English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Devatenácté kolo interligy začíná dvěma zápasy už ve středu

Devatenácté kolo interligy začíná dvěma zápasy už ve středu 13.02.2013 11:54:35 - autor: vasek, přečteno 1391x

 V pozdním nedělním odpoledni se dohrávala dvě interligová utkání 18. kola a ve středu 13. února už se budou zase hrát dvě předehrávky 19. kola. Kolo pokračuje v pátek a dohrávat se bude třemi utkáními v sobotním odpoledni, z nichž dvě se budou hrát v jižních Čehách a jedno v Olomouci před kamerami TV. Odpočívat tentokrát budou hráčky Iuventy Michalovce. Pojďme si v krátkosti přiblížit jednotlivá střetnutí a soupeře kteří se v nich utkají.

Středa 13. února 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - HC Briterm Veselí n.M.
Za šlágr kola lze považovat toto utkání dvou družstev z čela tabulky, i když současný rozdíl mezi oběma soupeři na 1. a 5. místě je už propastných deset bodů. Navíc současná forma Veselských panenek není kdovíjaká, po volném losu v 15. kole následovala remíza v Olomouci a dvě porážky s Michalovcemi a v Partizánskem, což znamenalo sešup ze třetího msta až na současnou 5. pozici. Nepříjemností je dlouhodobá absence Kristýny Salčákové. Domácí družstvo stále pokračuje na vítězné vlně, pokračuje série 11 výher v řadě, aposled svěřenkyně trenéra Dušana Poloze podlehly právě jejich střčedsečnímu soupeři, když prohrál ve Veselí 20. října 20:17. Favority v tomto utkání budou domácí házenkářky.

Středa 13. února 2013 ve 20:15 hod.: UDHK ŠG Nitra - Duslo Šaľa
Slovenské derby dvou výkonnostně nesourodých soupeřů se bude hrát netradičně v pozdním večeru. Domácí celek bude sice bojovat, tak jako v předchozích zápasech o první body do tabulky WHIL, jen těžko se ale dá předpokládat, že se mu to podaří právě proti momentálně až třetímu nejlépe umístěnému slovenskému celku, který bude chtít toto pro něj dost nelichotivé umístění určitě co nejdříve opustit. Nemůže si tedy dovolit jakýkoliv bodový výpadek se soupeři, proti kterým se body jaksi automaticky očekávají. Na podzim v Šaľe vyhrálo Duslo vysoko 40:24 a podobný výsledek se dá očekávat i ze zápasu v Nitře

Pátek 15. února 2013 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba - HC Zlín
Moravské derby družstev z první a druhé výkonnostní skupiny má favorita v domácím celku, který stále usiluje o nejvýhodnější postavení pro závěrečnou nadstavbu, kam se započítávají výsledky z dlouhodobé části soutěže. Chce-li Poruba obhájit český titul, nesmí už body ztrácet, aby měla závěrečná část ještě vůbec nějaký smysl. Poruba si v minulém kole bez problému poradila v Nitře, kde vyhrála 20:34, Zlín sice prohrál v Pezinku s ŠKP Senec, ale po výkonu, za který se nemusel stydět. Vzhledem k předchozímu konstatování je favoritem domácí družstvo, které na podzim ve Zlíne vyhrálo 25:31..

Sobota 16. února 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - ŠKP Piccard Senec
Utkání slibuje vyrovnanou bitvu, přestože oba celky dělí v tabulce 11 bodový rozdíl ve prospěch hostí. Všeobecně se očekává, jak si povedou Jihočešky po vyřazení v Challenge Cupu, když se mohu už soustředit jen na zápasy v domácí soutěži. Prvním náznakem byla domácí remíza 31:31 s Partizánskym, i když po ní ještě přišla hladká porážka ve třetím utkání v krátkém čase od Baníku Most. Domácí ale budou kousat především v domácím prostředí. Dobře se v Mostě uvedla nová posila, zkušená Pavla Sukdoláková, která hostuje ze Sokola Kobylisy. Hostující celek už asi skončil své posilování, sestavu má plnou zejména bývalých hvězd a jen se čeká, jak investice do nich vložené zúročí také výsledkově. Utkání se dá jen těžko tipovat, rozhodnout mohou maličkosti, vyloučena nemusí být ani dělba bodů.

Sobota 16. února 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HK Danlog Partizánske
Hanačky, které v neděli absolvovaly strastiplnou cestu na východ Slovenska, kam vyrážely ještě v hluboké noci a s hodně prořídlou sestavou, když doma pro nemoc zůstaly pivotky Uličná s Kalovou a kanonýrky Kubáčková s Hofírkovou, podaly podle trenéra Bělky, nejhorší výkon v sezoně. Zejména jejich výkon v útočné fázi lze označit za tristní, jen 14 branek v síti domácích, z toho deset ze hry, byl odrazem jejich beznaděje a snad i nekoncentrovanosti po dlouhé cestě doprovázené neustálým sněžením, které klidu nepřidalo. Je však třeba připustit, že jejich soupeř Iuventa hrál velmi dobře, vycházelo mu prakticky všechno a v brance domácích stála Lenka Černá, která se navíc dokáže proti Hanačkám mimořádně motivovat. Olomoučanky však chtějí tento zápas co nejdříve vymazat z paměti a jsou připraveny jej odčinit hned v sobotním duelu proti dalšímu slovenskému soupeři. V jeho středu jsou však elitní střelkyně Michnová a Kerteszová, ale i další výborné házenkářky, takže to domácí nebudou mít vůbec lehké. Je otázka kdo se nakonec v sobotu v dresu domácích na hřišti objeví, připravena bude také nová akvizice, Bětka Mikolajková (roz.Holická), která se po deseti letech vrací do družstva klubu, kde s házenou začínala. Na podzim v Partizánskem vyhrál domácí celek 31:25, domácí však věří, že bude dodržena tradice, podle níž Partizánske v předchozích utkáních v Olomouci ani jednou nevyhrálo, poslední dvě vzájemná střetnutí skončila remízami. Roli favorita ale musí přijmout Partizánske, jakýkoliv bodový zisk by byl úspěchem domácích.

Sobota 16. února 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - DHC Slavia Praha
Budeme čekat, jak se vyrovnají Slavistky s kletbou zápasů, kdy družstvo, které mělo před dalším zápasem volný los, ten následující prohrálo. Toto zajímavé pravidlo totiž neplatí jenom pro naše děvčata, ale už posledních osm kol  pro všechna družstva a posledním, kdo se této kletbě nepodřídil byl Baník Most, ten ale vyhrává vlastně všechna svá utkání. Sešívané to budou mít ale nepoměrně lehčí, jejich soupeř je ve vzájemných zápasech porazil jen dvakrát, naposledy před pěti lety 19:20 a to dokonce v Edenu, aby všechny další vzájemná utkání vyhrál. Tak tomu bylo i v minulém roce na podzim, kdy Slavistky porazily Jihočešky vysoko 33:17. Určitým mementem Slavistkám může být skutečnost, že Jihočešky všech svých 6 bodů, které mají na svém kontě, získaly pouze doma ve své ale u Vajgaru. To ale Pražanky jistě velmi dobře vědí.