English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Osmnácté kolo WHIL se bude hrát čtyři dny - DOPLNĚNO !!!!!!!!!!!

Osmnácté kolo WHIL se bude hrát čtyři dny - DOPLNĚNO !!!!!!!!!!! 05.02.2013 08:51:01 - autor: vasek, přečteno 1628x


Předehrávky interligových zápasů neberou konce, následující kolo je termínově roztaženo do čtyř hracích dnů. Prvním utkáním bude ve středu předehrávka v Nitře, kam přijede český mistr Sokol Poruba a poslední dvě utkání mají začátek v neděli v 15:00 hod., mezi nimi i zápas našich děvčat na Zemplíně proti Iuventě Michalovce. Vraťme se ještě několika slovy k uplynulému kolu, ve kterém naše děvčata odpočívala. Kolo nepřineslo, snad jen s výjimkou duelu v Písku, kde domácí remizovaly s Partizánským, žádné překvapení. V tabulce si polepšila Slavia Praha, která přehrála neúplnou sestavu Šaľy a výrazně se přiblížila ke špici soutěže. Veselí potvrdilo vysokou porážkou doma s Michalovcemi, že její výkon a ztráta bodu v Olomouci asi nebyla jen pouhým zakopnutím..

Hodně napilno měly v posledním týdnu hráčky Písku a Mostu, které absolvovaly také vzájemné dvojutkání v Evropském Challenge Cupu a z postupu se radovaly svěřenkyně trenéra Dušana Poloze, které postoupily už do čtvrtfinále. Pikantní na této dvojici je to, že se spolu utkají už v sobotu znovu v Mostě o interligové body. S výjimkou utkání Senec - Zlín, kde se dá očekávat vyrovnaný souboj a střetnutí v Prtizánském, kam míří Veselí, se v ostatních zápasech utkají vždy soupeři z horní a dolní části aktuální tabulky, kde se dají jen velmi těžko očekávat nějaká velká překvapení. Volný los má tentokrát DHC Slavia Praha.

Středa 6. února 2013 v 19:00 hod.: UDHK ŠG Nitra - DHC Sokol Poruba
Domácí družstvo je i po 17. kolech stále bez bodového zisku a je jen velmi málo pravděpodobné, že by se chytily zrovna na úřadujícím českém mistru. V minulé sezoně sice utkán v Nitře skončilo jen těsnou výhrou Poruby 34:35, tím víc si však asi dají hostující hráčky na soupeře pozor. Navíc už několik zápasů v družstvu chyběla jejich nejzkušenější hráčka Miriam Šimáková a to je velké oslabení.. Sokolky sice přišly v předminulém kole o svou kanonýrku Poznarovou, která si několik týdnů nezahraje (poškozené vazy v lokti). Ve své kůži nejsou asi ani další opory, zejména ty nejzkušenější slovenské, jediná branka v síti soupeře od Tóthové i Uhrákové u Vajgaru, to už je pro trenéra Beňadíka velká patálie. Prosadily se však obě exolomoučanky v porubských barvách. Chrenková s Hrbkovou. Poločasová remíza v Jindř. Hradci je sice velkým varováním, ale přesto favorizujeme hostující Porubu, která si nebude chtít nijak výrazněji komplikovat situaci.

Pátek 08. 02. 2013 v 18:30 hod.: ŠKP Piccard Senec - HC Zlín
Utkání je možno považovat za nejvyrovnanější duel z celého pořadu zápasů 18. kola. Obě družstva patří do dolní poloviny tabulky a jejich bodový rozdíl je 8 bodů ve prospěch ŠKP. Senec má za sebou několik velmi kvalitních výsledků, ze čtyř posledních zápasů třikrát vyhrál a nejen, že si připsal slušný bodový zisk, ale na jejich štítě zůstala i Šaľa a to už je skalp, který má zvuk. Ke stálým tahounkám družstva Pollákové, Weibelové a Kodajové patřícím k elitním střelkyním, přibla v posledních zápasech ještě hvězda první velikosti Dubajová. Moravanky to budou mít v městě vína Pezinku těžké, v posledních šesti zápasech si nepřipsaly ani jediný bodík, vedení tým však stále věří v obrat, tým svou kvalitu má, doplácí ale na nezkušenost svých hráček. Senec vyhrál nečekaně i podzimní utkání ve Zlíně 25:26 a určitě bude chtít výhru zopakovat.

