English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po delší době se celé 20. kolo WHIL odehraje v řádných termínech

Po delší době se celé 20. kolo WHIL odehraje v řádných termínech 20.02.2013 09:18:08 - autor: , přečteno 1435x

Dvacáté kolo interligové soutěže bude, dá se říci klidem před bouří. Už tři dny poté, ve středu 27. února se totiž spolu střetnou největší rivalové v boji o titul interligového mistra, když do Michalovců zavítá vedoucí celek soutěže Baník Most. Navíc se dá očekávat také další zajímavý duel ve Veselí, kam zamíří třetí tým tabulky - Sokol Poruba. Víkendové 20. kolo tedy neslibuje nijak velká dramata, ve čtyřech utkáních proti sobě nastoupí celky z první a druhé výkonnostní skupiny a jen v Partizánskem v souboji druhého se čtvrtým (Partizánske - Michalovce) by se mělo jiskřit, ale i tam bude favoritem tým z východu. Zajímavé střetnutí se tak dá očekávat snad jen v Pezinku, kam přijedou Panenky z Veselí, aby trochu pozvedly své sebevědomí po třech porážkách v řadě.

Ani v uplynulém 19. kole se nedá mimo výhry našich děvčat nad Partizánským, hovořit o velkých překvapeních. Čtyři vysoká vítězství favoritů nad svými soupeři, když to v Mostě, kde prohrálo Veselí 11 brankovým rozdílem je možno označit za nejmilosrdnější porážku, protože jak v Ostravě - Zlín, tak i Nitra v domácím prostředí se Šaľou podlehly rozdílem 15 gólů a Jindř. Hradec doma se Slavií prohrál dokonce o dvacet branek. Vyrovnaný tak byl jen druhý jihočeský zápas v Písku, kde se ale očekával trochu větší tlak domácích proti Senci, nebo dokonce zisk nějakého toho bodu. Jediná výhra družstva z dolní poloviny s favoritem ze špičky tabulky se tedy zrodila na Hané, kde domácí vyhrály po velkém a vyrovnaném boji nad čtvrtým týmem tabulky Partizánským. Je to v letošní sezoně teprve první výhra outsidera nad příslušníkem elitní skupiny a nás může těšit to, že naše družstvo je prvním, komu se to povedlo.

Pojďme si tedy přiblížit soupeře šestice zápasů, které se odehrají tentokrát po delší době v termínech daných rozpisem soutěže, tedy o víkendu 23. a 24. února 2013. Volný los mají tentokrát po debaklu doma se Slavií, děvčata Jindř. Hradce.

Sobota 23. února 2013 v 16:00 hod.: Danlog Partizánske - Iuventa Michalovce
Slovenské derby je jediným utkáním v němž se střetnou dvě družstva z popředí tabulky. Shodou okolností obě družstva byla také posledními soupeři našich děvčat v předchozích kolech. I výsledky obo těchto zápasů dávají tušit jak asi bude duel v Partizánskem vypadat. Danlog sice přijel na Hanou bez své druhé nejlepší střelkyně Kertészové, ale obrana domácích dokázala zcela eliminovat pokusy vedoucí ženy tabulky střelkyň Michnovou. Naopak týden před tímto utkáním na Zemplíně nedokázaly Hanačky reagovat na strojově přesnou hru domácích a odjely domů s výpraskem devatenáctibrankovým rozdílem. Budou-li obě družstva v sobotu v plných sestavách, dá se očekávat jednoznačná výhra Michalovců, které i na podzim v prvním vzájemném utkání porazily své soupeřky rozdílem 13 branek.

Sobota 23. února 2013 v 17:00 hod.: DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc
Svěřenkyně trenéra Dušana Poloze se vezou na vítězné vlně, mají za sebou už jedenácti zápasovou vítěznou sérii a před sebou vidinu dalšího zisku bodů. Házená v Mostě v současnosti táhne, v hale bez rozdílu s kým budou Černí andělé hrát, bývá plno, diváci ženou své miláčky do útoku a ti jim v současné formě rádi vyhoví. Most disponuje vyrovnaným kádrem výborných házenkářek, zkušenost se snoubí s mládím, největšími oporami v současné době jsou především zkušené Beňušková, Růčková, Vítková, nebo Martínková, spolu s mladými Weisenbilderovou, Janouškovou a dalšími. Prostě Baník pracuje jako dobře namazaný stroj a nedá se očekávat, že by se právě proti Hanačkám jejich motory zadrhly. Hostující děvčata, i když zejména v utkáních proti Partizánskemu si znovu potvrdila, že hrát se dá s každým, přece jen jim ale stále ještě něco chybí k tomu, aby znovu začaly porážet pravidelně ta nejlepší družstva. Na podzim v Olomouci vyhrál Baník Most 25:30 a dá se očekávat, že si vítězství pohlídá i v domácím prostředí.

