English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Ligová příprava házenkářek Zory „B

Ligová příprava házenkářek Zory „B 27.01.2013 08:47:54 - autor: , přečteno 2688x

 

Celostátní soutěže házenkářek za dva týdny zahájí prvními utkáními odvetných částí, družstva začínají hrát přípravné zápasy po tvrdé zimní fyzické přípravě. Také prvoligový celek „B" týmu Zory Olomouc, třetí tým průběžného pořadí, si k prvnímu měření sil v tomto roce pozval dva soupeře, kteří měli zpestřit závěr zimní přípravy a také poodhalit tajemství sportovní formy děvčat. I když několik hráček základního kádru družstva plní v současnosti studijní povinnosti na horách, Samcová a Doležalová‚ nová akvizice z Veselí n.Mor., nebo léčí zdravotní neduhy, přece jen dva zápasy v plném hracím čase 2 x 30 minut daly trenérce Veronice Hejtmánkové jakési měřítko výkonnosti.

Ve výborném světle se představily obě olomoucké brankařky Lucie Rašková a Anežka Zuzánková, každá odchytala po jednom poločase v obou utkáních a v každém z nich byly oporami svého družstva. Na spojkách se nejvíc prosazovaly Smékalová a Macharáčková, po dlouhé přestávce se poprvé v utkání představila Barbora Pašková. Dobře si vela také všechna křídla, tři z nich nastřílela shodně po devíti brankách Koppová, Studená a Ždánská. Také ostatní děvčata si s chutí zahrála a potvrdila, že jsou na sezonu dobře připravena.

Druhým prvoligovým účastníkem přípravy bylo družstvo SHK Kunovice, které je po podzimu na 5. místě tabulky, zkouší v přípravě vysokou spojku z interligového Veselí Kamilu Kratochvílovou, která by mohla být platnou posilou. Nejvíc se v Olomouci dařilo Jarmile Štěrbové s Brablcovou, problémem je post brankařky, jejich první gólmanka a velká opora družstva Ivana Polášková, čeká přírustek do rodiny.

Mile překvapilo třetí družstvo 2. ligové soutěže HSC UP Olomouc, kterému dobře zachytala Helena Večerková, v poli se nejvíc dařilo obvyklým oporám Zdeně Kosové a Váňové se Šmídové, do družstva zapadla i Monika Roubalová, která odchází na limit. přestup ze Zory.

Výsledky utkání:
DHK ZORA Olomouc „B" - HSC UP Olomouc 29:25 (16:16), - SHK Kunovice 35:26 (18:13)
HSC UP Olomouc - SHK Kunovice 35:21 (18:10).

Sestavy a branky:
DHK ZORA Olomouc „B": Rašková, Zuzánková - Žáková 2/1, D. Růžičková 2, Konečná 4/1, Smékalová 12/1, Macharáčková 10, Pašková 4, Turková 3, Koppová 9, Studená 9, Ždánská 9.

Trenérka: Veronika HEJTMÁNKOVÁ

HSC UP Olomouc: Večerková - Pospíšilová 3, Kosová 12/4, Hartmannová 6, Trbulová 3, G. Kubáčková 4, Váňová 10, Chaloupková 5/1, Šmídová 8/1/, Roubalová 9/1, Filipová.

Trenérka: Gabriela KUBÁČKOVÁ

SHK Kunovice: Pelikánová - Štěrbová 12/2, Glozová 2, Horáková 4, Brablcová 10/5, Kratochvílová 11, Žáková 3, Křivová 2, Ježková 2, Bílková 1/1.

Trenér: Antonín STŘELEC