English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky Zory kladly favoritovi tuhý odpor

Házenkářky Zory kladly favoritovi tuhý odpor 09.03.2013 22:01:05 - autor: vasek, přečteno 1742x

DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 27:28 (10:12)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:4. 6:4, 6:9, 7:10, 9:12, 10:12 - 10:13, 12:13, 12:15, 13:17, 17:19, 19:20, 19:22, 20:25, 21:26, 23:28, 27:28.

Rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser           200 diváků          7 m hody: 4/4 - 6/5         vyloučení: 4 - 1

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 8/3, Mikolajková 1, Šteffanová 3, Uličná 4, Pašková 3, Dostálová 1, Severová, Kubáčková 3, Salašová, Huráňová 1/1, Ždánská, Gbre Selassie 3.

Trenér: Mg. Jan BĚLKA

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Bíziková, Trochtová 2, Porubská 3, Bérešová 5, Demajová 3. Tulipánová, Veselková, Szarková 13/4, Súkenníková 2, Rácková.

Trenér: PaedDr. Tomáš KUŤKA

 

Komentář k utkání od asistentky trenéra Mgr. Lucie Fabíkové:

Další interligové utkání sehrála olomoucká děvčata s favorizovaným celkem Slovan Duslo Šala. Už od rozvičky byla v hale DHK Zora Olomouc velmi bouřlivá atmosféra, slovenská děvčata doprovodil plný autobus jejich hodně hlasitých fanoušků, a tudíž bylo od začátku jasné, že nás nečeká žádný klidný zápas. Oba týmy nastoupily do utkání velmi zostra, na obou stranách byla k vidění agresivní vysunutá obrana, hrálo se v hodně vysokém tempu a góly padaly hlavně z rychlého přechodu do útoku. I když se skóre neustále přelévalo z jedné strany na druhou, domácí děvčata táhla za kratší konec, soupeřky si udržovaly dvou až tří brankový náskok, o který se starala především ostrostřelkyně Szarková, Olomoučankám dělala problém také rychlá kombinační hra šalanských házenkářek a téměř neomylné dohrávky na pivota.

V postupném útoku  domácích hráček odpovídaly hlavně Katka Růžičková střelbou z dálky a Anička Gebre-Selasie s Bárou Paškovou proskoky na brankoviště. V obraně schytávaly nejvíce ran Lucka Severová s Martinou Uličnou, protože většina akcí soupeře byla zakončována ve středu brankoviště nebo z proskoků, Bára Raníková měla hodně těžkou úlohu, i přesto však pochytala hodně vyložených šancí Slovenek, navíc hrála se zraněným - hodně bolavým - kolenem, tudíž s obrovským sebezapřením. Do šaten odcházely Olomoučanky s dvougólovým mankem, ale s nadějí, že druhý poločas pro ně bude velmi nadějný, protože zatímco Šala hrála téměř celý zápas v šesti lidech, domácí družstvo mělo síly rozloženy na celou lavičku, tudíž měly více fyzických sil. To se sice potvrdilo, domácí házenkářky se snažily hrát velmi rychle a soupeře uběhat, zde se ale projevila jejich nezkušenost, která je v klíčových okamžicích rozhodující, holky kupily příliš mnoho technických chyb a spálily hodně vyložených šancí, naopak slovenské házenkářky byly hlavně při střelách ze spojek velmi přesné a svůj náskok navýšily až na pětigólový rozdíl a už to vypadalo, že je konec zápasu a vše je v režii Šalanek, ale opak byl pravdou.

Domácí děvčata se nehodlala vzdát, vzala na osobku nejlepší střelkyni soupeře Szarkovou, přitvrdila obranu a začala se prosazovat i v útoku, rozstřílely se Tereza Kubáčková s Bárou Paškovou a začala vycházet i spolupráce s pivotem a křídly, kde zakončovaly hlavně Martina Uličná a Jana Šteffanová. Na rozjetou Šalu to však nestačilo, a i když závěr utkání byl velmi napínavý a divoký, Slovenky si náskok uhlídaly a domů odjížděly s jednobrankovou výhrou. I když domácí děvčata prohrála, je potřeba vyzdvihnout jejich velkou bojovnost a chuť prát se o výsledek do poslední minuty, což je obrovským příslibem do budoucna.