English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Konec 11. ročníku WHIL se blíží, do konce už jen čtyři kola

Konec 11. ročníku WHIL se blíží, do konce už jen čtyři kola 06.03.2013 21:28:09 - autor: , přečteno 1654x

23. kolo WHIL se podle rozpisu bude hrát celé v sobotu 9. března a po jeho sehrání budou do konce dlouhodobé části interligy zbývat už jen tři poslední kola, která rozhodnou o jedenáctém vítězi interligy a držitelích dalších dvou sad medailí. Další ročník WHIL tak bude minulostí a házenkářky budou pokračovat ihned po jeho skončení v republikových soutěžích, kde se určí mistři a další medailisté a celkové pořadí v obou zemích. Zájemců o cenné kovy by bylo víc, ale vývoj posledních kol skoro o všem rozhodl. O interligový primát se strhl v posledních kolech boj mezi současnými lídry - Baníkem Most a Iuventou Michalovce. Vysoká, desetibranková porážka v Michalovcích, trochu přistihla křídla suverénovi posledních týdnů - černým andělům z Mostu a ti se začínají o celkové prvenství trochu obávat. V tomto kole mají navíc volný los, takže Iuventa se v případě úspěchu může na ně dotáhnout na rozdíl jediného bodu. V posledních třech kolech mají oba soupeři podobné soupeře, Baník Most hraje v dalších dvou kolech doma s ŠKP Senec a Porubou a v posledním kole musí do Šaľy. Iuventa Michalovce hraje v sobotu těžké utkání doma s Porubou, za týden musí také do Šaľy a končí doma dvěma zápasy proti Slavii Praha a Jindř. Hradci. Třetím uchazečem o medaile je Sokol Poruba, který však má více méně šance jen v případě úspěchu v sobotu v Michalovcích, přestože má ještě doma dvě „hratelelná" utkání s Partizánským a Sencem, v předposledním kole ale ještě hraje v Mostě.

Na druhém konci tabulky je současná situace nejlepší pro naše družstvo. Do konce dlouhodobé soutěže mají naše děvčata a družstvo Jindř. Hradec možnost získat ještě ze čtyř utkání, maximálně osm bodů, Zlín a Písek max. šest bodů, protože mají ještě volný los a před sebou tedy už jen tři utkání. Prakticky to znamená, že oba už se nemohou na naše družstvo bodově dotáhnout, takže reálné nebezpečí, že by Hanačky přišli o postavení na 1. místě pro závěrečnou nadstavbu a tím bonus čtyř bodů pro závěrečná utkání, hrozí už jen od Jindř. Hradce. Hrozba je však už při vší úctě k Jihočeškám jen v rovině teorie. Hradečanky totiž hrají v sobotu Jihočeské derby v Písku, doma přivítají za týden Veselí a končí dvěma zápasy venku a to právě v Olomouci a v posledním kole pojedou do Michalovců. A že by všechny tyto zápasy Jihočešky vyhrály se zdá už snad jen jako scifi.

Z výčtu soupeřů klíčových hráčů na čele a konci tabulky plyne, že také sobotní kolo přináší některá velmi zajímavá utkání, na čele určitě v Michalovcích, kam zajíždí Poruba a ve Veselí přivítají Slavii Praha. Zajímavý průběh slibuje také slovenské derby Partizánske - Senec a samozřejmě Jihočeské derby v Písku, kde nastoupí Jindř. Hradec. Pojďme si jednotlivé duely připomenout. Volný los má v tomto kole Baník Most, který ale čeká místo interligy, start v prvním utkání čtvrtfinále Challenge Cupu proti polskému týmu AZS Politechnika Koszalin

Sobota 09. 03. 2013 ve 14:00 hod.: HC Zlín - UDHK Nitra
Utkání družstev z konce tabulky. Domácí HC Zlín v minulém kole získal po desetizápasovém půstu konečně další dva body na jihu Čech, když porazil Jindř. Hradec a vyhoupl se na 10. příčku tabulky. Střelecky se nejvíc prosadila Šárka Marčíková, Brandová a Šviráková, na které bude trenér Salač spoléhat i proti družstvu Nitry. Další zaváhání si ve Zlíně vůbec nepřipouštějí, naopak myslí na zisk dalších bodů v dalších kolech, kdy bude po volném losu hrát v Písku a doma proti Veselí. Nitra je jediným celkem bez jakéhokoliv bodového zisku a tak to asi zůstane i po dalším utkání, i když by Slovenky rády už tuto tristní bilanci zvrátily. Moravanky vyhrály i vzájemné utkání na podzim v Nitře, odkud si přivezly výhru 27:35.

Sobota 09. 03. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - Házená Jindř. Hradec
V jihočeském derby bude tentokrát favoritem domácí celek, který si v minulém domácím zápase vyšlápl na vysoce favorizovanou Šaľu a do dalšího domácího zápasu půjde s cílem bodové konto dále rozšířit. Ve vzájemných utkáních dolní části tabulky se začínají sbírat bonusové body pro závěrečnou nadstavbu, které mohou v konečném účtování hrát velmi důležitou roli. V dresu domácích se blýskla proti Šaľe Borovská autorka 11 branek, které střelecká chuť vydržela i v dalším utkání v Praze na Slavii, kde přidala dalších osm brankových zápisů. V Písku ale mohou překvapit, tak jak už to v derby bývá, i hostující děvčata, která podzimní utkání doma vyhrála nejtěsnějším rozdílem 24:23.

