English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Předposlední kolo WHIL se hraje na Bílou sobotu

Předposlední kolo WHIL se hraje na Bílou sobotu 27.03.2013 15:10:47 - autor: , přečteno 1419x

Titulek článku není úplně přesný. Ano, na Bílou sobotu se mělo podle rozpisu WHIL hrát předposlední kolo interligy, s jednotným začátkem od 18:00 hod. Mělo, ale nebude. Dvě utkání se od nařízeného jednotného začátku liší. Na východním Slovensku se začne o 30 minut dříve, Iuventa nastoupí od 17:30 hod. proti Slavii Praha, ale v Nitře už se bude hrát o dva dny dříve. Ve čtvrtek 28. března nastoupí v Nitře proti domácím, Britterm Veselí. Neznáme sice důvody změněných začátků, ale pokud je nařízen jednotný začátek kvůli regulérnosti závěru soutěže, měl by platit bez výjimky pro každého. Už dnes však už také víme, že i poslední kolo nařízené rozpisem odehrát ve stejnou dobu bude mít svou výjimku. Jedno z klíčových utkání celé soutěže mezi Šaľou a Baníkem Most, se bude z důvodu startu Mostu v semifinále Challenge Cupu předehrávat už ve středu 03. 04. 2013, což do jisté míry Baník Most znevýhodňuje.

Také předposlední kolo přinese několik zajímavých zápasů, které mohou na jedné straně potvrdit současné postavení týmů v tabulce, nebo v některých případech ještě probudit poslední naděje. Největší pozornost bude asi napnuta do severních Čech, kde Černí andělé, kteří trůní v čele soutěže, přivítají adepta na bronzové medaile - Sokol Poruba. Další dvě utkání hraná v Česku postaví proti sobě družstva ze spodní části tabulky, v Písku budou usilovat domácí hráčky o body, aby se dostaly v tabulce před Zlín a pokusily se získat pro sebe dvoubodovou bonifikaci pro nadstavbu, protože pro ně dlouhodobá část končí právě v sobotu a v posledním kole mají volný los. Druhé utkání se hraje na Hané, kde bude mít druhý jihočeský zástupce možnost pokusit se také na poslední chvíli dosáhnout na bonifikaci. V trojici zápasů hraných na Slovensku si asi výhru nedá vzít Veselí v Nitře, oba zbývající duely budou mít svůj náboj. Na Zemplíně nesmí Iuventa proti Slavii zaváhat, musí naopak čekat na klopýtnutí Mostu, v Partizánskem svedou dvě slovenská družstva, která se za dva týdny střetnou v semifinále play-off souboj o to, kde bude série zahájena. Jde však jen o teoretický souboj, Partizánske by muselo nad Šaľou vyhrát o více než 14 branek a to je hodně odvážná myšlenka. Volný los má tentokrát ŠKP Piccard Senec.

Čtvrtek 28. března 2013 od 18:00hod.: UDHK ŠG Nitra - Britterm Veselí n.M.
V předehrávce v Nitře budou určitě nabuzeny domácí házenkářky po svém premiérovém zisku bodů v této sezoně před dvěma týdny proti Písku a budou chtít potvrdit svou stoupající výkonnost. Budou ale mít proti sobě úplně jiného soupeře, než byly v letošní sezoně tápající jihočešky. Nitra spoléhá zejména na jednu z nejlepších střelkyň interligy - Jasmínku Vargovou, která je aktuálně na 4. místě střelecké tabulky. Jí v současnosti sekundují pouze mladé spojky Sýkorová a Königová. To nový trenér Veselí René Kumpán má k dispozici zkušený kádr ostřílených házenkářek, kam se po zranění vrátila navíc Kristýna Salčáková, fit je už také Drotárová, takže palebná síla Veselí je zase kompletní. V utkání očekáváme jednoznačný průběh s výhrou Moravanek, které už sice na interligové medaile nedosáhnou, pro nadstavbu je však dobrý každý získaný bod a pro dva z nich si určitě Panenky do Nitry pojedou.

