English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Tři červené karty v Olomouci - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!!

Tři červené karty v Olomouci - DOPLNĚN KOMENTÁŘ !!! 30.03.2013 23:17:30 - autor: , přečteno 2090x


DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 37:20(23:11)

Průběh utkání: 1:0. 1:1, 4:3, 7:5, 8:5, 8:6, 10:7, 13:8, 16:10, 23:10, 23:11 - 25:12, 26:14, 27:16, 33:18, 35:19, 37:20.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš              180 diváků                  7 m hody: 4/3 - 7/5              vyloučení: 8 - 8, čerená karta za třetí vyloučení Severová (Olomouc) a Matoušková (J.Hradec), přímá červená karta Eliášová (J.Hradec).

Sestavy a branky:
Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková 5/1, Mikolajková 2, Uličná 1, Remešová, Pašková 1, Dostálová 2, Severová 1, Kubáčková 3, Salašová 6, Huráňová 8/2, Ždánská 2, Gebre Selassie 1, Fabíková 5.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Jindř. Hradec: Zimová, Lavická - Horečková, Kohoutová 3, Matoušková 1, Eliášová, Zbožínková 4, Markesová, Desjardins 2/1, Jonová, Krupicová 10/3, Maryšková.

Trenér: Karel PETRŽALA

Komentář k utkání od asistentky Mgr. Lucie Fabíkové

K předposlednímu kolu základní části interligy nastoupily olomoucké házenkářky proti jihočeskému družstvu z Jindřichova Hradce. Olomoučanky ladí formu před nástavbovou částí interligy, a proto šly do utkání s jasným cílem zvítězit a upevnit si tak vedoucí pozici ve své skupině v bojích play out. Od svého soupeře očekávaly domácí velký boj, kterým jsou Jihočešky pověstné, tato skutečnost se však překvapivě potvrdila pouhých zahajovacích deset minut prvního poločasu, kdy přestože Olomoučanky od začátku vedly a udržovaly si dvougólový náskok, Jindřichův Hradec se nevzdával a domácím nic nedaroval. Jakýsi zlom nastal zhruba v polovině prvního poločasu, domácí tým vysunul obranu, výrazně tím eliminoval střelecké pokusy hostujících spojek a převážně z rychlých útoků navyšoval svůj náskok,na což Jihočešky nedokázaly odpovědět a v podstatě už v poločase, kdy domácí vedly 23:11, bylo rozhodnuto o výsledku zápasu.To se také potvrdilo a nutno podotknout, že druhá půle nebyla pro diváky moc atraktivní, Jindřichův Hradec rezignoval a také na Olomoučankách se místy projevila určitá nesoustředěnost a z ní nepřesnosti, což ale nic nemění na situaci, že domácí tým na hřišti jasně dominoval, hrál s celou lavičkou a mohl si vyzkoušet všechny herní varianty, které potřeboval. Kaňkou na sobotní výhře je stále ještě nevyléčené zranění Báry Raníkové, která musela být už prvním poločase střídaná, nicméně Lucie Rašková si také sjednala u soupeřek respekt a podala výborný výkon. Celé utkání se vyznačovalo velkou tvrdostí na obou stranách a také nebývalým počtem dvouminutových trestů a červených karet, které byly hned tři, dvě na straně Jindřichova Hradce, tu olomouckou inkasovala Lucie Severová za třetí vyloučení.
Pro domácí tým byl tento zápas důležitý hned z několika faktorů - chtěl nabrat sebevědomí do nástavbových bojů, kde bude Jindřichův Hradec jejich prvním soupeřem a také si potřeboval vyzkoušet všechny hráčky v různých herních systémech a v neposlední řadě se na výhře jak minutově, tak gólově podílely všechny hráčky, takže z tohoto pohledu byl zápas velmi dobrou přípravou na nadcházející nadstavbu.