English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V Olomouci se představí kandidát postupu do WHIL

V Olomouci se představí kandidát postupu do WHIL 13.03.2013 15:15:23 - autor: , přečteno 1618x

 

Nedělní odpoledne je vyhrazeno v našem klubu házené rezervního družstva žen v 1.lize a zápasům dorosteneckých celků. Všechna družstva hrají v nejvyšších českých soutěžích, patří ke špičce, takže i jejich soupeři patří k tomu nejlepšímu, co je v daných kategoriích k vidění. V neděli můžeme sledovat v Olomouci vážného kandidáta na postup do interligy. Klub házené z Plzně se vůbec netají svými ambicemi a dělá všechno pro to, aby se v Plzni od nové sezony opět hrála nejvyšší soutěž házenkářek. V Plzni pracují dlouhodobě velmi dobře s mládeží, takže vůbec nepřekvapuje, že i družstvo starších dorostenek přijede na Hanou v roli lídra soutěže. Přetahuje se totiž o prvenství především s našimi dorostenkami, takže budeme moci sledovat střetnutí prvních dvou týmů aktuálního pořadí.

Aktuální tabulka 1. ligy starších dorostenek je poněkud nepřehledná, družstva mají odehrán nestejný počet utkání, stále ale platí, že o medailích se rozhodne mezi první šesticí týmů a každá ztráta bodů může být pro kohokoliv rozhodující. Podle počtu ztracených bodů mají nejblíže k prvenství právě celky obou nedělních soupeřů HC Plzeň a Olomouc, kteří ztratili po 4 bodech, Slávia nasbírala 6 ztracených bodů, Zlín a Písek už ztratily po devíti bodech a H. Brod zaznamenal už mínus 12 bodů. Nedělní vzájemný souboj obou soupeř je zajímavý ještě z jednoho pohledu. Družstvo Plzně získalo v prvních pěti jarních utkáních plný počet bodů, tedy stejně jako v prvních pěti kolech na podzim. Hanačky hrály zatím pouze čtyřikrát a před týdnem ve Zlíně remizovaly, mají tedy na jaře o jeden získaný bod méně. Výsledkově se na podzim situace začala lámat právě od pátého kola, kdy Olomoučanky vyhrály v Plzni 24:25. Utkání třetího olomouckého družstva - mladší dorosenky v neděli neuvidíme, mají v tomto kole volný los.

1.liga ženy:
Neděle 17. března 2013 ve 12:30 hod.: DHK ZORA Olomouc „B" - HC Plzeň

Lídr soutěže HC Plzeň v soutěži ztratil pouhé tři body, ten poslední před týdnem v domácím prostředí, když remizoval se Sokolem Vršovice 25:25. Naše bývalá dorostenka Eva Siudová, která hraje už několik roků právě za Vršovice, nastřílela v Plzni 14 branek. Jedinou porážkou Plzně v soutěži je prohra v Praze se Slavií B na podzim 23:19. Plzeňský klub staví především na svých dorostenkách, které také tvoří základ družstva žen usilujícího o postup do WHIL. V hráčském kádru jsme napočítali celkem pět hráček, které pravidelně nastupují v obou družstvech a také rozhodují většinu zápasů. Zejména trojice juniorských reprezentantek Jeřábková, Šelajsová a Vlachová se svými 219 vstřelenými brankami je autorkami více než poloviny všech branek celého družstva Západočešek v soutěži a figurují v nejúspěšnější desítce prvoligových střelkyň. Ze zkušenějších hráček,  23 letá Kubešová vstřelila celkem 48 branek. Oporami družstva jsou i obě brankařky, především Kristýna Vídršperková patři k nejlepším v celé soutěži. Při utkání v Ostravě před dvěma týdny se vážně zranila pivotka Lada Vaňková, což je pro družstvo dosti zásadním oslabením.

Olomoucká rezerva nemůže v posledních zápasech jaksi najít rytmus, tři porážky v odvetné části, které se projevily propadem družstva z druhého na čtvrté místo, byly dost zbytečné, hlavně ta doma s Otrokovicemi a v Porubě, když před týdnem ve Zlíně nastoupil soupeř hodně posílený hráčkami z interligy, takže naše děvčata na výhru moc myslet nemohla. Navíc nemohly nastoupit ani některé nemocné hráčky. Interliga se hraje tento týden v pátek, je tedy otázka koho trenér A týmu uvolní pro potřeby družstva v 1. lize. Věříme ale, že děvčata ať nastoupí v jakémkoliv složení, podají bojovný výkon a favoritovi jeho cestu za ziskem bodů důležitých pro případný postup do WHILky hodně znepříjemní.

1. liga starší drostenky:
Neděle 17. března 2013 ve 14:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Plzeň

Družstvo Plzně spoléhá také v soutěži starších dorostenek na stejnou trojici juniorských reprezentantek jako družstvo žen, jejich podíl na vstřelených brankách družstva je však ještě vyšší (nastřílely celkem 231 branek). V družstvu dorostenek hrají ještě další dvě hráčky, které nastupují také v družstvu žen (Zunová a Šindelářová). Větší podíl na hře družstva však má mimo trojice nejlepších, dalších pět mladších děvčat, která hrávají se staršími dorkami, ale jsou oporami také družstva mladších dorostenek (Levorová, Drozdová, Daňková, Janošková a Šulcová). Je otázka kdo z nich přijede do Olomouce a které z hráček mladších dorostenek Plzně nastoupí v Praze Hájích, kde mladší dorostenky ve stejnou dobu hrají. Každopádně je třeba počítat s tím, že družstvo nastoupí do utkání dorostenek na Hané v nejsilnějším složení.

Naše družstvo se na střetnutí, které může být jedním z klíčových pro vývoj situace v tabulce, pečlivě připravuje, i když příprava je částečně narušena soustředěním dorostenecké reprezentace tento týden v Otrokovicích, kde jsou z družstva Kratochvílová a V. Fryčáková, ale také plzeňačky Jeřábková s Levorovou. Družstvo by mělo nastoupit kompletní (samozřejmě ještě bez T. Fryčákové), a trenéři budou spoléhat na své opory Jansovou, Trumpešovou, Slovákovou, Kratochvílovou, V. Fryčákovou, Hochvaldovou a další, důležitý bude také výkon brankařek, zejména pak Novákové a Zuzánkové.

V obou utkáních můžeme očekávat kvalitní a vyrovnanou házenou, na kterou stojí za to se přijít podívat.