English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky na osmou příčku ve WHIL nedosáhly

Hanačky na osmou příčku ve WHIL nedosáhly 07.04.2013 08:16:34 - autor: vasek, přečteno 1381x


UDHK ŠG Nitra - DHK ZORA Olomouc 29:28 (14:14)

Průběh utkání: 0:3, 1:4, 4:7, 6:7, 9:8, 10:12, 12:13, 14:14 - 16:14, 16:17, 17:20, 19:21, 20:22, 22:22, 23:24, 25:26, 26:27, 29:27, 29:28.

Rozhodčí: Macko, Volentics (oba SR)           100 diváků      7 m hody: 2/2 - 2/1         vyloučení: 2 - 3.

Sestavy a branky:
Nitra:
Halásová, Csáková - Czuczorová 2, Ďurechová, Bujnochová 1, Königová 7, Danišová 1, Vargová 7/2, Šimáková 8, Sýkorová 2, Kisová 1.

Trenér: Slavomír VARGA

Olomouc: Raníková, Rašková - Růžičková, Uličná 1, Remešová 1, Berová, Paková 1, Dostálová 3, Severová 3, Kubáčková 2, Salašová, Huráňová 1/1, Ždánská 4, Gebre Selassie 4, Fabíková 8.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Komentář od hrající asistentky Mgr. Lucie Fabíkové

K poslednímu zápasu základní části interligy odjížděly olomoucké házenkářky na půdu poslední Nitry a papírové předpoklady říkaly, že by to měl být pro Olomoucké snadný zápas, ve kterém jsou jasnými favority. Že by tomu nemělo být jinak, nenasvědčovalo ani prvních dvacet minut zápasu, kdy se Nitra dlouho nemohla prosadit. Olomouc vzala hned od začátku na osobku nejlepší střelkyni Nitry Vargovou a domácí tak působily velmi bezradně,Olomoučanky měly jasnou převahu a udržovaly si vedení o tři branky, k vyššímu náskoku je nepustilo pouze časté neproměňování vyložených šancí. Posledních deset minut prvního poločasu ze sebe domácí hráčky setřepaly nervozitu, protože zjistily, že Olomouc nehraje v optimální pohodě, a začaly na soupeře vyvíjet tlak, vysunuly obranu, čímž donutily Olomoučanky k častým technickýcm chybám, které pak trestaly rychlými breaky. V těchto okamžicích se karta obrátila a velká nervozita byla vidět na straně Olomouce, hráčky působily velmi zmatěně a bojácně, v obraně nebyly dostatečně důrazné,všude byly o krok později, což vedlo k častému vylučování, čehož Nitra velmi chytře využívala, a její střelecký prapor v těchto chvílích držely - kromě již zmiňované Vargové - Šimáková a Königová.

Ačkoli se olomoucký trenér snažil svým svěřenkyním o přestávce důrazně promluvit do duše, druhý poločas to moc neovlivnilo, děvčata jakoby nic z toho neslyšela a pořád si jela to své, takže druhá půle probíhala ve třech vlnách, kdy byl dlouho stav vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, pak si zhruba dvoubrankové vedení udržovala Zora, aby se Nitra v posledních pěti minutách prostřílela k vítěznému konci. Olomoucké položilo na záda obrovské neproměňování vyložených šancí, když se vše odehrávalo podle scénáře "nedáš, dostaneš..", Olomouc nedala, Nitra kontrovala, a pak také velká pasivita a možná i bojácnost hostujících spojek, které neměly odvahu pustit se do ostrých soubojů s vysunutou obranou Nitry a vytvořit tak střeleckou situaci nejen pro sebe, ale i pro své spoluhráčky, a v neposlední řadě byl závěr zápasu ovlivněn zraněním Báry Raníkové, která nemohla v utkání pokračovat.

Pro Zoru je tento výsledek obrovským zklamáním,zase spadla hodně tvrdě na zem, ale hráčky se musí co nejrychleji otřepat a ukázat svou nejen fyzickou, ale hlavně psychickou sílu v následujících nástavbových bojích, do kterých půjdou jako favoritky.