English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky jedou na vítězné vlně

Starší dorky jedou na vítězné vlně 06.04.2013 23:28:13 - autor: vasek, přečteno 1383x

Jiskra Havl.Brod - DHK ZORA Olomouc 20:33 (11:16)

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 5:6, 5:9, 6:11, 9:12, 9:15, 11:16 - 12:19, 13:21, 16:24, 17:31, 19:33, 20:33.

Rozhodčí: Dolejší, Dvořák             44 diváků               7 m hody: 1/1 - 1/1          vyloučení: 0 - 2

Sestavy a branky:
Havl.Brod:
Janíčková, Kubátová - M. Kratochvílová 4, Nepovímová, Satrapová 2, Brožová 3, Lorencová, Jůzlová 6/1, Kotanová 1, V. Dubnová 2, M. Dubnová 1, Velíšková, Kociánová 1,

Trenér: David KUČERA

Olomouc: Havlíčková Zuzánková, Nováková - Doleželová, Sovová 3, Fritschová, Jansová 6/1, Sklenářová 1 V. Fryčáková 3, Trumpešová 5, Hochvaldová 3, Slováková 4, Brandýsová 3, H. Kratochvílová 5.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Olomoucké dorostenky zvládly i další utkání, když se tentokrát vypořádaly na Vysočině s aktuálně šestým týmem soutěže Havl. Brodem. Děvčata hned od prvních minut nenechaly nikoho na pochybách, kdo bude v utkání kralovat, začaly si postupně budovat náskok, i když soupeř v první čtvrtině utkání stačil ještě vývoj kontrolovat. Od stavu 5:6 se však podařil hostujícímu týmu čtyřbrankový trhák, zvýšil své vedení na 5:9 a do konce poločasu ho ještě navýšil 11:16. Podobný obraz hry přinesl i druhý poločas, Hanačky neustále zvyšovaly své vedení, v 50. minutě vedly poprvé desetibrankovým rozdílem a utkání v poklidu dohrály do konce.

Hostující družstvo přitom nevstupovalo do zápasu v úplné pohodě. Drobné zranění si do utkání přinesla Katka Slováková, úplně fit není po operaci ani Jarmila Trumpešová, Palátová s virozou zůstala dokonce doma. Navíc v průběhu utkání doplatila na tvrdost domácí obrany Hanka Kratochvílová a zůstala nuceně také víc než polovinu hracího času mimo hru. Paradoxně ke svému zranění přišla po střetu se svou starší sestrou Monikou hájící barvy domácích dorostenek.

Utkání to celkově nebylo příliš pohledné, domácí celek předvedl to co se od něj očekávalo, solidní tvrdou hru v obraně, rychlý přechod do útoku a postupný útok zakončovaný převážně střelbou ze středu hřiště jednak střelecky disponovanou Kristýnou Jůzlovou a po průnicích na brankoviště, který se dařil zejména Monice Kratochvlové a Brožové.

Hostující družstvo mělo velkou oporu v brance, kterou hájila Anička Nováková, která se podílela také na úspěšném založení brejků, kdy si připsala i dvě přímé asistence. Dobrá byla také hra v obraně, kde se dařilo především Jansové, Hochvaldové a Trumpešové, která hrála velmi aktivně a podařilo se jí získat několikrát míče po nepřesnostech soupeřek. Střelecky se prosadily tradičně všechny spojky, Jansová zejména razantní střelbou ze střední vzdálenosti, Hana Kratochvílová v prvním poločasem do svého zranění preferovala zakončování po průnicích na šestku, stejně jako Trumpešová. Několika chytrými střelami zatížila konto soupeře Slováková, která odehrála v utkání jen asi 20 minut hry. Hochvaldová odehrála tentokrát hodně hracího času, byla úspěšná při střelbě, bohužel zaznamenala i několik technických chyb. Hodně se dařilo tentokrát oběma pivotům Sovové i Brandýsové. Z křídel se nejvíc prosadila Vendula Fryčáková, na své tři vstřelené góly ale potřebovala devět střeleckých pokusů. Nebývalý počet 15 technických chyb družstva také trochu snižuje celkový dojem ze hry, výhra děvčat však byla naprosto zasloužená, svého soupeře přehrála ve všech směrech.