English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ženy Slavie Praha mají nového trenéra

Ženy Slavie Praha mají nového trenéra 14.02.2013 09:32:05 - autor: , přečteno 1513x


Jako blesk z čistého nebe zapůsobila informace o změně na místě trenéra v interligovém týmu Slavie Praha. Nic nenasvědčovalo tomu, že by Richard Řezáč, který družstvo převzal před zhruba 13 měsíci po Antonínu Střelcovi a dovedl jej mimo jiné k vítězství v Českém poháru, měl lavičku Slavistek opustit. Je pravda, že Řezáč nevlastní trenérskou licenci A, povinnou pro vedení interligového týmu, proto se vedení klubu rozhodlo, angažovat k celku nového muže.

Stal se jím mladý, 26. letý ambiciozní Slovák Tomáš Hlavatý, rodák ze Šaľy, který několik roků působil v Michalovcích, kde vedl mládežnické celky, v minulé sezoně začal jako asistent maďarského trenéra interligových žen Iuventy, Vury a později Jána Packy. Před letošní sezonou odešel do Partizánskeho, kde převzal ženy Danlogu a momentálně je dovedl na 4. místo WHIL.

Pikantní z našeho pohledu je to, že Tomáš Hlavatý měl v sobotu přijet s celkem Partiízánskeho do Olomouce k interligovému duelu s naším družstvem. Na lavičku ale usedl dlouholetý trenér Partizánskeho, PaedDr. Tibor Csollár, který už několikrát ve funkci hlavního souče družstvo vedl a vždy musel ustoupit, nově příchozím trenérům a také do úterka byl asistentem Tomáše Hlavatého.

Co vedlo Slavii k angažování nového muže na trenérském postu? K tomu se vyjádřil prezident Slavie Richard Toman
"Je to logické vyústění současné situace v našem klubu. Trenér Řezáč nastoupil přesně před rokem do funkce hlavního trenéra A týmu za nestandardních podmínek. Netajili jsme se, že budeme i nadále hledat trenéra s licencí A i s praxí v ženském kolektivu."

Znamená to snad, že jste s prací Richarda Řezáče byli nespokojeni?
"V žádném případě! Richard Řezáč odvedl skvělou práci s maximálním nasazením. Obětoval rok a půl života (předtím působil u družstva jako asistent) pro družstvo žen. V podstatě zachránil pád družstva do spodních míst ligové tabulky a nasměřoval tým k cestě vzhůru. Za to mu patří náš velký dík."

Jaký je tedy důvod současné změny na trenérském postu právě v tuto dobu?
"Oslovili jsme i během letní přípravy několik trenérů, o kterých jsme přesvědčeni, že splňují požadavky na práci v našem klubu. Bohužel buď už byli vázáni v jiném angažmá nebo je neoslovili naše finanční možnosti. Po prohraném utkání v Partizánskem jsem hovořil s panem Hlavatým, který v Partizánskem působil jako trenér. Ten vyjádřil určité pochybnosti o smyslu své práce v tamním klubu a na základě toho jsme se následně sešli. V Praze jsme pak dojednali podrobnosti a dohodli se na spolupráci."

Kdy přebere trenér Hlavatý družstvo a bude vést Slavii již v utkání s Jindřichovým Hradcem?
"V žádném případě nejde o přebírání družstva. Jak jsem již uvedl, s prací Richarda Řezáče jsme velice spokojeni, ke všem jednáním s panem Hlavatým jsme přizvali i jeho, domlouvali jsme společně charakter spolupráce, náplň činnosti obou trenérů. Richard Řezáč u družstva zůstává jako druhý trenér, bere angažování nového trenéra jako posílení vedení družstva, nový impuls pro děvčata. Natolik ho znám, že vím, že to myslí upřímně."

Co očekáváte od příchodu nového trenéra?
"Především odstup a nadhled při práci s našimi ženami, zvýšení efektivity tréninků a řízení utkání. Nejen pan Řezáč, ale všichni, kteří pracujeme s týmem žen, se čím dál tím častěji ocitáme v kruhu při řešení dílčích problémů. A toho děvčata rády zneužívají. Pro návrat do ligového triumvirátu, kam podle našeho mínění patříme, je potřeba posílit autoritu trenéra, upevnit vnitřní řád týmu. Všechna tato kritéria pan Hlavatý splňuje, je mladý, progresivní, ambiciózní a házené oddaný. Má skvělé výsledky, vždyť Partizánske je na čtvrtém místě Interligy. Jeho volbu podpořili všichni z vedení klubu