English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory si vezou z Mostu desetigólovou porážku

Házenkářky Zory si vezou z Mostu desetigólovou porážku 24.02.2013 18:40:21 - autor: vasek, přečteno 1340x


DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc 32:22 (17 : 8)

Ptůběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 4:4, 6:4, 7:6, 9:7, 16:7, 17:8 - 18:10, 20:10, 20:12, 22:12, 25:14, 26:18, 29:20, 31:20, 31:22, 32:22.

Rozhodčí: Kozler, Vaník 850 diváků 7 m hody: 4/4 - 5/4 vyloučení: 5 - 4

Sestavy a branky:
Most: Bezpalcová, Müllnerová - Vaňková 1, Dvořáková, Tomášková 3, Mrkvičková, Beňušková 8/3, M. Vysloužilová 1, Vítková 3, K. Vysloužilová 1, Matínková 4, plechtová, Janoušjová 4, Weisenbilderová 4/1, Schererová 2, Růčková 1.

Trenér: Dušan POLOZ

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 6/3, Mikolajková 2, Šteffanová, Remešová, Berová 3/1, Pašková 1, Dostálová 4, Severová 1, Kubáčková, Salašová 1, Kalová 2, Ždánská 2.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Utkání okomentovala asistentka trenéra Mgr. Lucie Fabíková:

Další interligový zápas čekal olomoucké házenkářky na horké půdě vedoucího týmu celé soutěže, celku DHK Baník Most, a že to nebude nic jednoduchého, poznaly Olomoučanky už při vstupu do zaplněné dvoutisícové haly, která svou bouřlivou atmosférou dávala hned od začátku najevo, že odtud si soupeři body neodvážejí. Prvních deset minut utkání se hostujícím hráčkám dařilo s domácím favoritem držet krok, ale bylo to především zásluhou Báry Raníkové, která zlikvidovala řadu vyložených šancí, její spoluhráčky jí moc nepomáhaly, ze soupeře měly přílišný respekt a jeho úlohu favorita mu velmi ulehčovaly, hlavně zbytečnými technickými chybami, které domácí hráčky nemilosrdně trestaly. Druhá půle prvního poločasu byla pro olomoucký tým velmi kritická,Olomoučanky nenašly recept na kreativní útok domácího týmu, samy byly naopak v útoku bezradné, a tentokrát jim nevycházel ani přechod do rychlého útoku, hrály velmi ustrašeně a téměř neohrozily soupeřovu branku, mostecké házenkářky hrály s velkou chutí, daly 7 rychlých gólů za sebou a zápas v podstatě rozhodly. 

Na začátku druhého poločasu se hráčky Zory ještě pokoušely o zvrat, vysunuly obranu, trochu ze sebe setřepaly nervozitu a snažily se více útočit,zkoušely Most zaskočit hrou na dva pivoty,na rozjetého soupeře to však nemohlo stačit, druhá půle byla ale pro diváka určitě mnohem atraktivnější než ta první, padalo hodně gólů a skóre narůstalo tentokrát na obou stranách, druhý poločas prohrály olomoucké hráčky pouze o jednu branku a paradoxně nejúspěšnější byly v posledních desetiminutách zápasu, kdy jsme i z jejich strany mohli vidět řadu pěkných akcí, hlavně nahrávky na pivota a na křídlo. Při střelecké chuti byla nejvíce Lucie Dostálová, ze spojek se v závěru zápasu začala prosazovat také Kateřina Rúžičková.

Velkou pochvalu si v tomto zápase zaslouží Lucie Rašková, která odchytala celý druhý poločas a která domácím hráčkám velmi znepříjemňovala jejich útočné snahy a zlikvidovala jim také velké množství vyložených šancí. Zápas v Mostě určitě nepatřil ze strany Olomouce k těm povedeným, musíme však vzít v potaz, že hrály proti velmi silnému, mezinárodně zkušenému soupeři a že to byla pro ně velká škola. Další zápas čeká hráčky Zory už ve středu, kdy budou hostit slovenské družstvo ŠKP Piccard Senec, kterému mají z prvního kola hodně co vracet a kde si budou chtít spravit chuť po porohraném zápase v Mostě.