English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O interligovém titulu se rozhodne v předehrávce

O interligovém titulu se rozhodne v předehrávce 03.04.2013 08:38:53 - autor: vasek, přečteno 1320x

Poslední kolo ročníku 2012/13 má před sebou interligová soutěž házenkářek, poslední údery míčů na hracích plochách a poslední vstřelené branky budou k vidění v sobotním podvečeru, kdy základní část WHIL skončí. O všem podstatném je prakticky rozhodnuto, čeká se jen na to, kde vypukne gejzír radosti a nadšení, kdo naopak bude utírat slzy zklamání. To vše bychom měli znát už ve středečním večeru, kdy bude hráno rozhodující utkání v Šaľe, kam se budou upírat zejména zraky všech příznivců Iuventy Michalovce a to paradoxně bez toho, aby mohli cokoliv ovlivnit. Všechno má v rukou celek Duslo Šaľa a samozřejmě nejvážnější kandidát na titul vítěze WHIL, družstvo Baníku Most. Pokud budou Černí andělé na Slovensku bodovat, stanou se vítězkami WHIL, pokud odejdou poraženi, slavit se bude na Zemplíně. Severočešky stojí před svou dosud nejtěžší zkouškou, buď bodovat a stát se „nesmrtelnými", nebo prohrát a s tím pohřbít i své dlouho živené sny o Olympu.

V minulém kole se prakticky rozhodlo o všem ostatním. Bronzové medaile z WHIL si na krk pověsí hráčky Sokola Poruba, Šaľa si výhrou v Partizánskem pojistila definitivně lepší výchozí pozici pro play-off. Stejně si vedla i obě česká družstva z dolní části nadstavby, Hanačky do ní vstoupí se čtyřbodovým bonusem, Zlín z druhého místa bude mít vklad do nadstavby dvoubodový, naopak z posledního místa vstoupí do nadstavby Jindř. Hradec, který se v prvním kole nadstavby vrátí na místo své sobotní porážky, do Olomouce.

Mimo avizované veledůležité předehrávky se ostatní zápasy hrají v sobotu s jednotným začátkem od 18:00 hod. Začátek utkání v Nitře mezi domácím UDHK a Olomoucí je však zatím s otazníkem. Je odvislý od výsledku čtvrtfinálové série basketbalistů Nitry a Svitu. V případě, že by se ve čtvrtém utkání série, ve které je stav 2:1 pro Nitru, nepodařilo Nitranům ve Svitu uspět, hrálo by se v sobotu od 17:00 hod. před kamerami STV rozhodující páté utkání a interligová házená žen by se hrála už od 14:00 hod. I když sobotní zápasy posledního kola se už budou ve stínu středeční předhrávky Šaľa - Most, bude k vidění přesto několik zajímavých zápasů. A zejména utkáních českých družstev z horní poloviny se bude pořítat kadý získaný bod jao vítan vklad do nadstavby. Platí to jak pro Slavii doma proti Partizánskemu, z´tak i pro Porubu v souboji s ŠKP Senec. Obtížnější roli bude mít asi Veselí ve Zlíně, který příjemně překvapil v sobotu výhrou v Písku. Volný los má v posledním kole Sokol Písek, který se může v klidu připravovat na první zápas nadstavby a na repete proti Zlínu, tentokrát ale na Moravě.

Středa 03. 04. 2013 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most
Superšlágr kola, kde zejména hostujícímu celku jde o všechno. Utkání se předehrává z důvodu startu Mostu v semifinále Challenge Cupu. Už v neděli se od 17:00 hod. utká v Istanbulu s Üsküdar B.S.K, (odveta se hraje příští sobotu v Mostě) Domácí celek v minulém kole vyhrál na horké půdě v Partizánském čtyřbrankovým rozdílem, i když v prvním poločasu už prohrával 12:5 a poprvé se do vedení dostal až po deseti minutách druhého poločasu. Prosadily se zejména spojky Porubská se Szarkovou a na křídle Bérešová, naopak se neprosadily další opory Demajová a Súkenníková. V dužstvu lídra soutěže Baníku Most se proti Porubě rozstřílela v pravý čas autorka 13 branek Martínková, dalšími oporami byly především Beňušková a Martina Vysloužilová. Očekávané vyvrcholení interligy slibuje kvalitní házenou, na obou stranách se bude určitě hrát s plným nasazením. Na podzim v Mostě vyhrály domácí hráčky 27:23, to ale nemusí v nastávajícím duelu vůbec platit.

Sobota 06. 04. 2013 v 18:00 hod.: HC Zlín - HC Britterm Veselí n.M.
V moravském derby vždy létají třísky po nesmlouvavých soubojích. Nebude tomu jinak jistě ani tentokrát. Obě družstva mohou hrát uvolněně, bez větší obavy o výsledek, vyšší motivaci budou sice mít hostující hráčky, kterým může do nadstavby přijít k duhu každý získaný bodík. Domácí družstvo zanechalo před týdnem velmi dobrý dojem na jihu Čech, když si dokázalo poradit s domácím celkem, který se nebyl schopen vyrovnat s kolektivním pojetím moravského celku. Souboj domácích hvězd Borovská, Malá, Vyhnalová s dvanáctkou střelkyň Zlína vyzněl jednoznačně ve prospěch hostujícího družstva. Pokud Zlíňačky zopakují kolektivní výkon ze soboty také proti panenkám, nebudou bez nadějí na úspěch i v sobotu. Proti nim ale samozřejmě nastoupí úplně jiný soupeř, kde vládu přebírá mládí. Ze zkušených hráček Fleková, Kočí, Chmelařová, se prosadila střelecky jen posledně jmenovaná, dřívější opory vyšly v minulém kole naprázdno. Naopak spolu s Chmelařovou září Štěrbová se Salčákovou. Tato trojice před týdnem v Nitře nasázela za záda brankařek domácích 22 z 28 vstřelených golů Veselí. Na podzim ve Veselí vyhrály domácí 33:26, tentokrát se dá očekávat vyrovnanější průběh.

