English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po středečním kole pokračuje WHIL o víkendu už 22. kolem

Po středečním kole pokračuje WHIL o víkendu už 22. kolem 28.02.2013 05:59:20 - autor: vasek, přečteno 1298x


Hodně rychle ubíhá v posledních týdnech interliga. Do konce její základní části zbývá odehrát už jen pět kol a budeme znát 11. vítěze WHIL. Ta zná zatím, pomineme-li vítěze prvního ročníku rakouský Hypo Niederösterreich, který hrál jako host soutěže, čtyři jména vítězů. V prvních 0sedmi ročnících kralovala slovenská družstva Iuventa Michalovce (4 x) a Duslo Šaľa (3 x), poslední tři ročníky se staly kořistí českých celků - dvakrát Slavie Praha a obhájcem prvenství z minulé sezony je Britterm Veselí n. Mor. Všechna čtyři jména jsou ve hře o celkové vítězství ve WHIL i tentokrát, nově se budou o zlato ucházet družstva dvou nových, ekonomicky silných klubů Baník Most a Sokol Poruba. Nejžhavějšími favority o prvenství jsou momentálně vedoucí Baník Most a Iuventa Michalovce, na svou šanci číhá třetí vzadu Sokol Poruba. Pro další čtveřici už jde více méně jen o teoretickou možnost (Šaľa, Slavia, Veselí a Partizánske) a zbývající družstva už nemají šanci ani teoretickou.

Uplynulé středeční kolo vneslo do celkového vývoje na špici trochu světla. Jak jsme předpokládali, Iuventa využila výhody domácího prostředí, deklasovala Baník Most a přiblížila se mu už na dohled. Svou šanci asi už ztratila Poruba která si nedovedla poradit s Panenkami. Středeční kolo se tak stalo vzpourou družstev z druhé poloviny tabulky. Hanačky suverénně porazily nevýrazný Senec a Jihočeský Písek se k nim připojil jako druhý tým, který získal body nad družstvem z vedoucí skupiny týmů. Doplatila na to Šaľa, propadající se stále víc do středu tabulky, navíc ji čekají v závěru soutěže domácí zápasy s oběma vedoucími týmy a drží tak karty pro vývoj boje o špici. Pohodlné vítězství si veze z Nitry Jindř. Hradec, Zlín utrpěl další šok, když jeho tým doma prohrál se Slavií vysoko 23:38

Víkendové kolo začne už v pátek, kdy k moravskému derby do ostravské haly Sereza odjíždí k utkání s favorizovanou Porubou naše děvčata. Pro blízkost místa utkání předpokládáme, že se v hale potkáme i s dalším příznivci našich barev a že je také uslyšíme při povzbuzování. Utkání začíná v 18:00 hod. Další čtyři střetnutí se hrají v sobotu a kolo tradičně ukončí utkání v pražském Edenu v nedělním podvečeru.

Pátek 01. 03. 2013 v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba - DHK ZORA Olomouc
Střetnutí dvou družstev ze dvou výkonnostně různých skupin v tabulce. Bodový rozdíl mezi aktuálně třetí Porubou a našimi děvčaty na 9. místě je 15 bodů. Jde ale o derby a tam se mohou udát nejrůznější věci. Oba soupeři se znají navzájem jako málokdo. V obou družstvech jsou hráčky, které hrávaly také v opačných dresech, v ostravském týmu Hrbková, Chrenková, Selucká ale také např. Mýlková a Lešková, v dresu Olomouce pak do svého čtvrtého utkání v barvách Olomouce nastoupí Mikolajková, která je ale olomouckou odchovankyní. Samozřejmě že současná kvalita obou týmů je hodně rozdílná, bodový rozdíl to jen potvrzuje. Mladé olomoucké družstvo se ale v novém roce až neuvěřitelně zvedlo, má na svém kontě několik kvalitních výkonů a výsledků, bohužel však jejich výkony v domácím prostředí jsou s vystoupením na hřištích soupeřů rozdílné jako noc a den. Jen na příklad poslední debakly v Michalovcích a Mostě ostře kontrastují s tím, co děvčata předvedla na příklad doma proti Veselí, Partizánskému, nebo včera proti Senci. Na hřištích soupeřů dokázala v této sezoně porazit jen oba jihočeské soupeře. Kdyby se vyvarovaly zbytečného respektu k velkým jménům soupeřů na jejich hřištích a pustily se do nich s plnou vervou tak jako doma, musel by být jejich bodový stav úplně jiný. Každopádně ale favoritkami i v tomto střetnutí budou domácí házenkářky, které dokázaly vyhrát na podzim i na Hané, 30:35.

Sobota 02. 03. 2013 v 17:00 hod.: DHK Baník Most - HK Danlog Partizánske
Neradostný byl asi návrat černých andělů s přistřihnutými křídly z nejvýchodnější výspy interligové házené napříč oběma republikami, ale musejí se hodně rychle otřepat, protože v sobotu v podvečer je čeká další slovenský soupeř z Partizánskeho. Danlog sice nemá věhlas středečního soupeře Iuventy, ale v letošní sezoně rozhodně patří k nejpříjemnějším překvapením soutěže, když zprvu několik kol spolu právě s Baníkem vedl peloton dalších družstev a dlouho pobýval na čtvrté příčce WHIL. Nyní figuruje na sedmém místě a už se asi smířil se svým postavením pro play-off, kam půjde asi proti Šaľe. Na sever Čech bude cestovat po středečním volném losu a bude dost důležité zda bude ve výpravě už také Andrea Kertészová, která v posledních zápasech družstvu hodně chyběla. Černí andělé si musí rychle vylízat rány, které utržili v Michalovcích a navázat raději na předešlé výkony. Jinak by se jim také mohlo lehce stát, že by mohli z boje o prvenství ve WHIL vypadnout. Michalovce budou čekat na každé jejich zaváhání. Na podzim v Partizánskem skončilo utkání jen těsným vítězstvím Baníku 27:28, když se v domácím dresu blýskla právě Kerstészová 13 brankami.

Sobota 02. 03. 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - HC Zlín
V sobotu se u Vajgaru potkají dva soupeři ze spodního patra tabulky o velkmi důležité body. Domácí Jihočešky ve středu zabodovaly a po delší době si připsaly dva body i když jsou jen od posledního týmu soutěže. Devítizápasový půst pro ně tedy skončil, vyhouply se rázem na 10. místo za naše děvčata a rády by si hned svoje postavení pojistily dalšími dvěma body. Jejich soupeřky ze Zlína se mohou „pochlubit" stejně dlouhou šňůrou neúspěšných zápasů a jejich situace začíná být hodně kritická. Ambiciózní trenér s ambiciózním hráčským kádrem zatím naděje nenaplňuje a je otázka, kdy kalich trpělivosti funkcionářů klubu přeteče. Na podzim ve Zlíně vyhrály domácí 28:25, tentokrát ale budou favority domácí hráčky. Očekávat se dá jakýkoliv výsledek.

Sobota 02. 03. 2013 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Britterm Veselí n. M.
Jediný zápas, který lze považovat za šlágr kola, půjde o souboj dvou sousedů v tabulce. Domácí Duslo si ve středu připsalo v Písk u svou už sedmou porážku v sezoně a na to nejsou v Šaľe příliš zvyklí. Chce-li si domácí celek udržet alespoň jakousi výhodu pro play-off, musí pod sebou udržet Partizánske a k tomu musí alespoň v domácím prostředí bezpodmínečně vyhrávat. Sobotní soupeř však není z těch, kteří by mu měli jeho roli usnadnit. Po výměně trenérů panenky pookřály, vyhrály dvě poslední střetnutí a určitě by nepohrdly ani dalším přísunem bodů na své konto. Utkání slibuje velkou bitvu, domácí prostředí může být rozhodující na misce vah, protože Duslo je doma zatím úplně stoprocentní. Na podzim ve Veselí vyhrály panenky 28:24, i to bude jistě pro domácí pobídkou k tomu, aby porážku z podzimu odčinily.

Sobota 02. 03. 2013 v 18:00 hod.: ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce
Po výkonu, který předvedly hráčky ŠKP včera v Olomouci, nemůže nikdo pochybovat o tom, že Michalovce si odvezou domů další dva body. Hvězdný tým Sence totiž na Hané úplně vyhořel, potvrdilo se, že soubor hvězd ještě nemusí vždy tvořit tým, což je asi právě případ ŠKP Senec. Víc k tomu snad netřeba. Na podzim v Michalovcích vyhrála Iuventa 34:25 a favoritem je i v sobotním utkání v Pezinku.

Neděle 03.03.2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - TJ Sokol Písek
Obě družstva ve středu vyhrála, domácí celek po dvanácté v sezoně a potřetí v řadě, Jihočešky si zapsaly své třetí vítězství v sezoně, ale nad soupeřem, se kterým se často nevyhrává. Bude zajímavé sledovat, jak se toto vítězství odrazí na výkonu Borovské a spol., jestli je nakopne k trvale lepším výsledkům, nebo to byla pouze shoda náhod, případně slabší den Šaľy. Domácí tým sešívaných přejel ve středu Zlín o 15 branek a stále stoupá v tabulce vzhůru. Momentálně je již na čtvrtém místě a i nedělní duel může napovědět více. Myslíme si však, že Slavia svou šanci nepustí a pojistí si postup tabulkou vzhůru dalšími dvěma body. Na podzim v Písku vyhrála Slavia vysoko 30:41