Sobota 30. března 2013 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha.
Iuventa se ještě nevzdala myšlenek na zisk zlatých medailí, osud ale nemá ve svých rukou, trumfy třímají Černí andělé. Slovenky s početnou enklávou Ukrajinských a dalších zahraničních hráček, musí získat oba body a čekat, že při předpokládaném zisku i v posledním kole v Jindř. Hradci jim nakonec pomůže Šaľa v posledním dějství a sebere body Mostu. Slavistky mohou v Michalovcích hrát v poklidu, na medaile už asi nedosáhnou, naopak si ale musejí hlídat Veselí, které je může obrat i o zatím čtvrtou příčku celkového pořadí.

Sobota 30. března 2013 v 18:00 hod.: Danlog Partizánske - Slovan Duslo Šaľa
Slovenské derby dvou sousedů v tabulce a také dvou soupeřů, kteří se potkají znovu v semifinále play-off. Šaľa je v tabulce před Partizánskym s náskokem čtyř bodů a stejné pořadí obou soupeřů lze očekávat i po skočení základní části soutěže. Partizánské může svého soupeře předstihnout pouze v případě, vyhraje-li obě zbývající utkání a to dnešní vyšším než 14 bodovým rozdílem a to se zdá v současné době jako hodně málo pravděpodobné.

Sobota 30. března 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - Sokol Poruba
Největší šlágr kola, utkání, ve kterém to bude určitě jiskřit. Zejména domácí tým Černých andělů má velkou motivaci vyhrát. K zisku premiérového titulu vítěze WHIL musí naplno bodovat, dva body za nimi totiž číhají Michalovce čekající na svou příležitost. Na Baník čeká v posledním kole venku Šaľa (hraje se už ve středu 3. dubna) a získat tam body bude pro něj hodně obtížné. Mezi oběma týmy je navíc rivalita, která může vyvrcholit po základní části v nadstavbě při boji o titul, oba soupeři by si tedy potřebovali připsat cenné body do tabulky pro nadstavbu. Baník Most navíc čekají v tomto období dvě utkání semifinále Challenge Cupu, tedy předehrávky v týdnu před posledním kolem základní části a za týden před prvním kolem nadstavby, kdy nastoupí v EP proti tureckému Üsküdaru B.S.K.

Sobota 30. března 2013 v 18:00 hod.: Sokol Písek - HC Zlín
Domácí družstvo se v utkání rozloučí s letošním ročníkem WHIL, v posledním kole bude mít volný los, proto potřebuje pro nadstavbu získat nějaký ten bonifikační bodík právě proti soupeři, se kterým válčí o nejlepší postavení pro nadstavbu. Oba jeho nejbližší soupeři Zlín a Jindř. Hradec, mohou při dobrých výsledcích Sokolky předstihnout a přenechat jim poslední pozici pro vstup do nadstavby, tedy vstup s nulou na svém kontě. Zlín ještě hraje dvě utkání, má v současnosti o bod víc než Jihočešky a výhra v Písku by znamenala jistotu zahájení nadstavby z druhé pozice. V posledním kole hraje navíc doma, i když jeho soupeř Veselí nepřidává příliš optimismu.

Sobota 30. března 2013 v 18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec
Hanačky v tomto měření sil hrají opravdu jen o prestiž, mají své jisté, postup do nadstavby z první pozice a k tomu čtyřbodovou bonifikaci. Mají ale velkou šanci dostat se v celkovém pořadí před Senec na 8. příčku a to také není k zahození. Při výhře doma s Jindř. Hradcem by se dotáhly na rozdíl jediného bodu za ŠKP, který má volný los a v posledním kole ho čeká zápas v Ostravě proti silné Porubě, zatímco Olomoučanky mohou uspět v Nitře i když ani tam to nebude úplně jednoduché. Jihočešky zase mají před sebou vidinu dostat se před své jihočeské kolegyně, vývoj však nemají zcela ve svých rukou, musejí počkat na to, jaký výsledek právě Písek doma uhraje. Nebude-li J. Hradec bodovat v Olomouci, jeho šance na úspěch by byla v posledním kole téměř nulová, protože bude hrát v Michalovcích.