Sobota 06. 04. 2013 v 18:00 hod.: UDHK Nitra - DHK ZORA Olomouc
Nad začátkem utkání visí otazník (píšeme o něm v úvodu článku), Hanačky jsou ale připraveny na Slovensko k poslednímu utkání dlouhodobé části odjet, kdy bude potřeba, navíc jsou připraveny navázat na své domácí výkony a přivézt body také z palubovky posledního týmu soutěže. Jejich motivace je jasná, pokusit se v celkovém hodnocení předstihnout zatím osmý Senec, za kterým zaostávají o jediný bodík. Proti nim se ale v sobotu postaví soupeř, který v posledních týdnech prokazuj výbornou formu a výkonnost, dokázal získat své první letošní body v zápase proti Písku a ani v minulém kole proti silnému Veselí nezklamal. Jeho největší zbraní je zejména hra elitní střelkyně Jasmínky Vargové. Pozor si budou muset Hanačky dát také na další produktivní spojky Sýkorovou s Königovou a samozřejmě také na zkušenou Šimákovou. Olomoucké házekářky však v posledních utkáních také prokazují výbornou formu, začínají se prosazovat mladé hráčky, především Salašová a Huráňová, svůj vysoký standard si drží také kanonýrka Růžičková, velkou vzpruhou je vždy start zkušené asistentky trenéra Lucie Fabíkové. O velkém přínosu Barbory Raníkové pro družstvo snad není třeba ani psát, svoji vysokou výkonnost potvrdila v minulé kole také Rašková, která odchytala více než tři čtvrtiny utkání proti Jindř. Hradci.

Sobota 06. 04. 2013 v 18:00 hod.: Iuventa Michalovce - Házená Jindř. Hradec
Na Zemplíně už budou v sobotu znát výsledek středeční předehrávky, podle toho také bude vypadat nálada a celková atmosféra v hale a celém regionu. Buď bude probíhat ještě oslava ze zisku titulu vítěze WHIL, nebo se bude klub vyrovnávat s druhým místem a ziskem stříbrných medailí, které by ale v Michalovcích mnoho lidí neuspokojilo. Nicméně budou muset zmobilizovat síly k odehrání posledního kola indigové soutěže a připravit se na play-off které bude následovat ihned po skončení WHIL a v němž se Iuventa střetne na tři vítězné zápasy s ŠKP Piccard Senec. V sobotním utkání se očekává jednoznačný průběh a bezproblémová výhra domácího celku, jehož kvalitativní převaha hráčského kádru v porovnání se soupeřem je nesrovnatelná. Házenkářky z jihu Čech si jsou jistě vědomy síly soupeře a budou chtít sehrát důstojný zápas, myšlenkami ale už asi budou u nadstavby, podle jejíchž výsledků se bude odehrávat další osud družstva nejméně v příští sezoně. Na podzim u Vajgaru vyhrála Iuventa 25:32.

Sobota 06. 04. 2013 v 18:00 hod.: DHC Slavia Praha - Danlog Partizánske
Pražanky z posledních tří kol dvakrát prohrály a ztratily tak definitivně šanci ucházet se o interligové medaile. Svou pozornost proto už nyní směřují více na závěrečnou nadstavbu, kde se budou chtít o medaile určitě poprat. Ty nejcennější však visí už jen v teoretické rovině, reálnější je boj o stříbro, kde však už ztráta na Porubu už je dnes také čtyřbodová, takže Slavistky budou muset vzít za vděk alespoň souboj o bronz, kde jsou šance největší, ale o stejnou metu budou usilovat také Panenky, která vstoupí do nadstavby s mírným náskokem, pokud uspějí v sobotu ve Zlíně. Rozhodovat v tomto souboji mohou maličkosti, na příklad výsledky ve vzájemných utkáních obou družstev. V tomto ohledu je na tom zatím lépe Slavia. Do konce zápasů o mistra ČR je ale ještě hodně daleko a v utkáních se může stát cokoliv. Každopádně potřebuje Slavia uhrát dvoubodový zisk se sobotním soupeřem, kterému má vracet podzimní porážku 24:20 v Partizánskem. Partizánske čeká v prvních zápasech seifinále play-off těžký soupeř v podobě Šaĺy.

Sobota 06. 04. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - ŠKP Piccard Senec
Držitelky bronzových medailí z letošního ročníku WHIL, hráčky Sokola Poruba čeká na závěr dlouhodobé části soupeř, který v předchozím kole odpočíval. Ten by rád uhájil před Hanačkami své osmé místo, spíš ale bude čekat na to jestli Olomoučanky v Nitře uspějí, než aby mysleli na bodový zisk z Ostravy. Očekávat se ale dá kvalitní házená, v domácím družstvu budou spoléhat mimo svých es Hrbkové s Chrenkovou a uzdravenou Poznarovou, zejména na početnou slovenskou kolonii, která bude chtít své kvality potvrdit také proti svým krajankám. Favoritkami budou domácí hráčky, které vyhrály i podzimní vzájemný souboj v Pezinku, kde Senec porazily 28:34.