English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Začaly jarní mistrovské soutěže starších žaček

Začaly jarní mistrovské soutěže starších žaček 08.04.2013 09:52:37 - autor: , přečteno 1277x

Starší žačky jsou hodně důležitou kategorií pro další vývoj adeptek na házenou. I proto je ze strany vedení házenkářských svazů věnována právě této věkové kategorii zvýšená pozornost. Ze strany ČSH je organizována dlouhodobá soutěž Žákovská liga, ve které se střetávají nejlepší družstva starších žaček ze všech oblastí a mají tak možnost konfrontovat svou výkonnost se všemi nejlepšími. Formou turnajů postupně odpadají zatím nejméně zkušená družstva a z těch nejlepších už se začíná formovat nejlepší šestka, která si to rozdá na závěr v boji o medaile. V současné době se připravuje už 5. kolo, jehož jedna skupina se uskuteční shodou okolností už tuto neděli v naší sportovní hale. K samotnému turnaji se vrátíme samostatným článkem a pozvánkou na Vaši účast.

Dlouhodobá soutěž v rámci jednotlivých oblastí byla zahájena právě minulý víkend. Naše dvě družstva startují ve společné soutěži - Zlínské lize starších žaček, kde spolu soutěží nejlepších devět družstev ze Zlínského a Olomouckého kraje. Z Olomouckého kraje startují tři družstva - SK Velká Bystřice a dvě družstva našeho klubu: DHK ZORA a druhé jako ZŠ Holečkova Olomouc. Obě družstva vstoupila o víkendu do soutěže, družstvo DHK ZORA v domácím prostředí remizovalo v souboji dvou účastníků 5. kola Žákovské ligy s HC Zlín „B", a družstvo ZŠ Holečkova si přivezlo dva body ze Zubří kde porazilo celek Lesany.

DHK ZORA Olomouc - HC Zlín"B" 22:22 (12:10)

Rozhodčí: Hlavinka, Kolář         50 diváků       7 m hody: 3/2 - 3/3                 vyloučení: 2 - 4

Sestava a branky DHK ZORA:
Ošlejšková, Pašková - Víková 4, Glogarová, Králová 4, Žáčková 5/2, Konůpková 2, Řezníčková 2, Soukupová, Tkadlecová, Vaňková 5, Lindnerová, Konečná.

Trenéři: Miloš HALOUN a Jaroslav SOUKUP

Lesana Zubří - ZŠ Holečkova Olomouc 22:27 (10:13)

Rozhodčí: Krupa, Kramoliš            76 diváků           7 m hody: 9/6 - 2/2                  vyloučení: 3 - 4

Sestava branky ZŠ Holečkova:
Hašlarová, Švábová - Concolino 5, Černá, Veselá, Nytrová 1, Tesaříková 1, Bajerová 12/1, Oravcová 5, Očenášková 4/1, Bečáková, Dobrovská, Mejtská.

Trenérky: Mgr. Iveta HOFMANOVÁ a Pavlína PALLYOVÁ