English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky porazily jednoznačně ŠKP Senec

Hanačky porazily jednoznačně ŠKP Senec 27.02.2013 22:00:16 - autor: vasek, přečteno 1234x

DHK ZORA Olomouc - ŠKP Piccard Senec 35:28 (16:10)

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 4:2, 6:4, 10:6, 11:9, 15:9, 16:10 - 18:10, 20:14, 23:14, 26:15, 26:18, 28:19, 33:27, 34:27, 35:28.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš        160 diváků      7 m hody: 5/4 - 7/4     vyloučení: 8 - 6 , Červená karta Tereza Kubáčková (Olomouc) za třžetí vyloučení..

Sestavy a branky:
Olomouc:
Zuzánková, Raníková - Růžičková 7/3, Mikolsajková 4, Šteffanová 6, Berová 2, Pašková 1, Dostálová, Severová 2, Kubáčková 2/1, Salašová 2, Kalová 3, Huráňová 1, Ždánská 2, Fabíková 3.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Senec: Sedláčková, Poórová - Bačíková 7, Neštická 1, Galiková, Weibelová 2, Kodajová 4, Tučňovičová 1, Dubajová 3, Štefíková, Štetáková 3, Vasilenková 2/2, Polláková 5/2.

Trenér: Peter OLŠAVSKÝ

Druhé domácí utkání Hanaček v řadě znamenal druhý zisk bodů a udržení odstupu od svých soupeřů, kteří s nimi sdílejí stejné patro interligové tabulky. Popravdě je třeba hned v úvodu říci, že jim hodně usnadnil pozici jejich soupeř, který určitě nepodal výkon, který byl očekáván od družstva s tak zvučnými jmény v sestavě. Hodně jsme ve hře Slovenek hledali atributy hry, ze kterých by měly vážně ohrožovat sebevědomí domácích hráček, protože tolik nepřesností, laxnosti ve hře jsme u tak kvalitního týmu už dlouho neviděli.

To domácí od prvních minut vypadaly úplně jinak. Vyzařovala z nich radost ze hry, snaha zúročit tvrdou dřinu a ukázat domácím divákům, že hrají především pro ně a ne jen pro zisk bodů. Hra týmu vycházela z výborné obrany, která toho Slovenkám příliš nedovolila, jejímž základem byl jako obvykle výkon Báry Raníkové v brance. Domácí družstvo také zdobil rychlý přechod do útoku, který zúročily v laciné branky do nepostavené obrany. Proti předchozím zápasům si Hanačky notně vylepšily střeleckou bilanci k čemuž jim ale také hodně pomohl nevýrazný výkon mladé talentované brankařky Kristýny Sedláčkové, která v Olomouci neměla svůj den. Přitom Kristýna patří k nejúspěšnějším brankařkám v soutěži, pokud se úspěšnosti zákroků týká.

Domácí družstvo povolilo hostujícím hráčkám radost z vedení v zápase jen v prvních minutách, kdy se kanonýrkám ŠKP Dubajové a Pollákové podařilo prostřelit domácí brankařku a dvakrát se dostaly do krátkého vedení. Zásluhou především Mikolajkové a Berové, které si lehce poradily s obranou soupeře se skóre brzy obrátilo a domácí děvčata začala svoje vedení navyšovat. V 17. minutě vedly 8:5, ve 20. zvýšily na 10:6 a čtyři minuty před koncem prvního poločasu už navýšily na 15:9, poločas pak skončil také šestibrankovým rozdílem a to zejména výborným zakončováním brejků ze strany Šteffanové.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce, naopak do hry naskočily další kreativní hráčky a když v 10. minutě vedly Hanačky poprvé desetibrankovým rozdílem, nebylo vůbec pochyb o tom, že body zůstanou na Hané. Domácí trenér dal příležitost všem hráčkám z lavičky které udržovaly náskok nejen v brankovém vývoji, ale také herně, soupeřky začaly kupit další chyby, které pramenily i z narůstající únavy. Na posledních osm minut dostala premiérově  šanci i druhá brankařka domácích Anežka Zuzánková.