Sobota 23. února 2013 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba - TJ Sokol Písek
Ani v sokolském derby v Ostravě se nedá očekávat, že by se domácí favorit nechal nějak zaskočit. Po několika zápasovém „odpočinku" slovenských legionářek v dresu Poruby, kdy družstvo gólově táhly především české reprezentantky Chrenková s Hrbkovou, se už zase naplno rozjely Slovenky a zejména Bebe Tóthová zase naplno září. Výborně jí sekundují i další krajanky Uhráková, Rechtorisová, ale také mladá Iveta Mičiníková už chytila ten správný rytmus. Jihočešky si v letošním kalendářním roce připsaly na své konto jediný bod za remízu proti Partizánskemu, kdy se zdálo, že se družstvo výkonnostně zvedá, následná série tří porážek s Mostem a v minulém kole doma se Sencem je opět přidržely u dna tabulky. Nedá se proto očekávat, že by dovezly body z Ostravy, protože Poruba potřebuje k ambicím na obhajobu titulu bodovat ve všech utkáních. Na podzim v Písku vyhrála Poruba vysoko 25:40.

Sobota 23. února 2013 v 18:00 hod.: HK Slovan Duslo Šaľa - HC Zlín
Mladé Moravanky nastupují do každého dalšího utkání s vidinou toho, že už tentokrát to přece musí konečně vyjít. Přání ale je zatím vždy silnější než realita, místo výher a zisku bodů na své konto sbírají svěřenkyně trenéra Salače jednu porážku za druhou a před svým dalším utkáním na Slovensku jich mají za sebou osm v řadě. Navíc jejich sobotní soupeř v novém roce už také třikrát zaváhal a nebezpečně se mu vzdálila absolutní špička tabulky. Momentálně se nachází na 5. místě ale s propastným bodovým mankem na první trojici a zejména to, že je až třetí mezi slovenskými týmy není pro náročné příznivce vůbec příjemná pozice. Další ztráty by byly pro družstvo a celý klub smrtícím koktejlem. Z tohoto zjištění nám vychází jediné východisko, Šaľa nenechá za podpory svých početných diváků nic náhodě a Zlíňačky bude muset doma převálcovat. Na podzim ve Zlíně také vyhrály svěřenkyně Tomáše Kuťky vysoko 20:41 a vysokými favoritkami budou i ve své hale.

Sobota 23. února 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - HC Britterm Veselí n. Mor.
Do Pezinku zamíří v sobotním podvečeru z nedalekého Veselí Pananeky, které za sebou věru nemají příjemné týdny. Od ztráty bodu s našimi děvčaty následovaly tři porážky v řadě a zejména ta poslední jedenáctibrankovým rozdílem v Mostě zanechala v táboře Veselanek hořkou pachuť. Dokonce se začaly proslýchat zvěsti o jistých personálních změnách, to by ale mohl být začátek hodně těžkých chvil zejména pro hráčský kolektiv. To v družstvu ŠKP Senec je momentálně veselo. Zisk plného počtu bodů z posledních čtyř zápasů posunul družstvo hodně vysoko a na družstva na 5 - 7. místě už má jen čtyřbodovou ztrátu. Jejich poslední posila Dubajová pálí jak za mlada a spolu s další exšaľankou Weibelovoou, a dalšími kanonýrkami Pollákovou a Kodajovou jsou v útoku hodně silné. Panenky to nebudou mít proti ŠKP ani trochu lehké, mimo hru je stále ještě Salčáková, v posledních zápasech je jakoby bez jiskry Chmelařová, úplně fit stále není ani Drotárová a nedaří se příliš ani zkušeným Flekové a Kočí. Štěrbová s Rajnohovou pak na všechno samy nemohou stačit. Z výčtu problémů nám vychází, že body asi tentokrát zůstanou na Slovensku. Na podzim vyhrál Britterm doma 26:19.

Neděle 24. února 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Paha - UDHK ŠG Nitra
Jediné nedělní utkání v pražském Edenu by mělo být jednoznačnou záležitostí domácího celku, který si pod novým trenérským vedením, před týdnem zastřílel u Vajgaru, kde porazil domácí Jindř. Hradec vysoko 16:36. Slavistky navázaly na jednoznačnou výhru nad Šaľou před volnem, které následně čerpaly a do jižních Čech přijely v dobrém rozpoložení. Zejména reprezentantky Černá a Knedlíková potvrdily, že jsou v první desítce nejlepších střelkyň interligy. Očekává se jednoznačné vítězství domácích, které vyhrály i na podzim na Slovensku 29:38.