Sobota 09.03.2013 v 17:00 hod.:HC Britterm Veselí n.M. - DHC Slavia Praha
Obě družstva už vědí jak chutná výhra ve WHIL, domácí Britterm obhajuje celkové prvenství z minulé, Slavia zase vévodila celkovému prvenství v interlize v předchozích dvou ročnících. V této sezoně to už však na vítězství, ale asi ani na medailový zisk z interligyani pro jednoho z obou soupeřů moc nevypadá, lepší pozici prohospodařila obě družstva v předchozích kolech. Do konce dlouhodobé části zbývá Brittermu, který má na Slavii dvoubodové manko, kromě vzájemného utkání ještě tři utkání s celky z konce tabulky (v-J. Hradec, d-Nitra, v-Zlín), Slavia hraje ještě d-Olomouc, v-Michalovce, d-Partizánske. I z tohoto pohledu bude důležitý výsledek právě vzájemného utkání, v případě výhry domácích ještě také konečný brankový rozdíl, protože může při rovnosti bodů rozhodovat právě vzájemné utkání a to má Slavia výrazně lepší, protože na podzim v Edenu vyhrála 30:20.

Sobota 09.03.2013 v 17:00 hod.: HK Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec
Ve slovenském derby se zdá být pětibodový náskok domácího Danlogu postačující k tomu, aby do slovenského play-off šel ze třetího místa. ŠKP bude totiž mít po vzájemném duelu už jen dva pokusy, protože má ještě volný los a jeho soupeři, za kterými musí navíc na jejich hřiště jsou velmi zvučných jmen (Most a Poruba). Motivaci do sobotního utkání budou mít větší určitě domácí, protože jejich ztráta na Šaľu je pouhé tři body a o všem se může rozhodovat právě až v předposledním kole, kdy do Partizánskeho Šaľa přijede. Senec se může trochu obávat toho, že na jeho postavení na osmém místě ještě zaútočí Hanačky, které k tomu mají hodně blízko. Každopádně je o co hrát a určitě oba soupeři, jejichž soupisky jsou plné výborný házenkářek, předvedou kvalitní výkon. Na podzim si domů odvezlo oba body Partizánske, výborný výkon ŠKP před týdnem proti Michalovcům však poslal do Partizánskeho vážné varování.

Sobota 09.03.2013 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - Sokol Poruba
Určitě šlágr kola, souboj slovenského a českého mistra a také souboj velmi důležitý pro celkové pořadí závěru interligové soutěže. Domácí Iuventa po vysokém vítězství nad Baníkem Most o týden později v Pezinku zachraňovala body v boji proti ŠKP Senec. Michalovce nesmí ztratit v žádném zápase a trpělivě čekat na klopýtnutí Mostu, chce-li se opět po čtyřech letech posadit na interligový trůn. Sokolky mají nejblíž k interligovému bronzu, na zisk titulu už mají šanci jen teoretickou, o stříbro si to rozdají právě v sobotu s Michalovcemi, které ale jen těžko pustí šanci na celkové prvenství. Každopádně půjde o jeden z vrcholů celé soutěže a stát se může prakticky všechno. Iuventa s tisícovkou příznivců v zádech, ale bude každopádně favoritem. Na podzim v Ostravě vyhrála o jedinou branku (28:27) Poruba.

Sobota 09.03.2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Slovan Duslo Šaľa
Mladé Olomoucké družstvo může hrát v klidu, protože je prakticky zbavené jakýchkoliv stresů z obav o ztrátu prvního místa pro nadstavbu a tím i čtyřbodového bonusu. O ten by mohly Hanačky přijít jen v případě krkolomných výsledků J. Hradce a naprostého kolapsu našich děvčat. Děvčata obou týmů si mohou s chutí zahrát, předvést všechno co v nich je a předvést příznivcům kvalitní házenou. S družstvem Šaľy je avizován příjezd zvláštního autobusu plného příznivců, takže o bouřlivou kulisu utkání se netřeba obávat. Duslo ještě hraje o důležitou druhou pozici pro slovenské play-off, když před Partizánským má jen tříbodový náskok. Naše družstvo však v domácím prostředí proti Šaľe umí zahrát, z dosud sehrané desítky vzájemných zápasů v Olomouci, Šaľu šestkrát porazily a určitě se o její skalp pokusí znovu. Je jen otázkou koho vůbec z Olomouckých hráček zdravotní stav pustí do zápasu. Věřme že olomoučtí příznivci si najdou cestu do haly a budou svádět hlasivkové souboje s příznivci soupeře. Je jen škoda, že ve stejnou dobu bude házené konkurovat také prvoligový fotbal Sigmy proti Jihlavě. Poslední vzájemné utkání v Olomouci před rokem sice Hanačky 21:25 prohrály, ale předchozí čtyři utkání v řadě Duslo odjíždělo z Olomouce vždy s prázdnou.