Pokud se podíváme na výkon jednotlivých aktérek, o Báře Raníkové už byla řeč, dvacet úspěšných zákroků, mezi kterými byly i tři zlikvidované pokusy ze sedmiček od Kodajové, Weibelové a v druhém poločase od Pollákové, to jsou čísla, na které jsme si u Barbory už jaksi automaticky zvykli. V obraně domácí děvčata předvedla ucelený výkon, bojovala s plným nasazením a dařilo se jim likvidovat útočné pokusy soupeřek. Kralovaly v ní především Severová s Berovou, prosadily se však i další hráčky. Největší spokojenost tentokrát panovala z výkonu Jany Šteffanové, která si připsala šest střeleckých pokusů a všechny skončily za zády brankařky hostí. Ze spojek se střelecky dařilo v prvním poločase zejména Mikolajkové, Berové a Fabíkové, po změně stran převzala střelecké otěže Růžičková. Potěšitelné je, že se do střelecké listiny zapsalo brankově 12 hráček.

Komentář od Mgr. Lucie Fabíkové:

           K dalšímu intelrogovému zápasu nastoupily olomoucké házenkářky proti slovenskému týmu ŠKP Piccard Senec, kterému měly hodně co vracet, protože podzimní zápas na půdě našeho soupeře byl jeden z nejhorších podzimních zápasů našich děvčat. Domácí hráčky se na svého soupeře důkladně připravovaly, věděly, že je rozhodně nečeká nic lehkého, Piccard Senec disponuje hráčkami zvučných jmen, ať už to jsou spojky Polláková, Kodajová, Weibelová a zkušená pivotka Štětáková nebo nově příchozí střelecké posily Dubajová s Bačíkovou. Do utkání šly Olomoučanky s jasným úkolem a to zaskočit Slovenky tvrdou agresivní obranu, a tím jim otrávit jakékoli útočné snahy, a potom rychle vyrážet do breaku, a vypadalo to, že děvčata byla na taktické přípravě pozorná, protože hned od prvních minut se zápas odvíjel podle daných ppkynů - holky tvrdě bránily, zezadu je jistila Bára Raníková a góly na straně Olomouce přibývaly hlavně z rychlých útoku na nepostavenou obranu soupeře. Olomoučankám se také dokonalo podařilo splnit jejich další úkol, kterým bylo vzít svým zkušenější soupeřkám chuť do hry, ale popravdě řečeno, slovenské házenkářky se vzdaly poměrně rychle, vůbec na nich nebyla vidět chuť bojovat a poprat se o výsledek, k utkání přistoupily nečekanně příliš laxně. Jak už jsme zvyklí, tak i když Olomouc dokáže zahrát určité fáze téměř bezchybně, tak naopak v určitých fázích na ně dopadá také krize, kdy dlouho nedají gól, v dnešním utkání se ukázala síla týmové spolupráce, kdy si děvčata rozdělily výhry rovným dílem mezi sebe a hrály v duchu - jde tam první parta, která soupeře načne, druhá je dorazí a tak dokola, což v tomto zápase přineslo Olomouci úspěch, navíc je tento styl vemli těžký pro soupeře, který nikdy neví, co budou Olomoučanky hrát a jak se na ně připravit.             

           Po přestávce se vývoj zápasu příliš nezměnil, Slovenky kousat nezačaly a Zora tak mohla v klidu navyšovat svůj náskok, v průběhu druhého poločasu se však domácí děvčata neubránila jakémusi uspokojení ze svého výkonu a na chvíli přestala hrát tak pozorně, a soupeř tak mohl mírně korigovat výsledek, nicméně domácí hráčky držely celý zápas otěže ve svých rukách a byly jasně lepším týmem. Jak už bylo řečeno, zápas vyhrál celý tým, velmi cenné bylo, že se do střelecké listiny zapsalo 12 hráček a zátež tak byla rovnoměrně rozdělena a další pozitivní věcí v tomto zápase, kterou je třeba zmínit, je střelecké se probuzení křídel na levé straně, kdy hlavně Jana Šteffanová zahrála velký zápas a nekompromisně zakončovala jak z rychlého tak postupného útoku a její střelba byla stoprocentní. Další zápas čeká Olomoučanky už v pátek, kdy odjíždějí na horkou půdu favorizované Poruby, která ale momentálně rozhodně nehraje v optimální formě a olomoucká děvčata tam odjíždějí s cílem svého soupeře překvapit a v lepším případě mu i sebrat nějaké body.