English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Házenkářky se v anketě neztratily

Házenkářky se v anketě neztratily 26.01.2013 07:01:31 - autor: , přečteno 1436x

Ve Velkém sále Reduty v Olomouci se v pátek 25. ledna 2013 rozdávala ocenění Nejúspěšnějším sportovcům Olomoucka za rok 2012. I tentokrát seděla v první řadě hlediště početná skupina zástupců házenkářského klubu DHK ZORA Olomouc. I když interligovému družstvu žen se v posledních letech nedaří tak, jak by si samy přály a představovaly, přesto se na podiu objevila jejich největší současná opora, reprezentační brankařka Barbora Raníková, která jediná z družstva žen si mohla rok 2012 zařadit mezi své nejúspěšnější. S reprezentačním družstvem žen v závěru roku předvedly na ME v Srbsku výkon, kterým se zařadily mezi nejlepší Evropské celky a z Brazílie si dokonce Bára přivezla zlatou medaili za zisk Akademické mistryně světa. Barbora se tak dostala mezi nejlepší olomouckou desítku dospělých sportovců, které kralují vodní slalomáři Karel Slepica a Tomáš Slovák.

Další trofeje olomoucký házenkářský klubu už sbíral jen v kategorii dorostenecké. Jednak bylo oceněno mezi šesticí nejlepších kolektivů mládeže, úspěšné družstvo starších dorostenek, dvojnásobný mistr České republiky z předchozích dvou let (to ještě v kategorii mladších dorostenek) a vedoucí celek nejvyšší soutěže i v kategorii staršího dorostu. Trofej za družstvo, které téměř v kompletním složení sedělo v hledišti, převzaly Nikola Jansová a Anna Nováková, spolu se svým trenérem Mgr. Lubomírem Krejčířem.

Mezi nejlepší jednotlivce mladých sportovců, kterých bylo oceněno 12, byly zařazeny dvě z družstva dorostenek Zory a to Jarmila Trumpešová a Tereza Fryčáková, obě bronzové medailistky z Euro 2012 ve Švédsku (stejně jako obě předchozí děvčata) a navíc se na podium postavila za své atletické výkony Natálie Durčáková, která je také výbornou házenkářkou a hráčkou družstva mladších dorostenek našeho klubu a dorosteneckou reprezentantkou.

Poslední ocenění pak převzal trenér družstva starších dorostenek a juniorské reprezentace ČR, Mgr. Lubomír Krejčíř, který se stal nejlepším trenérem roku v rámci regionu. Není obvyklé toto ocenění udělovat trenérům dorostenecké kategorie, o to větší a milejší překvapení to bylo i pro samotného trenéra, který tuto trofej získal už po čtvrté, ta předchozí jsou z let, kdy vedl, tenkrát úspěšné družstvo olomouckých žen v interlize.

Všichni ocenění si večer, který zpestřili také svým pěveckým vystoupením Jiří Zonyga a především Olga Lounová, užili. Trochu rozčarování však panovalo z výkonu moderátora, kterým byl nositel známého moderátorského jména pan Michal Škorpil. Nejen, že často chyboval při vyslovování správných jmen oceňovaných, ale nikoho ze známých olomouckých sportovců neznal a nepoznal, takže informace se jaksi ztrácely a jeho vystoupení bylo jedinou vadou na kráse celého večera.