English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Starší dorky Zlína a Zory se rozešly smírně

Starší dorky Zlína a Zory se rozešly smírně 10.03.2013 19:31:59 - autor: vasek, přečteno 1311x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 28:28 (14:17)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:5, 5:5, 7:9, 8:10, 9:12, 12:12, 12:16, 14:17 - 15:17, 15:19, 18:23, 20:25, 22:26, 25:27, 25:28, 28:28.

Rozhodčí: J. Smékal, Steiger           95 diváků           7 m hody: 7/4 - 4/2            vyloučení: 2 - 4

Sestavy a branky:
Zlín:
Blažková, Řezníková - Bubláková, Kolářová 2, Krajčová 1, Kalivodová, Kučerová 8/3, Gärtnerová 3/1, Křičková 7, Holčíková 1, Letochová, Dufková 1, Nygrýnová 5.

Trenérka: Renata GERYCHOVÁ

Olomouc: Zuzánková, Nováková - Opletalová, Sovová 3, Fritschová, Jansová 3/1, Sklenářová 2, V. Fryčáková 9, Trumpešová 1, Hochvaldová 1, Slováková 5, Brandýsová, Kratochvílová 4/1, Palátová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké starší dorostenky odjížděly do Zlína s vědomím, že je nečeká žádná selanka, ale soupeř, který má svou nespornou vysokou kvalitu a i když se drží v aktuálním pořadí s mírnou ztrátou na třetím místě, stále číhá na šanci zaútočit na čelná postavení. V obou družstvech nastoupila řada hráček, které jsou v širších nominacích juniorské a dorostenecké reprezentace ČR. Větší zkušenost byla v utkání určitě na straně domácích děvčat, z nichž minimálně pětice hrává pravidelně i v družstvu B žen v 1. lize žen a Nygrýnová má už za sebou i několik úspěšných zápasů v dresu interligového týmu žen. Tyto zkušenosti Olomoucké hráčky postrádají, v B týmu žen se objevuje pravidelně pouze brankařka Zuzánková, která však ve Zlíně do hry prakticky nezasáhla.

Přesto se od prvních minut utkání prosazovaly více hostující hráčky které si od prvních minut budovaly náskok, který se domácímu družstvu podařilo několikrát zlikvidovat, ani jednou v průběhu celého utkání však Hanačky své soupeřky neopustily do průběžného vedení v utkání. Několikrát v průběhu hry se podařilo hostujícímu týmu odskočit do čtyřbrankového vedení (na příklad 12:16, 15:19, 22:26), dvakrát v průběhu vedly už dokonce rozdílem pěti branek a zdálo se, že utkání dovedou k vítězství. Koncovka utkání se jim však nepovedla tak jak si představovaly. V posledních devíti minutách odstavu 22:26 hrály dvakrát v oslabení a přestalo se jim dařit v zakončování, do konce utkání vstřelily za záda brankařky domácích už jen dvě branky zásluhou Venduly Fryčákové, naopak jejich soupeř se trefil šestkrát, z toho dvakrát ze sedmiček a to ještě jeden 7 metrový hod neproměnil. Vyrovnávací branka padla jen pár sec. před závěrečným signálem.

Závěr utkání může naše děvčata trochu mrzet, ztratily výhru několika svými chybami v rozehrávce a nedůsledností v obraně, když se jim nepodařilo eliminovat především střelecky disponovanou spojku Kučerovou a neubránily důsledně ani na pivotu výborně hrající Křičkovou. Z našich děvčat se blýskla několika výbornými zákroky a spolehlivým výkonem Nováková v brance, v obraně odvedly hodně práce především Jansová, Hochvaldová a Slováková, ze spojek se nejvíc dařilo, v prvním poločase Slovákové, Jansová se prosadila až po změně stran, Kratochvílové to „nepadalo" do branky jako v předchozích zápasech. Nejproduktivnější hráčkou družstva se tak stala na křídle hrající Vendula Fryčáková, která se prosadila jak z rychlých brejků, tak i z postupných útoků při zakončování. Celkově je tedy třeba říci, že dělba bodů je nakonec spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti.