English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory stále kralují tabulce 1. ligy

Starší dorky Zory stále kralují tabulce 1. ligy 17.02.2013 22:44:02 - autor: vasek, přečteno 1482x

DHC Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc 24:34 ( 9:16)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 1:0, 1:2, 3:5, 5:6, 5:10, 7:11, 7:14, 8:15, 9:16 - 9:17, 11:17, 15:19, 16:20, 16:22, 18:23, 20:26, 23:26, 23:34, 24:34.

Rozhodčí: Petruška, Martiník          63 diváků        7 m hody: 5/4 - 2/2                vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Poruba: Štefková - Bělohoubková 7, Starečková 4, Pudichová 4, Sobková, Strnišťová 4, Chovancová 1, Hynečková 4, Štefková, Mlynářová, Janošová. Kolková

Trenér: Petr KOUTNÝ

Olomouc: Nováková, - Sovovová 2, Fritschová 1, Jansová 5/2, Sklenářová 1, Brandýsová, V. Fryčáková 6, Trumpešová 2, Kratochvílová 5, Hochvaldová 3, Palátová, Slováková 9, Opletalová.

Trenér: Mgr.Lubomír Krejčíř

Konečný výsledek desetibrankovým rozdílem by mohl mylně ukazovat na jednoznačný zápas, opak však byl pravdou a v průběhu utkání bylo kratší období, kdy se Hanačky musely i strachovat o své vedení. Po počátečním krátkém oťukávání, kdy si hostující družstvo udržovalo jedno až dvoubrankové vedení, přišla v polovině prvního poločasu série čtyř branek, znamenající nárust vedení na 5:10, které se do konce poločasu zvýšilo až na sedmigólové vedení.

Po změně stran se na hřišti objevilo ne zcela optimální složení sestavy hostujícího celku, soupeř toho využil a za deset minut snížil na rozdíl čtyř branek 15:19. Po návratu hráček základní sestavy se skóre přece jen opět ustálilo na šestibrankovém vedení. Skvělou pětiminutovku přitom předvedla Katka Slováková, která nastřílela čtyři branky krátce za sebou a hodně tak přispěla k navýšení vedení svého týmu. Komplikací se nakonec stalo ve 20. - 23. minutě trojnásobné vyloučení olomouckých děvčat, kdy za nedovolené zákroky odešly postupně ze hry Hochvaldová, Sovová a Sklenářová a hostující družstvo se dlouhou dobu muselo vypořádávat se soupeřem jen se třemi hráčkami v poli. Výsledkem bylo snížení jejich náskoku na pouhé tři branky 23:26.

Žádné obavy z komplikace konečného výsledku však ani po této nepříjemnosti nenastaly, naopak se střelecky začaly prosazovat i ostatní olomoucké hráčky, Nováková neprodyšně uzavřela branku a výsledkem bylo za šest minut dalších osm branek v síti domácích a skóre v poslední minutě bylo příznivé pro hosty už o 11 branek. V závěru se ještě těsně před závěrečným signálem trefila domácí kanonýrka Strnišťová, která tak stanovila konečný výsledek rovnající se desetibrankovému rozdílu.

Olomoucké družstvo je potřeba pochválit za soustředěný a odpovědný přístup a celkově předvedenou hru. Mělo zápas jednoznačně v rukou a o jejich vítězství nebylo pochyb. Skvěle se vyrovnalo i s krátkou komplikací v době vyloučení tří svých hráček. Výborně si vedla v brance Anna Nováková, zapsala si 15 úspěšných zákroků, včetně likvidace sedmimetrového hodu v závěru utkání. Ze spojek se prosadily zejména Slováková s Jansovou, Hochvaldová byla hodně vidět při obranné činnosti, střelecky se prosadila Kratochvílová. Do hry se zapojila opět také Trumpešová, která každým zápasem zvyšuje své zapojení do utkání a ukazuje v čem je její síla. Moc se v tomto utkání nevedlo Palátové. Z křídel byla nejúspěšnější Vendula Fryčáková. Pivoti nebyli tentokrát moc vidět, víc toho odehrála Sovová, i ona si připsala několik úspěšných obranných zákroků. Jedničkou v družstvu ale byla, tentokrát jednoznačně Katka Slováková, nejen že organizovala, útočnou hru, byla aktivní v obraně, ale prosadila se skvěle i při zakončování.

V domácím celku na sebe upozornila především juniorská reprezentantka Bělohoubková, která i když hraje převážně na křídle, prosadila se i tvrdými střelami ze středních vzdáleností. Střelecky se dařilo také Strnišťové se Starečkovou a Pudichovou.