English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Nejlepší české házenkářky do 19 let se připravují v Olomouci

Nejlepší české házenkářky do 19 let se připravují v Olomouci 18.03.2013 14:43:54 - autor: , přečteno 1542x

Předposlední přípravou na blížící se kvalifikaci o postup na ME v Dánsku, bude pro juniorský výběr házenkářek do 19 roků tréninkový kemp v Olomouci, v hale DHK ZORA Olomouc. Kvalifikační turnaj se uskuteční ve dnech 17. - 19. května v Novém Veselí na Vysočině a soupeřkami našich děvčat budou juniorky Maďarska, Izraele a Ukrajiny. Na vlastní ME, které se uskuteční od 1. do 11. srpna letošního roku v Dánsku postoupí ze skupiny dvě družstva. Jistotu účasti na ME mají už pořádající země Dánsko a další dva medailisté z ME „17" v roce 2011 - Rusko a Norsko. Ostatní celky byly vylosovány do sedmi skupin, z prvních šesti postoupí dva nejlepší, z poslední sedmé pouze vítěz.

Rozlosováí všech kvalifikačních skupin:
1. skupina: Maďarsko, Česko, Izrael, Ukrajina
2. skupina: Francie, Portugalsko, Černá Hora, Itálie
3. skupina: Švédsko, Německo, Turecko, Finsko
4. skupina: Rumunsko, Polsko, Slovinsko, Velká Británie
5. skupina: Holandsko, Rakousko, Bulharsko, Arménie
6. skupina: Chorvatsko, Španělsko, Litva, Švýcarsko
7. skupina: Slovensko, Srbsko, Island, Moldávie

Juniorská reprezentace do 19 roků vznikla z celku dorostenek, které v minulém roce přivezly bronzové medaile ze švédského Eura a na MS v Srbsku, obsadila 13. místo. Favoritkami naší kvalifikační skupiny bude Maďarsko, oba další soupeři jsou „hratelní" a mladé české házenkářky jsou odhodlány se o postupovou šanci porvat.

V rámci probíhající přípravy sehrají juniorky čtyři mezistátní zápasy, dvakrát se v Olomouci střetnou s Polskou reprezentací a o víkendu pojedou ke dvěma zápasům do Vídně proti reprezentaci Rakouska.

Na soustředění v Olomouci uvítali trenéři Lubomír Krejčíř a Jan Slavík hráčky:
Brankařky: Anežka Zuzánková (Olomouc), Eliška ŠÍBROVÁ (SVŠ Plzeň), Petra Kudláčková (Slavia Praha).
Hráčky: Kristýna Vlková, Zuzana Dufková, Gabriela Nygrýnová, Denisa Kamenářová (všechny Zlín), Vendula Šelajsová a Adnrea Vlachová (obě HC Plzeň), Jarmila Trumpešová, Nikola Jansová a Kateřina Slováková (všechny Olomouc), Tereza Vysloužilová (Otrokovice), Tereza Pokorná a Eliška Jačková (obě Slavia Praha), Dominika Blullová a Veronika Malá (Písek).

Přejeme děvčatům i jejich realizačnímu týmu příjemný pobyt v Olomouci a bezproblémovou přípravu.

Dvě oficiální mezistátní utkání v Olomouci proti Polsku budou sehrána ve středu večer v 18:00 hod., odveta ve čtvrtek dopoledne v 10:30 hod. Přijďte shlédnout naše naděje, mezi kterými bude i několik olomouckých házenkářek. Vstup na obě tkáí je volný.