeho, které je přece jen v současnosti kompletnějším týmem a roli favorita by mělo potvrdit. Na podzim ve Zlíně vyhrály Slovenky 27:32.

Sobota 26. ledna 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - Házená Jindř. Hradec
V Pezinku se stále čeká, kdy domácí policajtky zúročí kvalitu svého kádru, která roste s každým novým přírustkem do sestavy. Dlouho avizovaný příchod Dubajové se již stal skutečností, svou obnovenou premiéru ve WHILce měla před týdnem v Praze na Slavii, na bodový zisk to však nestačilo. ŠKP hrál v tomto roce třikrát, dva zápasy, s Porubou doma a na Slavii prohrál, připsal si však cenný skalp Šaľy a další výhrou by mělo být utkání s Jihočeškami. Ty jsou stále letos bez bodového zisku a pro body si asi nejedou ani tentokrát. Na podzim sice v domácím prostředí Senec porazily 20:19, v tu dobu to však byl jen formující se celek, jeho kvalita je nyní úplně jinde. Při vší úctě k Jihočeškám by bodový zisk byl z jejich strany roven zázraku.