English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Odvety s Polkami skončily mnohem líp

Odvety s Polkami skončily mnohem líp 06.02.2013 14:27:00 - autor: vasek, přečteno 1366x

 

DHK ZORA Olomouc - SMS Gliwice /POL/ - MLADŠÍ 22:25 (12:12)

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2, 7:4, 7:6, 8:8, 10:10, 12:10, 12:12 - 14:12, 14:19, 16:20, 16:24, 21:24, 22:25,

Rozhodčí: Steiger, Mužný               7 m hody: 5/5 - 1/1                            vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky
Olomouc
: Fialová, Zemanová - S. Fryčáková 1, Dokoupilová, Grygarová 1, Doleželová 2, Kašpárková, Zimová 10/2, Opletalová, Chlandová, Hurychová 5/2, Kummerová, Durčáková, Kyryljuková, Míšová 3..

Trenérka: Jana FISCHEROVÁ

Gliwice: Januchta, Sarnecka - Kwiecińska 5, Urbaniak 2, Herbut 1, Gromny 1, Oreszczuk, Nocuń 5, Godziszewska 3, Konofal 1, Świerzewska 3, Zlomanczuk 3/1, Dworczak 1.

Trenér: Harald TLUCZYKONT

Mladší dorostenky sice i ve druhém měření sil s polskými vrstevnicemi ze Sportovního centra v Gliwicích prohrály, jejich herní projev a celková úroveň střetnutí zejména z důvodu zlepšeného výkonu Hanaček, výrazně stoupla. Proti bázlivému a neurovnanému úternímu výkonu se zápas vyvíjel dokonce v režii Olomoučanek, které v prvním poločase po celou dobu vedly, Polky vyrovnaly až v jeho samotném závěru. Od 5. minuty druhého poločasu však mladé Polky začaly opět naše děvčata přehrávat a v průběhu dalších pěti minut nasázely za záda naší brankařky 7 branek a převzaly vedení, které navýšily postupně až do 50. minuty na hrozivých osm branek (16:24). Poslední desetiminutovka už však byla opět záležitostí našich děvčat, které ji vyhrály 6:1 a celé utkání stáhly na přijatelný výsledek. Prohrát s tak vyspělým soupeřem o tři branky není v této fázi žádnou velkou ostudou.

Horší však je skutečnost, že celou ofenzívu prakticky vedou jen dvě výrazné osobnosti družstva Lucka Zimová a Markéta Hurychová, ostatní prakticky jen paběrkují a střídají dobré okamžiky s těmi méně vydařenými, což platí i o brankařkách, výkon Anny Fialové byl podstatně lepší než v úterním zápase, některé zákroky, však ještě nebyly úplně podle gusta trenérky. Polské družstvo oproti svému prvnímu vystoupení trochu ubralo ze své suverenity, což bylo patrné zejména v okamžicích, kdy se našim děvčatům začalo dařit a dostaly soupeřky pod tlak. Ani brankařky už nebyly takovými oporami jako v úterý. V obou utkáních se nejvíce prosadily dvě hráčky, Kwiecińska a Nosuń, které svorně nastřílely v obou utkáních po pěti brankách. Na polském družstvu bylo patrné, že se jedná o výběr toho nejlepšího co v Polsku v této kategorii je, děvčata jsou fyzicky dobře připravena a většinou převyšovaly naše hráčky i výškově. Každopádně je třeba konstatovat, že šlo o užitečnou konfrontaci sil.

DHK ZORA Olomouc - SMS Gliwice /POL/ - STARŠÍ 30:28 (19:15)

Průběh hry: 0:1, 4:1, 5:3, 9:3, 11:6, 12:10, 14:10, 14:12, 17:13, 19:15 - 20:15, 20:17, 24:19, 25:24, 28:24, 29:27, 30:27, 30:28.

Rozhodčí: Steiger, Mužný                7 m hody: 4/3 - 4/3                            vyloučení: 3 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Nováková, Směšná, - Sovová 2, Fritschová 1, Jansová 6/3, Sklenářová 2, V. Fryčáková 3, Trumpešová, Hochvaldová 2, Slováková 7, Opletalová, Brandýsová 1, Kratochvílová 4/1, Palátová 2.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Gliwice: Sielicka, Chodań, Chojnacka - Szyszkowska 3, Kłos 6, Siemko, Król, Kozimur 3/3, Kobylińska 10, Tomczyk 1, Zelek, Drazyk 1, Kilanowska 4.

Trenér: Adama PECOLD

Starší dorostenky Zory ve svém měření sil po remíze v prvním utkání, lépe zvládly koncovku druhého střetnutí a získaly cenný skalp velmi kvalitního soupeře. Hned od prvních minut střetnutí převzaly iniciativu a postupně začaly navyšovat své vedení, které ve 13. minutě už bylo 9:3. Několika skvělými zákroky své družstvo podržela v brance Anna Nováková a otupila tak ostří snažení soupeře. Slabší chvilku si Hanačky vybraly mezi 19. a 21. minutou, kdy dovolily soupeřkám šňůrou čtyř branek snížit až na dvoubrankový náskok (12:10). Domácí družstvo však po několika pěkných akcích znovu získalo klid a do konce prvního poločasu zvýšilo své vedení na čtyřbrankový rozdíl. Poklidné vedení si domácí družstvo udržovalo i ve druhém poločase, opět se však děvčata nevyvarovala slabší chvilky a v průběhu 16. - 21. minuty se opět šňůrou čtyř branek přiblížily na rozdíl jediné branky. Dvě podařené trefy Slovákové však opět pomohly domácímu družstvu navýšit své vedení, které chtěly stůj co stůj udržet až do konce. V jejich snažení je trochu přibrzdily dvě vyloučení v samotném závěru, takže poslední více než minutu dohrávaly ve čtyřech, to už ale domácí vedly 30:27 a poslední branku dával soupeř až po skončení hracího času, když se přes prořídlý blok trefila vysoká Kilanowska.

Hodnotit jednotlivé hráčky je dost obtížné. Všechny hrály s chutí, snažily se plnit pokyny trenéra a evidentně se jim dařilo během celého utkání až na dvě již popsané slabší chvilky svého silného soupeře přehrávat. Kvalitní výkon podala ve svých vystoupeních v prvních polovinách obou poločasů v brance Anna Nováková, která si zapsala 9 úspěšných zákroků. Ve velmi dobré formě zahrála Katka Slováková, která také proměnila sedm ze svých osmi střeleckých pokusů. Také ostatní spojky zahrály svůj vysoký standard, Jansová, Kratochvílová, ale i Palátová s Hochvaldovou hrály dobře. Vendula Fryčáková sice nezopakovala svůj koncert z prvního vzájemného zápasu, čtyři střelecké pokusy ji brankařky tentokrát zneškodnily. Do hry se zapojila také po operaci Trumpešová, na hřišti pobyla jen zhruba deset minut, její zranění jí ještě nedovolují plné zatížení. Postupně se však i u ní dá očekávat stále větší a větší nasazování do hry.

V polském družstvu je největší hvězdou Monika Kobylińska, kmenová hráčka MKS Źory, která v obou duelech nastřílela po deseti brankách ze hry, výborná je i vysoká pivotka Angelika Klos, nebo levoruká Katarzyna Kozimur, bezchybná exekutorka sedmimetrových hodů