English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Páteční kolo s jednou předehrávkou

Páteční kolo s jednou předehrávkou 12.03.2013 09:28:34 - autor: vasek, přečteno 1430x


Následující týden před Velikonocemi je vyhrazen reprezentacím, interliga bude pokračovat až na Velikonoční sobotu a to už bude těsně před posledním zvoněním o tom, kdo bude v závěru 11. ročníku WHIL slavit a komu naopak zbudou oči pro pláč. Dvacátéčtvrté kolo se bude hrát netradičně v pátečním termínu na přání reprezentačních trenérů, kteří chtějí mít své ovečky pohromadě co nejdříve. Ženská reprezentace se sejde v počtu 20 nominovaných v Chebu, kde se bude připravovat před tradičním turnajem, na němž se postupně utkají od čtvrtka do soboty s reprezentačními výběry Rakouska, Švýcarska a Tuniska. Juniorky U19 se sejdou v naší hale v Olomouci, kde budou ladit formu před květnovou kvalifikací o postup na ME a sehrají zde ve středu a ve čtvrtek dvě utkání s reprezentací Polska a v sobotu a neděli ve Vídni nastoupí proti Rakousku.

Před uplynulým kolem jsme vcelku podrobně rozebírali šance a soupeře největších kandidátů na nejcennější kovy a v našich prognózách jsme se nemýlili. Lídr soutěže Baník Most měl v interlize volno (hrál ale první utkání čtvrtfinále Challenge Cupu proti polskému Koszalinu), takže Iuventa Michalovce se mu po výhře nad Porubou přiblížila na rozdíl jediného bodu. Družstva druhého sledu svorně vyhrála (Veselí nad Slavií, Partizánske nad Sencem a Šaľa v Olomouci), takže ztrátu utrpěla jen zatím čtvrtá Slavia porážkou ve Veselí. V závěru tabulky vyhrál Zlín nad poslední Nitrou a v jihočeském derby Písek nad Jindř. Hradcem. Naše děvčata i přes nejtěsnější porážku s favorizovanou Šaľou už mohou být úplně klidná, protože jejich první místo do nadstavby ve své skupině už nemůže nikdo ohrozit.

Také následující 24. kolo bude mít několik hodně důležitých a zajímavých střetnutí. Už ve středeční v předehrávce (Most hraje o víkendu odvetu čtvrtfinále Evropského poháru v Polsku) musí Baník Most potvrdit své prvenství výhrou nad nevyzpytatelným Sencem a jeho pronásledovatel Iuventa bude hrát v pátek v Šaľe. Potvrdit zisk bronzové medaile z WHIL mohou potvrdit Sokolky z Poruby v utkání proti Partizánskemu. Naše družstvo pojede do Prahy k utkání proti Slavii. Volný los má družstvo HC Zlín.

Středa 13. března 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - ŠKP Piccard Senec
Černé anděly čeká před reprezentační přestávkou pořádná porce. V interlize si nemůže dovolit jakékoliv zaváhání. Hráčky Iuventy čekají jako hladoví vlci na to, aby je sesadily z jejich trůnu, i když vědí, že ani ony si nemohou dovolit ztratit. Severočešky po středeční interlize pojedou do Polska, kde budou usilovat o historický postup do semifinále Evropského poháru. Ani po reprezentační pauze však nebudou mít ještě nic jisté, protože je v posledních dvou kolech čekají snad nejnáročnější zápasy ze všech družstev interligy. Čeká je totiž ještě v předposledním kole doma Poruba a dlouhodobou část zakončí v Šaľe. Důležité pro jejich celkové vítězství v interlize je zisk všech bodů, které ještě mohou získat. Jakákoliv ztráta by mohla být pro ně naprosto smrtící. Navíc musejí mít po závěrečném účtování nejméně o bod víc než Iuventa, protože ve vzájemných zápasech má v případě rovnosti bodů výrazně navrch jejich soupeř. Čeká nás tedy rozhodně už ve středu zajímavé utkání. Jejich soupeřky ze Sence mají opravdu hodně nevyzpytatelné výsledky, dovedou překvapit jak příjemně, tak i hodně nepříjemně. Hvězdy typu Pollákové, Dubajové, Kodajové, Weibelové, Štetákové atd. mají potenciál k tomu, poradit si s každým soupeřem. Výsledek vzájemného utkání z podzimu na Slovensku, kde Most vyhrál vysoko 21:34, není pro tuto chvíli vůbec důležitý. Favoritem utkání však je Baník Most.

