English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V neděli v Olomouci další dvě utkání házenkářek

V neděli v Olomouci další dvě utkání házenkářek 27.02.2013 09:21:03 - autor: , přečteno 1479x

Celostátní soutěže házenkářek, které jsou po interligové soutěži tím nejlepším co může ženská házená nabídnout, pokračují o víkendu už čtvrtým kolem odvetné části soutěží. Vzhledem k tomu, že ani jedna z prvoligových soutěží nedisponuje plným počtem družstev v soutěžích, musí být neobsazená místa řešena volnými termíny. V minulém kole proto nehrálo naše družstvo mladších dorostenek a v tomto kole budou odpočívat zase starší dorostenky DHK ZORA Olomouc. V plném zápřahu je tak jen druhé družstvo žen, které si úspěšně vede v prvoligové soutěži. Před týdnem si „béčko" poradilo doma s Vršovicemi a v neděli přivítá dalšího soupeře z popředí tabulky, v moravském derby bude hrát proti družstvu Jiskry Otrokovice, které patří dlouhodobě k předním prvoligovým družstvům. V uplynulých dvou sezonách skončila Jiskra na 4. a 3. místě soutěže a i letos se drží po odehraných 14 kolech na 5. místě. Letošní soutěž však má svého ambiciózního lídra, kterým je HC Plzeň, který má na svém kontě jedinou porážku a netají se svým cílem hrát v příští sezoně interligu.

1. liga ženy:
DHK ZORA Olomouc „B" - Jiskra Otrokovice: neděle 3. března 2013 14:30 hod
.

Domácí děvčata v minulém kole nepřipustila komplikace a přehrála jednoznačně pražské Vršovice, když se především dařila hra spojkám, které zaznamenaly 29, z 35 branek celého týmu. Obě trenérky - Hejtmánková s Coufalovou budou i tentokrát na hru spojkové řady spoléhat, očekávají ale také větší nebezpečí ze strany svých křídel, které mají svou kvalitu, ale před týdnem se moc neprosadily. Interligový A tým hraje svůj zápas už v pátek v Ostravě, proto se dá očekávat obvyklé využití hráček kádru i v nedělním utkání. Soupeřky z Otrokovic vstoupily do jarních odvet trochu nečekanou výhrou nad béčkem Slavie, aby stejně překvapivě prohrály o týden později v Praze s Vršovicemi. Před týdnem se jim v sousedském derby podařilo porazit Kunovice. V týmu je největší osobností zkušená Julia Varhaníková, která je nejlepší střelkyní celé soutěže a i na jaře jí to střílí, když ve třech zápasech se trefila do černého celkem 24 krát. Dalšími oporami jsou neméně zkušená exreprezentantka Pavla Nevařilová, která se v minulém roce vrátila z angažmá na Islandě. Do hry asi zasáhne také Adriana Remešová, kterou známe z našeho interligového týmu, kde hraje na hostování právě z Otrokovic. Na podzim v Otrokovicích vyhrála naše děvčata 21:28 (nehrála tam ale zraněná Varhaníková).

1. liga mladších dorostenek:
DHK ZORA Olomouc - SHK D-P Pardubice: neděle 3. března 2013 v 16:30 hod.

Utkání mladších dorostenek by mělo být jednoznačnou zažitostí Olomoučanek, které zatím jaro absolvují bez ztráty bodu, i když před dvěm týdny se jim v utkání v Ostravě se Sokole Poruba příliš nedařilo, vyhrály až úspěšně zvládnutou koncovkou. V nedělním utkání by měly prokázat nárust formy, protože už za týden je čeká ve Zlíně klíčový zápas o první místo. Trenérka Fischerová bude spoléhat především na své obvyklé opory Zimovou, Hurychovou a Kašpárkovou, příležitost jistě dostanou i další hráčky kádru, které by měly dokázat svou výkonnost. Věřme, že se chytnou i brankařky, nad jejichž výkony panovaly v prvních zápasech určité rozpaky. Soupeřky z Pardubic mají zatím na svém koně jediný bodík, který uloupily doma Bohunicím v zatím jediném utkání, které „perníkařky" v odvetné části sehrály. Nad ostatní spoluhráčy ční střelkyně Lucie Kutílková, která právě ve zmínění´ém utkání s Bohunicedmi zatížila konto soupeřek devítibrankami. Vysokými favoritkami však budou domácí dorostenky, které i na podzim v Pardubicích vyhrály vysoko 13:42.