English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Invaze Hanaček na Vysočinu

Invaze Hanaček na Vysočinu 05.04.2013 07:06:17 - autor: , přečteno 1419x


S výjimkou interligového družstva žen, které se vydá na opačnou stranu do Nitry, k utkání posledního kola WHIL, zamíří hráčky všech zbývajících družstev starších 15 let na Vysočinu s cílem vydolovat zde maximální počet prvoligových bodů. Nebudou to ale mít vůbec jednoduché, protože havlíčkobrodská líheň talentů je známá a řada odchovankyň klubu, jako na příklad Lucie Satrapová a Hanka Kutlvašrová, obě seniorské reprezentantky hrají ve Slavii Praha, druhá ze sester Kutlvašrových Jitka spolu se Součkovou hájí barvy interligového Písku a tak bychom mohli pokračovat. Olomouc ale není vůbec horší a známější baštou házenkářských talentů, ba právě naopak. V sobotu by o tom chtěly Hanačky, družstva DHK ZORA Olomouc, přesvědčit přímo na hřišti v souboji s družstvy Jiskry Havl. Brod. Věřme, že se všechna družstva vrátí z Havl. Brodu s plnými bodovými zisky, které by je hodně přiblížily svým vytčeným cílům.l

Mladší dorostenky
Utkání vedoucího týmu 1. ligy mladších dorostenek proti na hřišti zatím třetího celku, bude jedním z klíčových zápasů jarní části soutěže. Mladé Hanačky čeká soupeř, který má velké ambice uspět v letošním ročníku a prorazit na medailové umístění. Má na svém kontě zatím pouze tři porážky, když na podzim prohrál jen v Olomouci 30:22 a v jarních odvetách prohrál ve Vel. Meziříčí vysoko 46:38 a v minulém kole před dvěma týdny doma s Porubou 28:30. Má odehráno o jedno utkání méně, když zápas s Jindř. Hradcem byl odložen. Po sobotním zápase ho za týden čeká patrně rozhodující utkání o celkové umístění ve Zlíně, nad kterým dokázal na podzim doma výrazně vyhrát 41:34. V družstvu je několik střeleckých individualit - Alžběta Kociánová figuruje na 4. místě tabulky střelkyň 1. ligy, když nastřílela v soutěži zatím 104 branky, Jitka Brožová jich má na svém kontě 61. Mezi nejlepší hráčky také patří dvě dorostenecké reprezentantky Natálie Burdová a Alexandra Satrapová, které spolu s Kociánovou hrají stabilně také za družstvo starších dorostenek.

Naše děvčata odjíždějí na Vysočinu s vědomím síly soupeře, ale s odhodláním posunout se opět o krůček blíž ke svému cíli, postupu do finále o mistra ČR. Zatím mají jedinou porážku z podzimu, když podlehly doma Zlínu 23:28, v jarní odvetě ve Zlíně jim porážku vrátily i s úroky, když je před čtyřmi týdny porazily na jejich hřišti 18:27. Trenérka Jana Fischerová bude opět spoléhat zejména na své kanonýrky Lucii Zimovou (116), Markétu Hurychovou (69). Utkání začíná v sobotu od 13:00 hod.

Starší dorostenky
Utkání starších dorostenek bude mít úplně stejnou důležitost, zejména pro hostující tým, který vede soutěž se stejným ziskem jako druhý HC Plzeň, má však o jedno utkání sehráno méně. Hanačky mají před sebou dvě utkání, která mohou o všem rozhodnout. Nejprve ale přebují zvládnout sobotní utkání v Havl Brodě a za týden je čeká v domácím prostředí nejvážnější konkurent - st. dorky pražské Slavie. Domácí dorostenky jsou v aktuálním pořadí šesté, mají ale zápornou bilanci, ze 13 zápasů, mimo dvou remíz už šestkrát prohrály a jsou tak už dnes bez šance na medaile. Hlavní osobností týmu trenéra Davida Kučery je střelkyně Kristýna Jůzlová pátá nejlepší střelkyně soutěže s 86 brankami, několik už výše zmiňovaných mladších dorostenek (Burdová, Satrapová, Jůzlová, Brožová atd.) a také několik hráček hrajících pravidelně v družstvu žen v 1. lize (např. Kotanová, V. a M. Dubnovy atd.). Trenér Olomouckého celku Lubomír Krejčíř bude spoléhat na brankařky, v čele s reprezentantkami Zuzánkovou a Novákovou a hráčkami, také vesměs juniorské reprezentace Jansovou, Slovákovou a Trumpešovou a dorostenecké reprezentantky Kratochvílovou a V. Fryčákovou. Hostující hráčky potřebují vyhrát, chtějí-li si zachovat odstup od svých pronásledovatelek. Na podzim v Olomouci vyhrály Olomoučanky v utkání bohatém na branky 34:30. Utkání začíná v sobotu v 17:00 hod.

Ženy „B" - 1. liga žen
Teoreticky nejsnazší práci by mělo v Havl. Brodě mít béčko žen, které od svých soupeřek dělí 12 bodů a šest míst v pořadí. Trochu problémem může být současně hrané utkání interligového družstva žen v Nitře, takže si družstvo bude muset poradit více méně bez posil z interligového kádru. Navíc bude chybět i několik opor ze základního kádru „B" družstva, Hofírková a Samcová. Největší oporou domácího družstva bude určitě Karolína Burdová, která má za sebou i zkušenosti z interligy v dresu Slavie Praha. Na podzim v Olomouci vyhrály vysoko domácí hráčky 39:20. Utkání se hraje v sobotu od 15:00 hod.