English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Olomoucká hala Zory bude o víkendu plná dívčí házené

Olomoucká hala Zory bude o víkendu plná dívčí házené 07.02.2013 10:15:56 - autor: , přečteno 1686x


Interligové ženy DHK ZORA sice budou hrát svůj zápas 18. kola na východě Slovenska v Partizánskem, milovníci dívčí házené však budou mít možnost užívat si svůj sport plnými doušky. V sobotu 9. února je DHK ZORA pořadatelem 2. kola jedné ze čtyř skupin Žákovské ligy a shodou okolností jsou mezi pěticí družstev obě družstva domácího klubu, které si postup vybojovaly v úvodním kole před třemi týdny. Od 8:30 hod. do pozdního odpoledne bude sehráno celkem 10 střetnutí, v nichž se mimo obou olomouckých družstev starších žaček představí starší žačky HC Zlín, HC Hlučín a Astry Praha.

Další pokračování házenkářského víkendu bude v nedělním popoledni, kdy trojice družstev DHK ZORA vstoupí zápasy 12. kola do jarních odvet svých prvoligových soutěží. Pojďme si přiblížit jaká družstva se v Olomouci představí:

1. liga starších dorostenek DHK ZORA Olomouc - DHC SVŠ Plzeň
Neděle 10. února 2013 od 12:30 hod.

Prvním zápasem nedělního programu bude utkání našich starších dorostenek, které po podzimní části soutěže, vedou prvoligovou tabulku, proti soupeři, který má na svém kontě zatím jen dvě výhry, obě v domácím prostředí proti Porubě a poslednímu Sokolu Kobylisy. V družstvu Plzně chytá juniorská reprezentantka Eliška Šibrová, která chytá pravidelně i za ženy a hrají zde i tři dorostenecké reprezentantky ČR, brankařka Karolína Smolová, Eliška Dragounová a nejlepší střelkyně družstva Dominika Zachová. Domácí děvčata mají za sebou vydařenou generálku proti polskému výběru SMS Gliwice, se kterým v průběhu týdne sehrály dvě utkání s jedním nerozhodným výsledkem a jednou výhrou. Trenér Lubomír Krejčíř bude spoléhat zejména na čtveřici juniorských reprezentantek, brankařku Annu Novákovou a spojky Nikolu Jansovou, Katku Slovákovou a Jarmilu Trumpešovou, která se po zranění dostává do své dřívější pohody. V přípravě se dařilo i nejlepší střelkyni ligy mladších dorostenek a dorostenecké reprezentantce ČR Hance Kratochvílové, ve formě je i Vendula Fryčáková, také členka dorostenecké reprezentace, hodně se zlepšily  další děvčata, na příklad Hochvaldová, Sovová nebo Sklenářová. Favoritkami zápasů budou domácí hráčky, které na podzim v Plzni vyhrály 24:30.

1. liga ženy: DHK ZORA Olomouc „B" - DHC SVŠ Plzeň
Neděle 10. 02. 2013 ve 14:30 hod.

Domácí družstvo je aktuálně třetím nejúspěšnějším družstvem soutěže, naopak jejich soupeřky jsou předposlední s jedinou výhrou, když překvapivě porazily v předposledním podzimním kole B tým Sokola Poruba. Domácí družstvo bude stejně jako na podzim spoléhat na několik hráček svého základního kádru (Samcovou, Macharáčkovou, Koppovou, Žákovou, Turkovou a další), na jaře v družstvu neuvidíme Kulíškovou, která si chce na čas od házené odpočinout a Roubalovou, která zamířila do UP Olomouc. Novými tvářemi v družstvu budou na hostování z UP Olomouc Zdena Kosová a z Veselí na UP studující Aneta Doležalová. Trenérky Hejtmánková a Coufalová budou samozřejmě opět spoléhat na některé mladé hráčky z interligového kádru, především pak Zuzánkovou, Hofírkovou, Smékalovou, Salašovou, nebo Berovou, jaro určitě v dresu béčka zahájí po zranění se vracející Barbora Pašková. Uvidíme kdo z nich se nevejde do sestavy družstva v Michalovcích a zahraje si doma proti Plzni. V družstvu Plzně je nejlepší střelkyní Dominika Galušková, oporou je i brankařka Eliška Šibrová. Proslýchá se, že by měly před jarní částí skončit limitované přestupy několika hráček v HC Plzeň, takže uvidíme s jakými hráčkami vlastně Plzeň na Hanou dorazí. Každopádně i tak by mělo hrát domácí družstvo v roli favoritek, podzimní utkání v Plzni vyhrály Hanačky 18:29.

1. liga mladší dorky: DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec
Neděle 10. 02. 2013 v 16:30 hod.

Také mladší dorostenky Zory Olomouc jsou v čele ligy, jejich soupeřky však figurují na čvrtém místě hned za vedoucí trojicí. Nepůjde tedy asi o žádnou procházku růžovým sadem, ale o lítou bitvu, o každý kousek hřiště, o každý vstřelený gól. Věřme, že se Olomoučanky na jarní část dobře připravily, poslední generálka s mladými Polkami sice nedopadla nijak oslnivě, odkryly se problémy zejména s proměňováním šancí a trenérka si potvrdila, že jejími největšími osobnostmi by měly být tak jako na podzim obě kanonýrky Lucie Zimová a Markéta Hurychová. Ty by se měly postarat o největší porci úspěšných zásahů, ale samozřejmě kvalitu musí prokázat i ostatní děvčata, pouze ve dvou se to nedá táhnout. Předpoklady k tomu většína holek má, chce to jen prodat to na hřišti. Soupeřky z jihu Čech mají trojici střelkyň (Jasanská, Olšarová a Dušková), která sama nastřílela na podzim více než 40 branek a podílí se tedy na většině vstřelených gólů celého družstva. Skoro všechny hráčky družstva hrají současně i ve 2. lize starších dorostenek a tyto zkušenosti aplikují ve hře mladších. Na podzim u Vajgaru se hrálo vyrovnané, tvrdé utkání (celkem 14 vyloučených a 12 sedmiček) a naše děvčata zde vybojovala nejtěsnější výhru. Stejně bojovné utkání se dá očekávat i v neděli.