English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Další kolo WHIL ve znamení předehrávek

Další kolo WHIL ve znamení předehrávek 29.01.2013 05:00:07 - autor: , přečteno 1191x

          Následující, 17. kolo interigy je rozepsáno na první únorový víkend, do programu však zasahují osmifinálové zápasy Evropských pohárů. Z těch se týká interligových družstev jen jediný duel a to v Challenge Cupu, mezi celky Baníku Most a Sokola Písek. Ano, Evropský los oba české zástupce svedl proti sobě a proto už dnes je jisté, že jeden ze soupeřů se se soutěží rozloučí a druhý si zahraje čtvrtfinále. Obě družstva se dohodla na termínech zápasů, které sice sehrají na svých hřištích, ale obě utkání budou sehrána v krátkém sledu za sebou, nejprve v pátek 1. února na jihu Čech v písecké Obloukovce a odveta pak hned v pátek 3. února v Mostě. Baník Most si své utkání WHIL už předehrál před týdnem ve Zlíně (vyhrál tam 21:29), Sokol Písek pojme jako generálku pro letošní vstup na Evropskou scénu, kam byl přímo nasazen, předehrávku 17. kola WHIL ve středu 30. ledna, kdy nastoupí proti Partizánskemu. Pro úplnost ještě dodejme, že Baník Most postoupil do osmifinále po dvou listopadových výhrách nad litevským Žalgiris Kaunas

          Uplynulé 16. kolo WHIL přineslo jediné překvapení v podobě jednobodového zisku našich děvčat v utkání se třetím týmem soutěže Brittermem Veselí n. Mor. 20:20. A to ještě mohou Panenky děkovat všem svatým, že neodjely z Hané úplně s prázdnou. Domácí tým totiž s výjimkou prvních minut po celý zápas, vedl až sedmibrankovým rozdílem a o bod přišel až v samotném závěru utkání. V ostatních utkáních vyhráli favorité, Most si lehce poradil s poslední Nitrou 38:27, stejně jako Michalovce s Pískem 36:14. Dva slovensko - české souboje Partizánske - Zlín 25:23 a Senec - J. Hradec 27:26 byly až nečekaně vyrovnané a ve šlágru kola v Ostravě, Sokol Poruba poprvé v letošní sezoně porazil Slavii Praha a to 33:29.

           Protože se mimo předehrávky v Písku bude hrát v týdnu v pro nás z neznámých důvodů také zápas Nitra - ŠKP Senec, uvedeme na našich stránkách pozvánky nadvakrát, přesto, že naše družstvo bude mít o tomto víkendu volný los. Zde jsou tedy krátké informace o dvou utkáních, hraných uprostřed týdne.

Středa 30. ledna 2013 v 18:00 hod.: Sokol Písek - HK Danlog Partizánske
Pro domácí tým bude utkání pokračováním těžké série, kdy během osmi dnů musí sehrát čtyři těžká utkání (2x WHIL a 2 x Challenge Cup). První zápas v Michalovcích Jihočešky jakoby vypustily, prohrály tam až ostudně o 22 branek a ve středu je čeká před domácími diváky další slovenský celek, trůnící na 5. místě WHIL, který má před Pískem propastný bodový zisk vyšší o 16 bodů. Zatímco v týmu Sokolek jev současné době jedinou střelkyní se stabilní formou Borovská, mladý trenér Danlogu Hlavatý bude mít k dispozici mimo nejlepší interligové střelkyně Michnové, další kanonýrky Kertészovou, Šátekovou, nebo Minarčíkovou a dvojici výborných brankařek Súlovskou a Škvareninovou. To všechno je síla, která by si měla poradit i s tápajícími Jihočeškami. Na podzim v Partizánskem vyhrály Slovenky 31:25 a budou favoritkami i tentokrát.

Čtvrtek 31. ledna 2013 v 19:00 hod.: UDHK ŠG Nitra - ŠKP Piccard Senec
Nitra stále čeká na zisk prvních bodů v letošním ročníku WHIL a bude k utkání shlížet s nadějemi. Má ale v poslední době zřejmě vnitřní problémy v družstvu, široký hráčský kádr se rozpadá, v posledních dvou utkáních nehrála nejzkušenější jejich hráčka Šimáková, nejlepší jejich střelkyně Vargová na všechno sama nestačí. Ani Senec ale nepodává nijak přesvědčivé výkony, jejich poslední domácí výhra s J. Hradcem 27:26 byl spíš bojem, než kvalitní házenou. Přitom hráčský kádr má plný hvězd (Polláková, Kodajová, Dubajová, Štetáková, Weibelová, nebo zkušená brankařka Kudročová z Michalovců). Přesto v utkání bude favoritem hostující tým policajtek, který na podzim doma vyhrál 27:23.