English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu se v Michalovcích bude hrát zápas prvních dvou týmů WHIL

Ve středu se v Michalovcích bude hrát zápas prvních dvou týmů WHIL 25.02.2013 22:58:31 - autor: vasek, přečteno 1225x

Dvě utkání soupeřů v boji o nejpřednější místa v tabulce interligy, budou ve středu v zájmu příznivců ženské házené v Česku i na Slovensku. To první bude sehráno na Zemplíně a bude přímým soubojem o zlaté medaile a pohár pro vítěze letošní WHIL. Lídr soutěže Baník Most sice vede před Iuventou s náskokem pěti bodů, má však o utkání sehráno více, takže v případě porážky v Michalovcích by se mohlo jejich vedení srovnat na tříbodový rozdíl a Most má před sebou ještě volný los. Každopádně ještě můžeme očekávat hodně zajímavý závěr soutěže, protože všichni tři nejvážnější a dá se skoro s určitostí říci i jediní uchazeči o celkové prvenství (oba středeční soupeři a Poruba) se ještě spolu v posledních kolech navzájem střetnou o body. I z tohoto pohledu bude velmi důležité také středeční utkání ve Veselí, kde bude hrát Poruba, která si nemůže dovolit jakékoliv zaváhání, nechce-li ze souboje o medaile z WHIL vypadnout.

Další dvě utkání sice nebudou mít takový náboj jako obě předchozí, každopádně se v nich ale mohou zrodit zajímavé výsledky, obě česká družstva v nich sice nemohou pomýšlet na posun v tabulce příliš vysoko a mají také značnou ztrátu na své soupeře, ale jak v Písku, kam zavítá Šaľa, tak i v Olomouci kde nastoupí Senec, mohou domácí družstva své soupeře potrápit a získat i nějaký ten bodík. Zbývající dva zápasy budou zajímavé jen z toho pohledu, zda se domácím konečně podaří bodovat, v případě Nitry, kde bude hrát Jindř. Hradec, by to byly vůbec první body v letošní sezoně, ve Zlíně už čekají na bodový zisk předlouhých devět zápasů v řadě, jejich soupeř Slavia, ale s jejich plánem asi souhlasit také nebude. Volný los má ve středu Danlog Partizánske

Středa 27. 02. 2013 v 17:00 hod.: HC Zlín - DHC Slavia Praha
Už devět zápasů čeká družstvo Zlína na bodový zisk. Družstvo se krčí spolu s oběma jihočeskými zástupci se šesti získanými body až mezi posledními týmy tabulky. Družstvo zaznamenalo určitý progres, dosáhlo v posledních zápasech dva slibné výsledky v Partizánskem a v Pezinku se Sencem, bodově, ale vyšlo naprázdno. Jejich soupeřky v posledních třech kolech získaly všechny body, zejména domácí skalp Šaľy je velmi cenný. Slavia se drží mezi čtveřicí silných, ale vedoucí trojici už má skoro v nedohlednu. Jejím cílem bude příliš bodově neztrácet a do boje o české medaile udeřit v nadstavbové části. Má ji k tomu pomoci i nový trenér Hlavatý, který vstoupil do Slavistických vod dvěma vysokými výhrami.

Středa 27. 02. 2013 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHK Baník Most
Jednoznačný šlágr kola, boj prvního s druhým, by měl hodně napovědět o ambicích obou soupeřů na konečné pořadí ve WHIL. Iuventa má sice na Baník zatím poměrně uctivý odstup, vše se ale může změnit v případě jejich výhry, protože má ještě navíc k dobru jedno utkání, její soupeř ještě nečerpal volný los. Ze současného pětibodového náskoku se může lehce a rychle stát jen jednobodový náskok a drama až do konce soutěže. Obě družstva mají k dispozici silné hráčské kádry zkušených házenkářek, v tom domácím řádí nejvíc Ukrajinská trojice Snopová, Vinyuková a Tregubova s křídlem Szöllösiovou a vše jistí nestárnoucí Lenka Černá v brance. Černí andělé zase spoléhají zejména na kanonýrky Martínkovou, Beňuškovou a Weisenbilderovou, trochu překvapivě se ve všech statistikách drží v čele brankařka Müllnerová. Dá se očekávat vyrovnaný boj, výhoda domácího prostředí může být hodně důležitá pro konečný výsledek. Na podzim v Mostě vyhrál Baník těsně 25:24.

