English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O místu konání rozhodne EHF

O místu konání rozhodne EHF 28.07.2007 08:44:58 - autor: dhkzora, přečteno 2139x

Challenge Cup 2007-2008

Řadu jednání má za sebou management házenkářek DHK ZORA Olomouc. Los 2. kola Challenge Cupu jim sice přisoudil pořadatelství jednoho z turnajů (mimo domácího celku startují řecký Megas Alexandros Giannitsa, nizozemský COC Amsterdam a Britterm Slokov Veselí nad Moravou). Problém však nastal hned po losu, kdy se zjistilo, že termín turnaje (28. - 30. září 2007) koliduje s akcí v hale UP, nahlášenou jako hrací místo pro Evropský pohár, s mistrovstvím v kixboxu,.

Dalším problémem k řešení byla stránka ekonomická. Podle reglementu totiž veškeré pobytové náklady všech zúčastněných družstev nese pořádající oddíl. A zajistit ubytování, stravování a dopravu z letiště do místa konání a zpět nejsou zase až tak zanedbatelné částky. Po provedených kalkulacích nákladů na pořádání turnaje v Olomouci a srovnání s náklady na cestu, na příklad do Řecká, jehož zástupce má jako druhý právo volby pořadatelství, rozhodlo vedení klubu spolu s hlavním sponzorem pohárové účasti družstva v Challenge Cupu, majitelem firmy Technosvár Fryčovice, usilovat o to, aby se turnaj odehrál v Olomouci.

Při jednání padaly nejrůznější návrhy, uspořádat turnaj v některé hale v okolí (Litovel, Hranice atd.), nebo dokonce v Hluku či Hodoníně. Rozhodlo však hledisko divácké s tím, že se přece i házená hraje především pro diváky a ti nejvěrnější příznivci Hanáckého družstva jsou právě z Olomouce a nejbližšího okolí.

Konečné rozhodnutí však je nyní na Evropské házenkářské federaci (EHF), která musí udělit souhlas s halou DHK ZORA Olomouc, která sice má parametry pro pořádání těchto akcí, nebyla však pro letošní ročník do seznamu hal pro Evropské poháry zahrnuta. V hale byla už v minulosti sehrána řada mezistátních utkání, v minulém roce se zde také hrálo utkání Challenge Cupu, takže snad nenastanou problémy. Do Vídně již byl odeslán pasport haly s technickými parametry a nezbytnou fotodokumentací. Nezbývá tedy než vyčkat na verdikt EHF a věřit, že vše dopadne k plné spokojenosti.