English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky Zory v Žákovské lize postoupily i když se jim nedařilo

Starší žačky Zory v Žákovské lize postoupily i když se jim nedařilo 25.03.2013 14:37:06 - autor: , přečteno 3946x

Družstvo starších žaček DHK Zora Olomouc se o tomto víkendu zúčastnilo 4. kola Žákovské ligy, jejímž pořadatelem byl oddíl HC Plzeň. Virová onemocnění hráček, školní lyžařské výcviky a jarní prázdniny měly tentokrát velký vliv na nedostatečné přípravě družstva v měsíci březnu a celkově velmi nevýrazném a slabém herním projevu ve všech utkáních tohoto turnaje. Dobré pohodě též nepřispěl ani páteční odjezd z Olomouce s velkým zpožděním vlaku, následnou ztrátou přípoje v Praze a příjezdem do Plzně v pozdních večerních hodinách.

V prvním utkání olomoucké házenkářky nastoupily proti DHC Plzeň . Plzeňské hráčky si stále udržovaly mírný brankový náskok až do celkového vítězství 13:11.

Ve druhém utkání proti domácímu celku HC Plzeň již holky nastoupily s větší vůlí po vítězství. Po vyrovnaném prvním poločasu se začaly více prosazovat a bez větších problémů si připsaly 2 body za vítězství 16:9.

Třetí utkání proti HC Háje bylo ukázkou jednoduché, rychlé a moderní házené. Tentokrát však pouze v podání jednoho družstva, hráček z pražského Jižního Města. První poločas jim vyšel na sto procent. Jejich akce jen zcela výjimečně končily neúspěšně a za 15 minut stačily nastřílet 12 branek. Teprve ve druhé půli se hra částečně vyrovnala. Přesto prohra 20:10 je zatím nejvyšší ze vzájemných soubojů s tímto celkem.

Do čtvrtého utkání proti Jiskře Havlíčkův Brod Zoračky nastoupily s pauzou pouze jednoho utkání. Hráčky soupeře toho dokonale využily, hrály rychleji, uvolněněji a na jejich vítězství 20:16 se výrazně podílely především spojky Zuzana Vopěnková a Jitka Brožová.

V posledním utkání proti SHK Kunovice hráčky nenechaly nic náhodě, průběh celého zápasu měly plně pod kontrolou. Za vítězství 14:9 si připsaly další dva důležité body a zajistily si tak postup do 5. kola ŽL.
Do tohoto kola zbývají tři týdny. Všichni věříme, že se v tomto období dají hráčky opět zdravotně do pořádku, vrátí se jim sebevědomí a naváží tak na velmi dobré výkony z předchozích kol ŽL.

Sestava a branky: Ošlejšková, Pašková - Vítková 7, Glogarová 1, Králová 4, Žáčková 19, Konůpková 11, Řezníčková 13, Studená 2, Soukupová 3, Tkadlecová 1, Vaňková 6, Konečná

Trenéři: Miloš Haloun a Jaroslav Soukup

Tabulka:

 

1.            HC Háje                        5   5   0  0     105 : 50 10

2.            DHC Plzeň A                5   4   0  1       66 : 62   8

3.            J. Havl. Brod                 5   3   0  2       73 : 66   6

4.            DHK Zora Olomouc      5   2   0  3       67 : 71   4

5.            HC Plzeň                       5   1   0  4      57 : 79   2

6.            SHK Kunovice               5   0   0   5     49 : 89   0

 

 

V 5. kole se starší žačky DHK Zora Olomouc utkají s družstvy HC Zlín A, DHC Plzeň, Slavií Praha a HC Zlín B.