English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Oslabená Zora nedokázala vzdorovat Iuventě

Oslabená Zora nedokázala vzdorovat Iuventě 11.02.2013 04:51:50 - autor: vasek, přečteno 1679x


Iuventa MICHALOVCE - DHK ZORA Olomouc 33:14 (15: 7)

Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:4, 10:4, 10:5, 13:5, 13:6, 15:7 - 15:8, 16:9, 19::9, 19:10, 22:10, 29:11, 30:12, 32:13, 33:14

Rozhodčí: Budzák, Varga (oba SR)      750 diváků      7 m hody: 3/3 -6/4         vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Michalovc
e: Černá, Gubíková, Medveďová - Gerič 1, Piskayová 2, Szöllösiová 5, Kovaličková 3, Rebičová, Hollá 3, Holešová 1, Horňáková 3, Tobiášová, Snopová 6, Vinyuková 3, Tregubovová 6/3.

Trenér: Ján PACKA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 2/2, Mikolajková, Šteffanová, Remešová 1, Berová 1, Smékalová 1, Fabíková, Severová 2, Salašová 1, Huráňová 4/2, Ždánská 1, Gebre Selassie 1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Informace k utkání od asistentky trenéra  Mgr. Lucie Fabíkové

Další interligový zápas čekal hráčky DHK Zora Olomouc na palubovce východoslovenských Michalovců. Už dopředu bylo jasné, že je nečeká nic lehkého, Michalovce jsou profesionální tým, který patří k favoritům celé soutěže a každoročně hraje kvalifikaci o Ligu mistrů, navíc ještě než začalo samotné utkání, vypadalo to, že vše stojí proti olomouckým házenkářkám. Už od začátku týdne sužovala Olomouc velká marodka, kdy týmu chyběly postupně Uličná, Kalová, Hofírková, Dostálová, uprostřed týdne se na tréninku zranila Tereza Kubáčková, a ani další hráčky nebyly v optimálním zdravotním stavu.Holkám také vůbec nepomohla skutečnost, že Michalovce přehodily - obvyklý sobotní podvečerní termín zápasu na nedělní třetí hodinu odpolední, což znamenalo, že děvčata musela vstávat ve tři hodiny ráno, aby zápas vůbec stihla, což se samozřejmě velmi projevilo na jejich herním výkonu. Ohledně samotného zápasu není potřeba popisovat jednotlivé části, protože celé utkání mělo jediný scénář - domácí vedli od první do poslední minuty, přesto, že ani pro ně to nebylo jedno z nejvydařenějších utkání, tak měly po celý zápas výraznou převahu a v podstatě si dělaly, co chtěly.Hostujícím hráčkám se utkání opravdu nepovedlo, a to ze všech stran, na hřišti působily velmi unaveně a odevzdaně, dělaly velké množství školáckých chyb a vysoce favorizovanému soupeři jeho roli velmi usnadňovaly, vypadaly, jakoby prohrály ještě než zápas vůbec začal. V domácím celku se střelecky prosadily téměř všechny hráčky, obzvláště ve druhém poločase si s velkou chutí zaštřílela obě křídla Tregubová i Szöllösiová, která zakončovala rychlé útoky domácích, na straě hostujícího družstva odvedly to, co se od nich čekalo, snad jen obě brankářky Bára Raníková a Lucie Rašková.Olomoučanky se budou snažit na tento nepovedený zápas co nejrychleji zapomenout a důkladně se připravit na dalšího težkého soupeře, kterým bude v sobotním domácím zápase družstvo Danlog Partizánské, a budou tak chtít navázat na velmi dobré výkony z předešlých zápasů

Informace o utkání jsme převzali z internetových stránek Iuventy:
Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom stretnutí 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL nad Olomoucom vysoko 33:14 (15:7), čím moravskému súperovi pripravili prvú prehru v roku 2013. Zverenky trénera Jána Packu majú v najbližšom kole WHIL voľno, po prestávke sa o dva týždne v sobotu 23. februára predstavia v Partizánskom a následne v stredu 27. februára o 17.30 hod. privítajú v najpútavejšom šlágri celej odvetnej časti lídra tabuľky Baník Most.

V prvom polčase zápasu medzi aktuálne druhým a deviatym tímom tabuľky kraľovali obrany a české brankárske ikony, bývalá reprezentantka Lenka Černá a súčasná reprezentačná jednotka Barbora Raníková. Hlavne ich zásluhou skóre v prvom polčase narastalo iba pomaly. Iuventa začala stretnutie lepšie, keď po góloch Kovaličkovej a dvoch Snopovej viedla v 7. minúte 3:0. To už zverenky trénera Packu hrali bez svojej opory Lucie Tobiašovej, ktorá sa nešťastne zranila pri súboji. Až v 9. minúte strelili hostky svoj prvý gól, keď sa zo sedemmetrového hodu nemýlila Huráňová (3:1). Následne ale Iuventa odpovedala dvoma presnými zásahmi Szollosiovej a keď Trehubová zvýšila v 11. minúte na 6:1, lavička Olomouca zareagovala oddychovým časom. Ten ale hostkám príliš nepomohol. V domácej brány totiž chytala Lenka Černá, ktorá mala len v prvom polčase vyše 60-percentnú úspešnosť zásahov! Hlavne preto hostky svoj prvý gól z hry zaznamenali až v 17. minúte, kedy Severová vsietila na 7:3. O niekoľko sekúnd tá istá hráčka skórovala opäť a Olomouc sa tak dostal na dostrel (7:4). Nebolo to však nič platné. Iuventa následne kontrovala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Trehubovej viedli Michalovčanky v 23. minúte 10:4. Ukrajinská legionárka dala o sebe gólovo vedieť aj v 26. minúte, keď dala už na 13:5. Osemgólový rozdiel ostal až do konca prvého polčasu, v ktorom mala posledné slovo v 30. minúte Vinyuková (15:7).

Podobný scenár, ako prvé dejstvo, malo aj to druhé. Opäť boli najväčším problémom pre tímy brankárky. Skóre druhého polčasu síce otvorila Bérová (15:8), no v 35. minúte po góle Horňákovej už Iuventa viedla o deväť gólov (18:9). Gólostroj domácich hádzanárok sa nezastavoval a po presnom zásahu Snopovej bol v 38. minúte rozdiel medzi súpermi už desaťgólový (20:10). Pri chuti hrajúce domáce naďalej zvyšovali svoj náskok, keď Kovaličková v 46. minúte upravila už na rozdiel pätnástich gólov (26:11). Odovzdaný Olomouc nekládol prakticky žiadny odpor a po góle Snopovej v 50. minúte bol stav 29:11. Devätnásťgólový rozdiel ostával prakticky až do konca, keď v predposlednej minúte dala Holešová na 32:13. To už v bráne Iuventy stála Lucia Gubiková, ktorá sa vrátila po vleklom zranení. Aj jej zásluhou napokon Iuventa zdolala Olomouc 33:14 a svoju víťaznú sériu natiahla na jedenásť zápasov.