English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Víkendové kolo WHIL bez Hanaček, ale se dvěma šlágry kola

Víkendové kolo WHIL bez Hanaček, ale se dvěma šlágry kola 30.01.2013 10:01:04 - autor: , přečteno 1429x

Sedmnácté kolo interligy mělo původní termín stanoven na první únorový víkend. Polovina utkání se však už předehrála (Zlín - Most 21:29), nebo se hraje v průběhu tohoto týdne (Písek - Partizánske ve středu, Nitra - Senec ve čtvrtek). O víkendu se tedy budou hrát už jen tři střetnutí, z toho hned dvě se dají označit za šlágry kola.
Druhé sobotní utkání by pak mělo být jednoznačnou otázkou favorizovaného Sokola Poruba v souboji s Jihočeským J. Hradcem. Volný los mají tentokrát naše děvčata DHK ZORA Olomouc.

Sobota 2. února 2013 v 17:00 hod.: HC Britterm Veselí n. Mor. - Iuventa Michalovce
Veselské Panenky odjížděly před týdnem z Olomouce s trochou zklamání, mohu však být rády, že si nakonec s Hanačkami body rozdělily, protože ty byly v prvním poločase jednoznačně lepší. Proti soupeři, který je čeká v sobotu před domácími fanoušky si takový přístup budou moci dovolit jen těžko. Do Veselí přijede ambiciózní mistr Slovenska, který si nebude chtít nechat o moc odskočit lídra z Mostu, na kterého ztrácí aktuálně pět bodů, má však právě sobotní utkání k dobru. Iuventa už šest zápasů v řadě neprohrála. Posledním, kdo „východňárky" obral o body, byli právě Černí andělé, když poslední říjnový den minulého roku vyhráli v Mostě 25:24. Pikantní na duelu ve Veselí je, že největší oporou hostujícího celku je legendární brankařka Lenka Černá, která se tak vrací na místo činu. Obě družstva chtějí tento důležitý zápas vyhrát, body jsou však jen dva a buď je získá jeden ze soupeřů, vyloučit se ale nedá ani další remíza. Nerozhodně 25:25 totiž skonm čil i podzimní zápas na Zemplíně. Utkání proto nemá vyloženého favorita

Sobota 2. února 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - Sokol Poruba
U Vajgaru by měli v sobotním zápase vidět diváci poklidnou házenou s převahou hostujících Sokolek, jejichž hráčský kádr má daleko vyšší kvalitu a ambice, než domácí družstvo. Domácí děvčata však před týdnem v Pezinku vystrčily drápky a zle zatápěly favorizovanému ŠKP Senec, nakonec však odjížděly s prázdnou po porážce 27:26. Ve výborném světle se představily dvě šestigólové střelkyně Eliášová se Zbožínkovou. Poruba si však nemůže dovolit jakékoliv zaváhání, chce-li obhájit mistrovský titul, osmibodový propad (má však o dvě utkání sehráno méně než Most) je na první pohled hrozivý a každý bod bude důležitý i pro závěrečnou nadstavbu, kam se body ze základní části započítávají. Před týdnem proti Slavii držely prapor vysoko exolomoucké Chrenková s Hrbkovou, spolu se slovenským duem Mičiníková, Uhráková, v záloze jsou pak ještě další dvě kanonýrky Poznarová a Tóthová. Na podzim v Ostravě vyhrály domácí vysoko 39:17, jejich pohodlná výhra se dá očekávat i tentokrát.

Neděle 3. února 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Slovan Duslo Šaľa
Nedělní utkání v pražském Edenu slibuje bitvu o každý míč, střetnou se dva vyrovnaní soupeři, sousedé v tabulce, kteří v současnosti zaujímají šestou a sedmou příčku se stejným ziskem 18 bodů. Domácí „sešívané" mají Slovenkám oplácet podzimní porážku 28:23 a udělají pro to každopádně úplně všechno. Budou mít ale trochu problém na místě pivota, když před týdnem v sobotu přišly v Ostravě o reprezentantku Stellnerovou, která bude s poraněným kotníkem vyřazena ze hry nejméně do konce sezony. Slavia má za sebou bídnou sérii, když v pěti zápasech v novém roce čtyřikrát prohrála, i když se soupeři z horní poloviny tabulky. Šaľa, která hrála v novém roce zatím jen čtyřikrát, má na svém kontě dvě výhry na domácím hřišti, ale také dvě porážky venku. V minulém kole měla volný los. Ani v tomto utkání není lehké tipovat vítěze. Rozhodne momentální forma a pohoda, jazýčkem na misce vah může být domácí prostředí Slavie, která doma prohrála jen dvakrát (s Mostem a Michalovcemi), Duslo si naopak z venku přivezlo pouze body za výhry v Jindř. Hradci a ze Zlína.