Sobota 09. 02. 2013 v 17:00 hod.: DHK Baník Most - Sokol Písek
Pokračování seriálu vzájemných zápasů obou soupeřů, bude v průběhu týdne už třetí. Předchozí dvě střetnutí v Challenge Cupu skončila jednoznačnými vítězstvími Severočešek, které v obou případech své soupeřky deklasovaly čtrnáctibrankovými výhrami. Podobný průběh se dá očekávat i tentokrát. Rozdíl v kvalitě obou hráčských kádrů je prostě v současnosti takový., jaký výsledky ukazují. V dresu Černých andělů se nejvíc prosadily obvyklé opory Martínková, Weisenbilderová, Vítková a Růčková, u Jihočešek to byla jen Vyhnalová. Také v podzimním utkání WHIL byly v Písku úspěšnější Mostečanky, která vyhrály 22:30 a budou favoritkami tentokrát..

Sobota 9. února 2013 v 18.00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa - Házená Jindř. Hradec
Domácí družstvo v posledních zápasech hraje jako na houpačce. V pěti utkáních v letošním roce si připsaly svěřenkyně zkušeného kouče Tomáše Kuťky dvě důležité výhry doma s Partizíánskm a Porubou, ale také tři porážky v Mostě, Pezinku s ŠKP Senec a před týdnem na Slavii. Pokud by měly pokračovat v nastoupeném trendu, měly by doma vyhrát. Takový scénář v utkání s Jihočeškami se také očekává, i když ty nehrají v posledních zápasech špatně. Dokázaly vzdorovat jak venku Senci, když prohrály jen o jedinou branku, tak i doma Porubě, když ještě v poločase byl stav 14:14. Pokud budou Slovenky kompletní, nedá se očekávat žádná větší komplikace jejich výhry. V podzimním duelu u Vajgaru vyhrálo Duslo 18:25 a bude favoritem i v sobotním utkání.

Neděle 10. 02. 2013 v 15:00 hod.: HK Danlog Partizánske - HC Brittterm Veselí n. Mor. Jediným utkáním mezi družstvy horní poloviny tabulky, které se bude hrát v neděli odpoledne v Partizánskem, bude duel dvou sousedů v tabulce, které od sebe dělí jediný bod. Slovenky v letošních utkáních po porážce v Šaľe, získaly v dalších pěti zápasech 9 bodů, jediný bod ztratily před týdnem v Písku, je však pravdou, že většina zápasů byla se soupeři, se kterými by Partizánské vyhrát mělo (J. Hradec, Nitra, Zlín, Písek). Jejich soupeřky mají za sebou několik nepřesvědčivých výkonů v posledních týdnech. Těžkou zkousávaly ztracený bod v Olomouci a na debakl od Michalovců před týdnem by chtěly také velmi rychle zapomenout. Ani v Partizánskem to však nebudou mít Panenky vůbec jednoduché, proti nim se postaví soupeř, který doma body příliš neztrácí. Na podzim ve Veselí vyhrálo domácí družstvo 29:23 a obáváme se, že tentokrát asi svůj zisk bodů nezopakuje.

Neděle 10. února 2013 v 15:00 hod.: Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc
Iuventa změnila termín utkání, které se mělo hrát v tradičním čase v sobotu od 17:30 hod. Původně termín přesunuli na neděli od 17:30 hod., po nesouhlasu olomouckého klubu se bude hrát od 15:00 hod., což však zase znamená hodně brzké vstávání a odjezd z Olomouce již v 04:30 hod. Nedá se nic dělat na Zemplín je z Olomouce daleko, uvidíme co to s děvčaty udělá. Iuventa je v současnosti ve výborné formě a pohodě. Má za sebou sérii sedmi zápasů bez ztráty bodu a tvrdě útočí na svůj cíl získat zpět ztracené prvenství ve WHIL. Před týdnem udělila lekci Panenkám v jejich Pekle na Slovácku, když je deklasovala devítibrankovým rozdílem. Velký podíl na tomto výsledku měla Lenka Černá, která se vrátila „na místo činu" ve výborné pohodě. Jsme také zvědavi na souboj brankařek v obou družstvech. Lenka Černá za svého posledního olomouckého tříletého působení si vytvořila s Bárou Raníkovou hodně nadstandardní vztah a obě se vzájemně hodně respektují. Vynikající formu si udržuje Ukrajinka Snopová, forma se vrátila také další kanonýrce Tobiášové. Velkou zbraní Iuventy jsou rychlonohá křídla, ať už je to Ukrajina Tregubovová, nebo Szöllösiová na druhé straně. Naše děvčata jedou na východ v plné sestavě, odpočatá z minulého kola, kdy měly volný los, s vědomím, že mohou jen překvapit. V Michalovcích se jim v minulosti dařilo, z deseti zápasů dokázaly 3 krát vyhrát a bilance z domácích vzájemných zápasů proti Iuventě je ještě lepší. Poslední utkáni na podzim se jim však příliš nepovedlo, Iuventa odjížděla s výhrou 19:32. Favoritem v utkání zůstává samozřejmě domácí celek