Pátek: 15. března 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - DHK Z0RA Olomouc
Utkání dvou tradičních soupeřů, jejichž střetnutí většinou přinášela kvalitní házenou a nejednou skončila překvapivými výsledky. Příznivci obou týmů, zejména těch olomouckého družstva mohou utkání sledovat v přímém přenosu na TV v internetovém vysílání na Sport ŽIVĚ, příznivci pražského celku se snad dostaví osobně do Edenu, aby shlédli utkání na vlastní oči. Hráčky domácího družstva ještě nemají vyřešenu tajenku třetí pozice pro nadstavbu, v níž však až o tolik nepůjde, protože ve skupině 1 - 4 se započítávají body ze všech odehraných zápasů a družstva nezískávají ani žádné bodové bonifikace. Medaile z WHIL už visí také hodně vysoko, čtyřbodová ztráta na Porubu je už asi nedostižná, Poruba ještě hraje do konce základní části dvakrát doma a lze tedy předpokládat, že potřebné dva body lehce získá. Slavistky se tedy mohou v klidu chystat na boje v nadstavbě, kde se bude hrát zejména o český bronz a tam je do konce ještě hodně daleko. Naše děvčat mají „splněno", mohou hrát uvolněně a utkání si užít, samozřejmě stále jde o interligový zápas a ten se bude určitě hrát naplno s plným nasazením. Hanačky mají za sebou sympatický výkon doma proti Šaľe a mohly by se pokusit v Praze překvapit, i když zatím na hřištích soupeřů v této sezoně vyhrály pouze u obou jihočeských soupeřů. Favoritkami však budou domácí hráčky, které vyhrály i podzimní zápas v Olomouci 21:27.

Pátek 15. března 2013 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce
Jedno z rozhodujících utkání o titul šampiona WHIL uvidí diváci na jižním Slovensku, v souboji dvou slovenských gigantů. Cíl domácího družstva je jasný, udržet v posledních kolech pod sebou Partizánske a vstoupit do play-off ze druhé pozice. Může se jim to podařit i přesto, že je čeká hodně krutý závěr (d-Michalovce, v-Partizánske a d-Most), jejich soupeř v souboji Partizánske má totiž neméně těžký los (v-Poruba, d-Šaľa a v-Slavia) a ani případná výhra ve vzájemném utkání na tom nemusí nic změnit. Hostující Iuventa nesmí ztratit ani bod, chce-li si zachovat naději na celkové vítězství, osud však nemá ve svých rukou, ale musí čekat na to, jak si povedou Severočešky ve zbývajících zápasech. Utkání nemá favorita, podzimní vzájemné utkání na Zemplíně vyhrály vysoko Michalovce 38:28.

Pátek 15. března 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - Danlog Partizánske
Poruba už žije v současné době jen u teorie. Lepší než bronzové medaile může získat už jen teoreticky, stejně jako by mohla o ně přijít pouze za určitých předpokladů. Jisté je, že by v Ostravě nemuselo jít o nervy drásající souboj, ale o poklidnou, svéží házenou ladící oku diváka. To samé se dá totiž říci i o jejich soupeřkách ze Slovenska, které mají jediný cíl, předstihnout Šaľu na druhé pozici slovenského play-off. Tohoto cíle však mohou dosáhnout jen za předpokladu plného bodového zisku ve zbývajících zápasech, ale při vší úctě k ambicioznímu celku, vyhrát s Porubou, Šaľou a Slavií bez jakékoliv ztráty se jim jen těžko podaří. Od utkání očekáváme kvalitní házenou, obě družstva disponují výbornými hráčskými kádry, takže nic nechybí k naplnění velkého očekávání. Na podzim vyhrála Poruba v Partizánskem 24:30 a bude favoritem i tentokrát.

Pátek 15. března 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř.Hradec - Britterm Veselí n.M.
U Vajgaru by mělo mít utkání jednoznačný průběh, panenky z Veselí po výměně trenéra šlapou, trochu je sice přibrzdila porážka v Šaľe, ale družstvo vypadá, že ví co chce. Cílem je česká medaile, cesta k ní však jetš bude hodně dlouhá a trnitá. Domácí Jindř. Hradec se po posledních dvou porážkách propadl na předposlední místo v tabulce a jen těžko se mu podaří zahájit nadstavbu jinak než z posledního místa bez bodového bonusu. Pikantní pro utkání je to, že dlouholetý trenér domácích René Kumpán, bude tentokrát sedět na opačné lavičce. Favoritem v utkání bude Veselí, které na podzim doma s Jihočeškami vyhrálo vysoko 33:20.

Pátek 15. března 2013 v 18:00 hod.: UDHK ŠG Nitra - Sokol Písek
Domácí Nitra podstoupí svůj další boj o zisk prvních bodů v soutěži, jejich soupeř sice figuruje v tabulce také v její dolní polovině, ale především výsledek v jihočeském derby v minulém kole jej opravňuje k optimismu. Sokolky budou také určitě chtít využít volného losu jejich největších konkurentek v boji o lepší výchozí postavení pro nadstavbu HC Zlín a zaútočit na jejich postavení. Rozhodující utkání v tomto minisouboji bude však až po reprezentační přestávce, kdy do Písku zavítá právě Zlín. V případě, získají-li Jihočešky z obou těchto zápasů všechny body, bude rozhodnuto už před posledním kolem, ve kterém budou Písečanky odpočívat. Nitra už se asi smířila s realitou posledního místa a je otázka, zda družstvo uvidíme i v dalším ročníku WHIL. Na podzim v Písku vyhrály domácí vysoko 33:20.