English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky Zory si upevnily vedení v soutěži

Mladší dorky Zory si upevnily vedení v soutěži 11.03.2013 08:43:06 - autor: vasek, přečteno 1512x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 18:27 (10:10)

Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:2, 5:4, 6:6, 7:9, 8:10, 10:10 - 10:12, 12:13, 12:16, 14:16, 14:18, 16:20, 16:23, 18:27.

Rozhodčí: J. Smékal, Steiger           52 diváků           7 m hody: 8/5 - 5/3           vyloučení: 2 - 1

Sestavy a branky:
Zlín:
Vašulková, Kryšková - Škodová, Mudříková, T. Krajčová 5/1, Kučerová, Gärtnerová 6/3, Mladenová 3/1, Jagošová 2, J. Krajčová, Holubová, Holčíková, Škrabalová, Jančíková 2.

Trenérka: Hana KOLÁŘOVÁ

Olomouc: Fialová, Zemanová - S. Fryčáková, V. Fryčáková 3, Doleželová, Grygarová, Kašpárková, Zimová 12/3, Chlandová, Hurychová 5, Kummerová, Durčáková 3, Míšová 4, Večeřová.

Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Teprve ve třetím utkání nedělní série ve Zlíně se dočkala Zora výhry. Před utkáním to ale vůbec nevypadalo, že by se mohly Hanačky radovat z vítězství. Také do utkání mladších dorostenek nastoupila zlínská omladina posílená o několik děvčat, která před tím sehrála vyrovnané utkání za starší dorostenky. Napočítali jsme jich v sestavě celkem čtyři, to není kritika, to je jen konstatování jak silný soupeř na naše mladé čekal. Ty se však soupeře nezalekly a celý první poločas s ním hrály naprosto vyrovnanou partii. Smírně také skončil první poločas utkání.

Po změně stran to začalo vypadat, že domácím trochu začínají docházet síly a iniciativu převzaly hostuijící děvčata. Začínaly si postupně budovat náskok, kzterý neustále navyšovaly. Ve 12. minutě vedly rozdílem čtyř branek, ve 20. minutě už si vybudovaly náskok sedmi branek a ten ještě do konce navýšily na celkový devítibrankový rozdíl. Že by domácí doplatily na hromadění únavy svých hráček, které hrlydvě utkání za sebou? Kdo ví.

Každopádně je však třeba vidět výhru hostujícího družstva především v kvalitě svých hráček a předvedené hře. Děvčata hrála s maximálním nasazením a zodpovědným přístupem ke hře od všech hráček. Základem byla velmi dobrá obrana, za kterou se dařilo v brance Fialové, která vstoupila do utkání po deseti minutách hry a několika výbornými zákroky podržela družstvo. Ústřední postavou byla Zimová, které se dařilo jak v obraně, tak i při zakončování akcí a stala se nejlepší střelkyní utkání. Dařilo se také druhé kanonýrce družstva Markétě Hurychové. Svůj nejlepší výkon v kategorii mladších dorostenek předvedla Míšová. Zaslouženou výhrou hostujícího družstva na půdě svého největšího rivala si naše mladší dorostenky pojistily své vedení v soutěži.