English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Zora porazila Slavii a postupuje z prvního místa

Zora porazila Slavii a postupuje z prvního místa 04.03.2013 08:54:02 - autor: vasek, přečteno 2662x

Starší žačky Zory hrály v neděli 3. kolo Žákovské ligy v Hodoníně a nejen že postupují do dalších bojů, ale po výhře nad Slavií Praha postupují dokonce z prvního místa. Favoritkami turnaje naše děvčata určitě nebyla, shodou okolností se trojice družstev z hodonínského turnaje už jednou potkala a to v prvním kole v Žirovnici, kde naše děvčata prohrála se Slavií 17:5 a aké v zýpase s Hodonínem tam prohrála 15:8. Při samotném třetím kole vak bylo tentokrát všechno jinak, s Hodoninem sice naše děvčata remizovala, ale po výhře nad Slavií mohly slavit prvenství v turnaji a postup do dalšího kola ŽL.

Výsledky našich děvčat:
DHK ZORA Olomouc - SHK Kunovice 25:8 (14:2), HK Hodonín 17:17 ( 4: 9) a DHC Slavia Praha 18:17 ( 8: 9)

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Ošlejšková, Pašková - Glogarová 2, Králová 4, Žáčková 18/2, Konůpková 2, Řezníčková 16, Studená 1, Soukupová 5, Tkadlecová, Vaňková 7/1, Lindnerová, Konečná, Dostálová 5.

Trenéři: Miloš HALOUN a Jaroslav SOUKUP

 

Hodnocení trenéra Miloše Halouna:

Starší žačky DHK Zora se v neděli zúčastnily 3. kola ŽL v Hodoníně. Postupně se střetly s družstvy SHK Kunovice, Slavií Praha a domácími házenkářkami HK Hodonín.

Úvodní utkání proti SHK Kunovice jim vyšlo nad očekávání dobře. Olomoucké házenkářky v prvním poločase soupeři nedovolily téměř nic a po 20 minutách vyhrávaly 14:2. Tímto výsledkem se hráčky nechaly trošku ukolébat a v úvodních 5 minutách 2. poločasu se prosadily též hráčky Kunovic. Po time - outu a důrazné promluvě na střídačce již utkání pokračovalo opět v režii hráček Zory. Celkové vítězství 25:8 znamenalo velmi důležitý zisk dvou bodů v turnaji.

Druhé utkání proti Slavii Praha slibovalo atraktivní podívanou. Ve vzájemných soubojích, až na jednu remízu, mělo vždy navrch družstvo Slavie. Děvčata si byla také vědoma toho, že je třeba odčinit celkem nelichotivou porážku z prvního kola ŽL v poměru 17:5. Do utkání vstoupila s jasnou taktikou. Pokrýt vysoké slavistické spojky a znemožnit jim střelbu ze střední vzdálenosti. V první půli se skóre přelévalo na obě strany a po prvních dvaceti minutách odcházelo do šatny družstvo Slavie s jednobrankovým vedením 9:8. Základ k celkovém vítězství položily hráčky Zory hned v úvodu 2. poločasu, kdy dovolily soupeři poprvé skórovat až v 9 minutě a samy šňůrou 4 branek otočily průběh utkání ve svůj prospěch. Drama vrcholilo až v samotném závěru. Ve dvacáté minutě se Slavistkám poprvé ve druhém poločasu podařilo vyrovnat. V závěrečných sekundách vzala Karolína Žáčková zodpovědnost do svých rukou a svojí jedenáctou brankou udělala krásnou tečku za tímto utkáním. Holky se tak mohly radovat z vítězství 18:17 a jistého postupu z 1. místa do 4. kola ŽL.¨

Ve třetím utkání se Zoračky střetly již s jistým sestupujícím družstvem HK Hodonín. Trenér Zory tentokrát nechal odpočívat na střídačce hráčky, které se vydaly ze všech sil proti Slavii Praha a družstvo nastoupilo ve výrazně pozměněné sestavě. Hráčky Hodonína začaly lépe a v posledním utkání předvedly domácím divákům, že i přes dvě prohry v úvodu turnaje házenou hrát umí. Poločas tak vyhrály pětibrankovým rozdílem. Ve druhém poločasu se již začaly více prosazovat olomoucké házenkářky a postupným smazáváním manka se jim podařilo srovnat na konečnou remízu 17:17.

Tabulka turnaje:

1. DHK Zora Olomouc 3 2 1 0 5 60 : 42
2. Slavia Praha 3 2 0 1 4 53 : 38
3. SHK Kunovice 3 1 0 2 2 37 : 62
4. HK Hodonín 3 0 1 2 1 44 : 52

Všechny hráčky si za odvedený výkon zaslouží pochvalu. Mnohé z nich se i přes určité zdravotní komplikace mezi 2. a 3. kolem ŽL tohoto turnaje zúčastnily a podle svých možností přispěly k celkovému vítězství družstva. Dík patří také všem rodičům, kteří nás na těchto turnajích doprovází a vytváří nám tak „domácí" prostředí.