English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Kandidát na postup do WHIL to v baráži nebude mít lehké

Kandidát na postup do WHIL to v baráži nebude mít lehké 17.03.2013 19:23:30 - autor: vasek, přečteno 1703x


DHK ZORA Olomouc „B" - HC Plzeň 27:31 (13:18)

Průběh utkání: 0:1, 1:3, 4:3, 4:6, 6:8, 6:10, 7:12. 8:14, 11:16, 13:18 - 14:20, 15:21, 21:21, 23:22, 25:25, 25:28, 26:30, 27:30, 27:31.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch                70 diváků                7 m hody: 4/3 - 2/1                               vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc „B": Rašková, Zuzánková - Žáková, Kosová 3/2, Konečná, Smékalová 3, Salašová 7/1, Macharáčková 1, Samcová 5, Turková, Koppová 5, Studená 1, Růžičková D., Pašková 2.

Trenérka: Mgr. Zuzana COUFALOVÁ

Plzeň: Machová, Vidršperková - Vlachová 7, Vágnerová, Jeřábková 10, Kovaříková 1, Šelajsová 7, Zunová, Němcová 2, Kubešová 4.

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

V utkání 1. ligy žen se hrála rychlá a bojovná házená, bohužel mnohdy i na úkor přesnosti a proměňování vyložených šancí oběma družstvy. S výjimkou prvních minut utkání tahaly za kratší konec po většinu prvního poločasu domácí děvčata. Jejich soupeř po několika minutách hry převzal otěže utkání a postupně budoval náskok. Ve 20. minutě vedl poprvé rozdílem pěti branek 7:12 a stejný rozdíl svítil na ukazateli skóre i po skočení prvního poločasu. Po změně stran se podařilo domácím od 6. do 11. minuty šňůrou pěti branek vyrovnat a dokonce se ujaly vedení 23:22 a 24:23. Ještě ve 21. minutě byl stav utkání 25:25 a vše nasvědčovalo dramatické koncovce.

Závěr utkání však zvládly daleko lépe hostující hráčky, které na dvě přesné střely domácích v posldích osmi minutách, dokázaly odpovědět šesti zásahy za záda Zuzánkové a rozhodly tak o svém vítězství. Výsledek je pro domácí děvčata do jisté míry krutý, byly totiž soupeři více než vyrovnaným soupeřem, západočešky však předvedly, že z minima se dá někdy vytěžit maximum a že trojice výborných hráček, které prakticky odehrály celé utkání bez střídání neměly moc problémů přehrát kompletní sestavu domácích. Spíš se očekávalo, že plzeňačky neustojí tlak pravidelně střídajících domácích děvčat, fyzicky však utkání vydržely až do závěru, kdy se jim dařilo i přesně zakončovat.

V domácím družstvu spolehlivě zachytaly obě brankařky, Rašková v prvním poločase měla zpočátku problémy s přesnou a rasantní střelbou hostujících spojek, Zuzánková po přestávce, spolu s dobrou vysunutou obranou, byla jednou z hlavních protagonistek výsledkového obratu domácích. Z hráček v poli se nakonec nejvíc dařilo Ivaně Salašové, která toho ale při své obrovské rychlosti také dost kazila, prosadila se také Adéla Samcová, při tlaku ve druhém poločase toho hodně naběhala a také úspěšně zakončila Martina Koppová, která ale, byla žel jediná mimo spojek, která se v utkání prosadila. Kosová vnesla do hry domácích potřebný klid. Více se očekávalo od dvojice hráček z interligového kádru Smékalové a Paškové, která se trefila až ve druhém poločase.

V družstvu hostí byla rovněž spolehlivá brankařka Vidršperková, která potvrdila své kvality, z osmi hráček v poli, které měla trenérka hostí k dispozici, byla daleko nejlepší trojice juniorských reprezentantek Jeřábková a dvojice levaček Vlachová s Šelajsovou, které obstaraly 24 vstřelených branek celého družstva. Střelecky se dařilo také Nikole Kubešové. Družstvo Plzně má po posledních utkáních několik zraněných hráček, úzký kádr však nevzbuzuje příliš optimismu pro případnou baráž o postup do interligy, o který je v Plzni velký zájem a vše se podřizuje tomuto cíli.