English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky zahajily přípravu na novou sezonu.

Hanačky zahajily přípravu na novou sezonu. 28.07.2007 16:23:24 - autor: , přečteno 2596x

Bronzový celek loňské nejvyšší české soutěže zahájil před týdnem novou sezonu. Do přípravy se zapojilo zatím 17 hráček širšího kádru družstva, první týden s družstvem trénovla i Kateřina Růžičková, která však již v neděli odjela do německého druholigového Mainzlaru, kde bude v příští sezoně hrát..

Trenéři Lubomír Krejčíř se svým asistentem Liborem Malínkem přivítali z nových tváří zatím jen Kateřinu Vaškovou a po čtyřech letech odchovankyni Bětku Holickou, která se vrací po studiích na vysoké škole v Ostravě.. Naopak z kádru družstva odešly mimo Růžičkové, Lenka Kovářová, která ukončila činnost a Tereza Chmelařová, která se vrací do Veselí.

Do přípravy se ještě nezapojily Veronika Hejtmánková, která začne s tréninkem až 6. srpna a dále nová akvizice ze Zlína Barbora Jalůvková, která zahájí přípravu v pondělí na soustředění v Kostelci. Dvě bývalé juniorské reprezentantky Kristýna Salčáková a Dominika Selucká, které jsou obě po operaci kolena si na zahájení počkají ještě několik týdnů. Obě přicházejí do Olomouce na studia UP a hrály dosud v Kunovicích.

Kompletní interligový kádr má tedy celkem 19 jmen a dvě rekonvalescentky, které se zapojí až v průběhu sezony.

Brankařky: Lenka Černá, Barbora Raníková, Irena Kozáková a Danuše Jakšová

Spojky: Kateřina Vašková, Martina Šašková, Veronika Hejtmánková, Tereza Kovačíková, Alžběta Holická, Hana Bártová Jana Kňourková a Adéla Samcová

Křídla: Michaela Hrbková, Romana Tomečková, Barboa Stuchlová, Lucie Dostálová a Barbora Jalůvková

Pivoti: Martina Marcišová a Jana Spíchalová.
V průběhu sezony pak rozšíří konkurenci na křídle Kristýna Salčáková a na pivotu Dominika Selucká..

Po absolvování fyzické a části herní přípravy, tedy zhruba po čtyřech týdnech se kádr zúží o dvě až tři hráčky, zbývající kádr družstva pak bude nastupovat v mistrovských bojích.

První fáze přípravy představuje nabírání fyzičky a to jak s vytrvalostními a silovými prvky, ale také se zaměřením na rychlost a dynamiku, které jsou pro házenou tak důležité. Tuto část má družstvo prakticky za sebou, po týdenní dvoufázové přípravě v Olomouci. V týdnu od 30. července do 3. srpna bude příprava pokračovat na soustředění v Kostelci na Hané, kde již začne částečně i příprava s míčem. Po týdenní dvoufázové přípravě znovu v domácím prostředí, zaměřenou již plně na herní činnosti, odjede družstvo do polských Gliwic, kde již bude pokračovat herní příprava v plném rozsahu a začnou i první utkání. Pobyt v Polsku bude završen 18. a 19. srpna turnajem v Chorzowě. Celkem předpoklají trenéři v Polsku sehrát asi 12 utkání s ligovými polskými družstvy.

Následovat bude příprava v domácím prostředí se dvěma přípravnými zápasy (22. srpna se Zlínem a 23. srpna s Gliwicemi) a ve dnech 24. - 26. srpna domácí mezinárodní turnaj kde děvčata sehrají dalších 5 utkání se zahraničními soupeři. Generálkou na vstup do mistrovské sezony, která zahájí 8. září domácím utkáním se Štartem Bratislava, bude mezinárodní turnaj ve dnech 1. a 2. září v rakouském Wiener-Neustadtu.

Celkem tedy družstvo sehraje do zahájení sezony 21 - 22 přípravných utkání.