English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Olomoučanky zaskočily favorita, sahaly po obou bodech, mají alespoň jeden

Olomoučanky zaskočily favorita, sahaly po obou bodech, mají alespoň jeden 27.01.2013 06:13:09 - autor: vasek, přečteno 1513x


DHK ZORA Olomouc - HC Britterem Veselí n. Mor. 20:20 (15: 9)

Průběh utkání: 0:1, 2:2, 3:3, 6:3, 6:4, 8:4, 10:5, 10:6, 11:7, 14:7, 15:8, 15:9 - 15:12, 17:12, 18:14, 19:16, 20:16, 20:20.

Rozhodčí: Opava, Válek                      200 diváků                     7 m  hody: 2/2 - 4/2                              vyloučení: 4 - 6

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková, Šteffanová, Uličná, Remešová 1, Berová 4, Hofírková 1, Dostálová 3, Kubáčková 2, Salašová 2, Kalová, Huráňová 4/2, Gebre Selassie 3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Veselí: Vyhlídalová, Zvoničová, Nejezchlebová - Rajnohová 5/2, Kratochvílová, Jagošová, Drotárová, Štěrbová 4, Jandásková 1, Romanová, Vinklárková, Vinyatynská 1, Tomečková, Chmelařová 3, Fleková 4, Kočí 2.

Trenér: PavoL JANO

Olomoucké házenkářky jsou prvním týmem dolní poloviny tabulky, které urvaly bod vysokému favoritovi. A mohlo být i radostněji. Hanačky totiž první poločas domácího utkání sehrály excelentně, obrana v čele s opět famózní Bárou Raníkovou nedarovala soupeři ani jeden míč, rychlé brejky tentokrát platily i na rychlíky v dresu Veselí, typu Chmelařové, nebo Rajnohové a i když Veselská gólmanka Dáša Vyhlídalová toho také pochytala dost, skóre narůstalo hlavně na straně domácího družstva. Ve skvělé pohodě se představila Katka Berová která za první poločas nastřílela čtyři branky. Do poločasu si domácí děvčata vytvořila hodně slibný šestibrankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl průběh utkání nějak významně měnit.

Zkušený celek hostí však přitvrdil, začalo se mu dařit a postupně začal ukrajovat z náskoku mladého olomouckého družstva. Přesto však domácí děvčata stále udržovala svého soupeře na distanc a když v čas 52:37 Lucie Dostálová vstřelila jejich dvacátou branku a zvýšila na 20:16, byl zisk obou bodů hodně blízko. Olomoucká hala bouřila, diváci hnali své hráčky do útoku, v tu dobu se ale přestalo dařit střelecky, co prošlo na branku zlikvidovala skvělá Vyhlídalová. Děvčata se začala bát o velký úspěch, ztratila se lehkost a zkušený soupeř toho využil. Zejména nejméně zkušená hráčka v dresu Panenek Monika Rajnohová vzala vše do svých rukou a třemi přesnými zásahy v řadě zařídila dělbu bodů. Domácím děvčatům trochu závěr utkání zhořkl, ve druhém poločase však pouhých 5 branek v síti soupeře na víc než bod nestačilo.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatímco první třicetiminutovka v podání domácích byla vynikající a za výkon by si Hanačky vítězství zasloužily, druhou polovinu zápasu zase lépe odehrály hostující hráčky a zasloužily by si za něj také dva body. Spravedlnost tentokrát nebyla slepá a rozřešila to dělbou po bodu pro oba soupeře, i když pro domácí děvčata byl tento výsledek trochu zklamáním a po zápase se objevily i nějaké ty slzičky. Zkušenost z takového zápasu však je pro většinu družstva k nezaplacení a jistě ji zúročí i v dalších duelech. Velký podíl na rozdílnosti obou poločasu  potvrzují i statistická data: ze 17 technických chyb našeho družstva v clém utkání, což je samo o sobě poměrně vysoké číso, jich děvčata udělala v 1. poločase  jen čtyři, zatímco po změně stran 13 a to je hodně markantní rozdíl. Podobný pohled je na účinnost střeleckých pokusů. V 1. poločase vynikající číslo 19/15, po změně stran pak jen 17/5.

Co říci k výkonu jednotlivých aktérek. Na straně domácích byla jednoznačnou jedničkou opět brankařka Bára Raníková, několikrát vychytala soupeřovy hráčky v samostatné akci tváří v tvář a stejně tak si vedla i při likvidaci 7 m hodů. Přesnou polovinu jich svými zákroky zlikvidovala. Výbornou obranu tentokrát dirigovala především Uličná, ale i další děvčata bojovala ze všech sil a některé obranné zákroky dalších, na příklad Kubáčkové, Berové, nebo Gebre Selassie zaslouží obdiv a uznání. V útočné fázi byla tentokrát jedničkou Katka Berová. Nebojácně procházela obranou Veselí, utržila řadu šrámů, všechno však přebolelo po vstřelených brankách. Žel po změně stran si jí hostující obrana už víc všímala, takže se Katka už gólově neprosadila. Hodně aktivní byly i další spojky, často a přesně střílely, gólově se prosadily Gebre Selassie, Kubáčková a Salašová, Hofírková se blýskla důležitou nechytatelnou bombou na začátku druhého poločasu, Katka Růžičková se tentokrát neprosadila, což se jí stalo v letošní sezoně vůbec poprvé. Z křídel se dařilo víc oběma levačkám Huráňové a Dostálové, hodně toho oběhala Remešová na opačném konci hřiště. Oba pivoti vyšli tentokrát naprázdno, přesné zásahy v podání Severové v minulých zápasech hodně scházely.

Hostující družstvo mělo velkou oporu také v brance, Dáša Vyhlídalová svým spolehlivým výkonem zejména ve druhé části hry se o bod zasloužila velkou měrou. Z hráček se nejvíc líbila svou dynamickou hrou Monika Rajnohová, dařilo se jako obvykle v utkání proti našemu družstvu nejzkušenějším Panenkám Flekové s Kočí, také Tereza Chmelařová měla výborný druhý poločas, své si odvedla také Štěrbová, i když zejména na její střelbu si dávala domácí obrana velký pozor. Družstvu citelně chyběla zraněná Kristýna Salčáková. V dresu Veselí se s výjimkou Rajnohové a Štěrbové, prosadily všechny hráčky které v minulosti oblékaly také dres Hanaček, tedy Vyhlídslová, Fleková, Kočí a Chmelařová.