English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > V Olomouci se v neděli představí starší dorky a ženy Vršovic

V Olomouci se v neděli představí starší dorky a ženy Vršovic 20.02.2013 16:29:14 - autor: , přečteno 1334x

Celostátní soutěže házenkářek mají za sebou první dvě kola odvetných zápasů. Nastávající víkend už bude kolem třetím a v naší hale uvidíme dvě utkání. Představí se zde naše družstvo starších dorostenek - vedoucí celek 1. ligy a naše „B" družstvo žen, které je v současné době na třetím místě soutěže. Soupeři našim družstvům budou děvčata z pražských Vršovic. Mladší dorostenky našeho klubu, které jsou v čele soutěže své kategorie, mají o víkendu volný los.

STARŠÍ DOROSTENKY:
Neděle 24. ůnora 2013 ve 12:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - TJ Sokol Vršovice

V utkání starších dorostenek dojde k utkání mezi družstvem na 1. mistě a jejich pražskými soupeřkami, které jsou momentálně sedmé. Bodový rozdíl mezi oběma družstvy je 12 bodů. Vršovice získaly pět ze sedmi svých bodů na domácím hřišti, když ten sedmý je z prvního kola odvet, kdy remizovaly doma s Porubou. Na hřištích soupeřů dokázaly vyhrát pouze v 1. kole v Ostravě se stejným celkem, když vyhrály 22:23. Z družstva Vršovic je v současnosti v juniorské reprezentaci pouze Tereza Kadeřábková, nejlepšími střelkyněmi a oporami týmu vedeného trenérem Jaromírem Škrachem jsou Dominika Moravcová, která je na 4. místě tabulky střelkyň, dále pak již zmiňovaná Kadeřábková a Nikola Vyčítalová. V minulém kole měla děvčata z Vršovic volný los.

Olomoucké dorostenky vstoupily do jarních odvet dvěma výhrami, v 1. kole porazily doma SVŠ Plzeň vysoko 36:13 a před týdnem v Ostravě porazily Sokol Poruba 24:34. Družstvo ještě není po zraněních kompletní, v dlouhodobé rekonvalescenci je stále Tereza Fryčáková, v utkáních už na pár minut nastupuje po zranění Jarmila Trumpešová. V prvních dvou utkáních se střelecky nejvíc dařilo Jansové se 13 brankami, která se vyhoupla na 3. místo střelkyň soutěže, trojice dalších děvčat se trefila 11 krát (Kratochvílová, Slováková a V. Fryčáková). Výbornou formu v prvních zápasech prokázala Anna Nováková v brance. Na podzim v Praze dokázaly Olomoučanky vyhrát nad svými soupeřkami 24:33.

1. LIGA ŽENY
Neděle 24. února 2013 v 14:30 hod.: DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol Vršovice

Podobně jako pražské dorostenky, také družstvo žen těží zejména z výsledků v domácím prostředí, ze kterého nasbíralo už sedm bodů, zatímco venku vyhrálo jen jediné utkání s posledním Havl. Brodem. Sokolky zahájily jarní část odvet dvěma výhrami v řadě. Ve skvělé formě zahájila jaro Eva Siudová, která do Prahy odešla před několika lety studovat právě z našeho klubu, se zapsala ve dvou utkáních 18 brankami, před týdnem do sítě Otrokovic se trefila dokonce 13 krát. V družstvu hraje i expísecká Michaela Salačová, manželka současného trenéra dorostenek ČR a interligového týmu Zlína, která patří také mezi nejlepší střelkyně 1. ligy.

Olomoucké béčko se i přes porážku kterou utrpělo v minulém kole v Ostravě v utkání se Sokolem Poruba, je stále na třetím místě tabulky, mezi dalšími dvě „B" týmy inerligových klubů Slavie Praha a Poruby, s minimálními bodovými odstupy. V obou prvních dvou utkáních se střelecky prosadila autorka 14 branek Adéla Samcová, před týdnem v Ostravě se trefila Koppová sedmkrát. Dalšími podzimními kanonýrkami byly především hráčky interligového družstva Hofírková, Berová a Smékalová, z nichž se však na jaře v družstvu objevila jen Smékalová. Proti podzimu chybí Andrea Kulíšková, která přerušila sportovní činnost a Roubalová přestoupila do UP Olomouc, naoak po zranění se v družstvu rozehrává hráčka interligového kádru Barbora Pašková. Věřme, že po sérii zdravotních problémů v interligovém týmu se opět zvýší v utkáních počet hráček s interligovými parametry a hra družstva se opět dostane na svou podzimní vysokou úroveň. V podzimním utkání v Praze vyhrály nad Vršovicemi naše děvčata 20:29.