Středa 27. 02. 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - ŠKP Piccard Senec
Hanačky nastoupí podruhé v řadě ve své hale proti slovenskému soupeři, který sice nemá dlouhodobé kvality obou slavných slovenských velkoklubů Michalovců a Šaľy, ale celá slovenská čtveřice už má také dávno zajištěnu účast ve slovenském play-off. S prvním soupeřem - Partizánským,  si naše děvčata dokázala poradit a získala dva cenné body, forma druhého však v poslední době gradovala a jeho výkon je velkou hrozbou. V poslední prověrce před utkánm s našimi děvčaty však ŠKP v domácím prostředí v sobotu ztratilo oba body, když Panenky dokázaly překonat komplikaci v podobě výměny trenéra Jana a v Pezinku s ŠKP vyhrály. Naše děvčata v sobotu v Mostě moc velkou díru do světa neudělaly, Hrály proti vysokému favoritu moc zakřiknutě s velkým respektem a to určitě nebylo cílem trenérů. Doufejme však, že se holky nabudí v následujícím duelu po vysoké porážce, stejně jako před dvěma týdny, kdy po výprasku v Michalovcích se dokázaly včas otřepat a získat proti Partizánskemu oba body. V podzimním utkání v Pezinku vyhrálo domácí ŠKP 24:17, Hanačky tedy mají svému soupeři co oplácet.

Středa 27. 02. 2013 v 18:00 hod.: Britterm Veselí n. M. - Sokol Poruba
Utkání slibuje také velký boj, Panenky v domácím prostředí dovedou za podpory svých fanoušků zabojovat, je otázka nezanechá-li stopy na jejich koncentraci změna trenéra. Pro René Kumpána to bude premiéra před vlastními diváky, o víkendu z v Pezinku si přivezly oba body po výhře 27:24. Poruba se ještě zdaleka nevzdala myšlenek na medaili z WHIL, musí však sbírat body bez jakýchkoliv zaváhání a komplikací, kterou by ztráta z Pekla mohla být. Sokolky ještě musí v dalších kolech na hřiště obou lídrů, přes bodové zisky v souboji s nimi leží pro ně klíč, z jakého kovu by mohly premiérové medaile nakonec být. Vítěze si v utkání nedovolíme tipovat, na podzim v Ostravě vyhrály domácí poměrně hladce 29:21a budou asi favority i ve středu.

Středa 27. 02. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa
Jihočešky se v sobotu v souboji v Ostravě proti Sokolu Poruba příliš neprosadily, odjely nakonec domů s jednoznačnou porážkou 38:26. Proti Šaľe si ale věří a rády by si připsaly oba body na úkor favorita. Čas se pomalu krátí, do konce dlouhodobé části chybí odehrát šest kol a zisk každého bodu by byla velkou nadějí na obsazení výhodné pozice pro závěrečné boje v nadstavbě. Do písecké Obloukovky ale přijede tým vedený Tomášem Kuťkou a to je zárukou toho, že družstvo bude bojovat do posledního dechu. Slovenky mají stále svou motivaci. Šestibodové manko na Porubu, která drží otěže na zisk případné medaile z WHIL se zdá být propastné, ale jak jíž bylo řečeno, do konce chybí 6 kol a stát se v nich může cokoliv. Porubanky totiž ještě musí do Veselí, Michalovců, Šaľy i Mostu a v těchto duelech by musely uspět. Takže kdo ví ? Na podzim v Šaľe vyhrály domácí nad Pískem vysoko 38:22.

Středa 27. 02. 2013 v 18:00 hod.: UDHK ŠG Nitra - Házená Jindř. Hradec
Utkání dvou týmů z úplného dna tabulky bude zejména zajímavý pro aktérky obou týmů. Domácí Nitra se od prvních kol snaží zabodovat, několikrát k tomu měla blízko, ale nikdy se jim nepodařilo dotáhnout šanci do úplného konce. Tentokrát budou mít jedinečnou příležitost. Po čtyřzápasové absenci se navíc v neděli na hřišti Slavie opět objevila Miriam Šimáková, jejich nejzkušenější hráčka, která by měla vnést klid do jejich řad. Jejich soupeřky také nezažívají žádnou vítěznou euforií, devětkrát v řadě odcházely ze hřiště poraženy, poslední jejich výhrou bylo domácí vítězství v jihočeském derby proti Sokolu Písek. Jisté je, že jedno, případně obě družstva si zapíší bodový zisk na své konto a přeruší dlouhý půst. Očekáváme vyrovnaný zápas, který klidně může skončit dělbou bodů. Na podzim v Jindř. Hradci vyhrály domácí Jihočešky nejtěsnějším rozdílem 28:27, když se zápas stal přestřelkou mezi domácí Zbožínkovou s osmi a Nitranka Vargová se trefila do černého dokonce 14 krát.